Pastiprinimas medikams: dezinfekanto siunta pasieks ir Kėdainių ligoninę

Per antrąją COVID-19 pandemijos bangą kasdien fiksuojami dešimteriopai didesni naujų susirgimų atvejai nei buvo pavasarį, tad dezinfekcinių ir kitų apsaugos priemonių poreikis gydymo įstaigose irgi auga. Todėl Pasvalio biodegalų gamybos bendrovė „Kurana“ 15-ai šalies ligoninių nusprendė padovanoti 15 tūkst. litrų dezinfekcinio skysčio. Siunta pasieks ir Kėdainių ligoninę.
Jau pradėjo vežti
„Kurana“ jau pradėjo vežti dezinfekcinį skystį į gydymo įstaigas. Be Kėdainių, siuntos medikus pasieks ne tik didžiosiose, bet ir rajonų ligoninėse: Marijampolės, Rokiškio, Pakruojo, Biržų, Radviliškio, Jonavos, Šilutės, Pasvalio, Telšių ir Utenos.
Taip pat dezinfekcinis skystis keliauja į Respublikinę Vilniaus universiteto ligoninę Santaros klinikas, Kauno klinikas, Klaipėdos universitetinę ligoninę, Šiaulių respublikinę ligoninę.
„Bendraudami su gydymo įstaigomis matome, kad būtiniausių apsaugos ir dezinfekcijos priemonių poreikis smarkiai išaugęs, o biudžetai įtempti. Ypač ši problema aktuali rajonų ligoninėse“, – teigia „Kuranos“ generalinis direktorius Jurgis Polujanskas.
Antroji banga ypač sunki rajonų ligoninėms
Medikai ir visuomenės sveikatos specialistai pripažįsta, kad dabartinė situacija šalyje daug dramatiškesnė nei pavasarį ir nors rinkoje apsaugos ir dezinfekcijos priemonių yra pakankamai, jos kainuoja brangiau nei prieš karantiną, todėl ligoninių jau ir taip įtemptuose biudžetuose sunku rasti papildomų lėšų.
„Susirgusiųjų skaičiai kelis kartus didesni nei pavasarį, tačiau žmonės daug labiau atsipalaidavę, ne visada laikosi socialinės distancijos. Plečiant „kovidinių“ lovų skaičių ir hospitalizuojant vis daugiau pacientų, ligoninės sunaudoja ir daugiau dezinfekcinių bei apsaugos priemonių. Todėl bet kokia parama tiek iš valstybės, tiek iš privačių iniciatyvų yra laukiama“, – sako Lietuvos rajonų ligoninių asociacijos vadovas Vygantas Sudaris.
Jis pažymi, kad gydymo įstaigose sunaudojamų dezinfekcinių priemonių kiekiai, lyginant su laikotarpiu prieš COVID-19 pandemiją, padidėjo 2–3 kartus.
Reikia pirkti pačioms
Dar pavasarį respublikinės ligoninės gavo apsaugos priemonių siuntą tiesiogiai iš valstybės rezervo. Tuomet jas paskirstė ir kitoms savivaldybių gydymo įstaigoms. Tačiau, anot Lietuvos rajonų ligoninių asociacijos vadovo V. Sudario, liūto dalis liko didžiosioms ligoninėms, kur gydoma daugiausia koronavirusu sergančių pacientų, o daugumai mažų rajonų ligoninių dezinfekcines ir kitas apsaugos priemones reikia pirkti pačioms.