Patekti į lošimo ir azartinių žaidimų vietas bus sunkiau

 Patekti į lošimo ir azartinių žaidimų vietas bus sunkiau

Lošimas ir azartiniai žaidimai – priklausomybės rūšis, apie kurią kalbama kiek mažiau, nei apie narkomaniją bei alkoholizmą. Tačiau žalos aistra azartiniams žaidimams gali atnešti ne ką mažiau. Vyriausybė, siekdama padėti į lošimus įjunkusiems žmonėms, pritarė Finansų ministerijos siūlymui griežtinti patekimo į azartinių lošimų vietas tvarką. Lošimų namų darbuotojai privalės tikrinti, ar lankytojai nėra pareiškę noro jų nebeįleisti į šias įstaigas.

Grės ir atsakomybė

Nuo šiol lošimo organizatoriai turės užtikrinti, jog asmenys, kurie yra savarankiškai atsisakę lošimo, bei tie, kurie teismo tvarka yra pripažinti neveiksniais, į lošimo namus nebūtų įleidžiami. Lošimo organizatoriai, kurie nepaisys šios tvarkos, bus baudžiami administracine tvarka.

[quote author=“Aut. past.“]Visi savanoriškai atsisakę lošti asmenys nemokamai bus registruojami nuo gegužės 1 dienos pradėsiančiame veikti žinybiniame Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registre, kuriuo neatlygintinai naudosis lošimų organizatoriai.[/quote]

Asmenys, kurie savanoriškai atsisako lošti, lošimo priežiūros tarnybai arba lošimų organizatoriui turės pateikti atsisakymą pažymintį dokumentą, kuriame turi būti nurodytas ne trumpesnis, nei pusės metų atsisakymas lošti. Jeigu asmuo nenurodytų atsisakymo lošti laikotarpio, jis savaime galiotų du metus.

Draudimus lengvai apeidavo

Lig šiol galiojo Lošimų priežiūros tarnybos inicijuota ir savanoriškumo pagrindais veikusi programa, tačiau ne visos lošimo organizacijos joje dalyvavo. Taigi būdavo vietų, į kurias patekti galėjo net ir atsisakę lošti, tačiau prie blogų įpročių vėl grįžę asmenys, juo labiau, kad atsisakymą lošti asmuo nutraukti galėjo bet kada.

Kėdainiuose veikiančio lošimų automatų tinklo „Uniclub“ direktoriaus pavaduotojas Laimonas Petryla „Rinkos aikštei“ teigė, kad jų įmonė Lošimų priežiūros tarnybos inicijuotoje programoje dalyvavo ir iki šiol, taigi net ir priėmus nuostatus bei sugriežtinus lošimo organizatorių atsakomybę, jų šie pokyčiai praktiškai nepalies.

Kurs nebenorinčių lošti registrą

„Mes dalyvavome toje programoje, ir mums faktiškai niekas nesikeičia. Apskritai žmonių, kurie ateina tik lošti nėra daug, taigi tų, kurie savanoriškai atsisako lošti, skaičiai taip pat nėra tokie dideli – negalima net lyginti su, pavyzdžiui alkoholio ar tabako, vartotojais.

Teismo tvarka pripažinti neveiksniais asmenys yra įtraukti į neįleidžiamų į lošimo namus asmenų sąrašą, kurį mums pateikia Lošimo priežiūros komisija. Pagal sąrašus tikriname žmones ir tokie žmonės niekada ir nebūdavo įleidžiami. Turime ne tik raštu pateiktus duomenis, bet veido atpažinimo sistemą, ir tokie žmonės iš karto yra nebeįleidžiami. Praeiti pro duris toks asmuo gal ir gali, tačiau jokių kitų veiksmų atlikti negali.

Kėdainiuose išties ramūs žmonės ir su problemomis šioje srityje nesusiduriame“, – kalbėjo L. Petryla.

Visi savanoriškai atsisakę lošti asmenys nemokamai bus registruojami nuo gegužės 1 dienos pradėsiančiame veikti žinybiniame Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registre, kuriuo neatlygintinai naudosis lošimų organizatoriai. Registro kūrimas ir jo veikla bus finansuojami iš Finansų ministerijai numatytų valstybės biudžeto asignavimų.

Finansų ministerijos duomenimis, iki šių metų pradžios buvo gauta 4 518 asmenų prašymų apriboti jų patekimą į lošimų organizavimo vietas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content