Partnerystės įstatymui dar vieną progą suteikė socialdemokratai

 Partnerystės įstatymui dar vieną progą suteikė socialdemokratai

Pasiūlius Civilinės sąjungos įstatymo projektą išbraukti iš parlamento rudens sesijos programos, ne kuo kitu, o keliais opozicijos balsais valdantieji gavo dar vieną, paskutinę progą prastumti tai, ko nepavyko visus ketverius metus./BNS Irmanto Gelūno nuotr.

Seimo rudens sesijoje ir vėl bus keliamas jau paskutinį kartą šioje kadencijoje Civilinės sąjungos įstatymo projektas. Šis klausimas – vienas iš arkliukų, ant kurių į valdžią atjojo Laisvės partija, sudariusi valdančiąją koaliciją su konservatoriais. Ir vis dėlto kadencija baigiasi, o pažadas – neištesėtas. Nors buvo bandoma įstatymą priimti ir gražiuoju, ir piktuoju, ir net pasitelkiant apgavystes bei šantažą, savo pasiekti nepavyko… Bent jau kol kas. Mat pasiūlius Civilinės sąjungos įstatymo projektą išbraukti iš parlamento rudens sesijos programos, valdantieji gavo dar vieną, paskutinę progą prastumti tai, ko nepavyko visus ketverius metus. Ir panašu, kad tai jiems padėjo padaryti socialdemokratai.

Pritrūko vos kelių balsų

Rugsėjo 17 dienos Seimo posėdyje opozicinės mišrios Seimo narių grupės seniūnė Agnė Širinskienė pateikė siūlymą ir priminė, kad socialdemokratai dar liepos mėnesį buvo pasižadėję valdančiųjų žaidimuose nedalyvauti, tik, panašu, poros mėnesių pakako, kad dalies socdemų nuomonė pasikeistų radikaliai.

„Siūlau išbraukti Civilinės sąjungos ir lydinčius teisės aktus. Suprantant, kad jais skaldoma visuomenė. Tenka girdėti vis daugiau Seimo narių, kurie labai skeptiškai vertina galimybę šiuos teisės aktus priiminėti rinkimų laikotarpiu.

Tikiuosi paramos ir iš kolegų socialdemokratų, būčiau dėkinga, jei apsispręstume konstruktyviai dirbti palikdami diskusijas dėl partnerystės ateičiai.

Visi suprantame, kad homoseksualių asmenų buitinius santykius reikia sureguliuoti randant tam tikrą konsensusą, bet šeimos teisinio santykio svarstymas turėtų būti atidėtas“, – sakė ji.

Jai antrino ir Valius Ąžuolas sakydamas, kad balsais itin aiškiai pasimatys, kurie Seimo nariai visgi žais valdančiųjų įtakos žaidimus porinkiminiu laikotarpiu.

Už A. Širinskienės siūlymą balsavo 48 Seimo nariai, prieš – taip pat 48, dar 7 susilaikė.

Pasiūlius Civilinės sąjungos įstatymo projektą išbraukti iš parlamento rudens sesijos programos, valdantieji gavo dar vieną, paskutinę progą prastumti tai, ko nepavyko visus ketverius metus. Ir panašu, kad tai jiems padėjo padaryti socialdemokratai.

Aut. past.

Socdemai savo pažado netesėjo

O panašu, kad žaidžiančių bus. Mat dar liepos mėnesį vėl į darbotvarkę planavus įtraukti Civilinės sąjungos įstatymą, socdemai jo nepalaikė ir sakė, kad užkulisiniuose valdančiosios frakcijos pamatą sudarančių konservatorių ir Laisvės partijos narių žaidimuose nedalyvaus.

„Negaliu dėl vieno balso garantuoti, bet iš tiesų kiti yra kaip ir apsisprendę, kad nepalaikys rytoj.

Šiuo metu Laisvės frakcija šantažuoja valdančiąją koaliciją, kad, jeigu nebus palaikymo balsų iš koalicijos pusės šiam projektui, tai nebus jų palaikymo Landsbergio kandidatūrai į eurokomisaro postą. Ir mes, socialdemokratai, tikrai nebūsime ta politinė jėga, kuri dalyvaus šiame žaidime ir rūpinsis Gabrieliaus Landsbergio politine ateitimi“, – liepos mėnesį kalbėjo socdemų frakcijos Seime seniūnė Rasa Budbergytė.

Tačiau atėjus rugsėjui iš vieno neaiškaus socialdemokrato staiga jau pasidarė keturi.

Tarp susilaikiusiųjų buvo ir vienas liberalas, Darbo partijos atstovė, konservatoriai bei vienas socdemas – Antanas Čeponinis.

Prieš balsavo ir socdemai Julius Sabatauskas, Algirdas Sysas bei Dovilė Šakalienė.

Iš esmės jų ir dar kelių opozicijos atstovais save laikančių seimūnų balsais Civilinės sąjungos įstatymui buvo duotas dar vienas, šioje kadencijoje jau paskutinis, šansas.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video