Gaisras Paobelyje: trylikametė – laimės kūdikis (fotogalerija, video reportažas)

Antradienį vakare į Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Paobelio kaimą skubėjo ugniagesiai gelbėtojai, greitosios medicinos pagalbos medikai. Pranešta, kad atvira liepsna dega individualus gyvenamasis namas. Atskubėję ugniagesiai iš namo išvedė ir išgelbėjo 13 metų mergaitę. Tuo metu jos močiutė, mama ir brolis lankėsi kapinėse. Močiutė dabar glaudžiasi pavėsinėje. Tragedija sukrėtė ne tik vietinio kaimo, bet ir visos seniūnijos žmones.
Pastebėjo atsitiktinai
Antradienį vakare į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC) paskambinęs asmuo pranešė, kad Paobelio kaimo Nevėžio g. 25-ajame name rūksta dūmai. BPC 19.18 val. informaciją perdavė ugniagesiams gelbėtojams, greitosios pagalbos medikams.
Vos po kelių minučių į įvykio vietą atvykus Pramonės ugniagesių komandai namo stogas jau degė atvira liepsna. Netrukus atvyko ir pastiprinimas iš Kėdainių.
Išvedė mergaitę
Iš namo buvo išvesta 13 metų mergaitė. Ji nenukentėjo. Pirminiais duomenimis, mergaitė net nepastebėjo, jog namas dega, mat žaidė kompiuteriu, o namo perdanga betoninė. Daugiau asmenų namuose tuo metu nebuvo.
„Mergaitė net nematė, kad namas dega. Ją išvedė atvykę ugniagesiai. Mano amžiną atilsį vyras sumūrijo stogo perdangą, todėl gaisro ji ir nepamatė. Jai buvo didžiulis šokas, kai ją išvedė laukan, mergaitė verkė ir drebėjo. Jūs įsivaizduokit, visas namas degė atvira liepsna“, – kitą rytą po gaisro prisiminimais dalijosi močiutė.
Lankėsi kapinėse
Vyresnio amžiaus moteris kartu su dukra ir anūku tuo metu kaip tik lankė giminaičių kapus. Tik sugrįžę pamatė, kad jų namas skendi liepsnose.
„Mums niekas nieko nepranešė. Mes tik sugrįžę namo pamatėme atvykusius ugniagesius, medikus. Namas degė atvira liepsna. Aš pasijutau labai prastai, mane ištiko šokas“, – su ašaromis akyse kalbėjo moteris.
Dėkoja ir gelbėtojams, ir medikams
„Gerai, kad buvo atvykę medikai. Jie man suleido vaistų, mergaitei padėjo. Mums abiem šokas buvo. Esu labai dėkinga medikams už pagalbą. Taip pat ir gaisrininkai darė, ką galėjo. Vieni liko vos ne iki vidurnakčio ir liejo vandenį ant namo. Tikrai dėkoju visoms tarnyboms, pagelbėjusioms mums tą baisų vakarą“, – dėkojo močiutė.
Šalia hidranto
Ugniagesiams gelbėtojams malšinti ugnį buvo itin suku, nes pūtė vėjas, be to, visas pastato stogas buvo apimtas liepsnų. Laimei, netoli namo buvo gaisrinis hidrantas, tad gelbėtojai, prijungę magistralinę liniją, purškė vandenį be perstojo. Vandens jiems netrūko.
Pagal reglamentą
Socialiniuose tinkluose pasklido kalbos, esą gelbėtojai dirbo per lėtai. Tačiau gelbėtojai dirba taip, kaip jiems privalu. Atvykusi Pramonės ugniagesių komanda iškart puolė gesinti pastatą, o Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai atvyko su kvėpavimo įranga. Jie ėjo į pastato vidų. Tad šiuo atveju abejoti gelbėtojų kompetencija tikrai nederėtų.
Dirbo iki sutemų
Ugniagesiai gelbėtojai prie pastato dirbo iki pat vėlumos. Kitą rytą atvyko ugniagesių gelbėtojų ekspertas, kuris nustatė pirmines gaisro kylimo priežastis – gaisras greičiausiai kilo nuo elektros instaliacijos gedimo ar jos pažeidimo.
„Mes į tą antrą aukštą beveik niekad ir nelipdavome, tai ten ir nežiūrėjom. O kaip tik va čia koridoriuje, kažkur palėpės link ir užsidegė. Sako, kad nuo laidų. Bet atvyko toks geras inspektorius, dar patarė, kad nugriautume skliautus, na, tuos šonus ir pasistatytume tokį mažą, nedidelį stogelį. Patarė gerai išvėdinti ir išdžiovinti sulietas patalpas. Labai maloniai bendravo ir daug patarė ryte atvykęs ugniagesys“, – dėstė močiutė.
Nuostoliai milžiniški
Iš tiesų pragariško vakaro nuostoliai – milžiniški. Nudegė visas pastato stogas, sulieti kambariai. Namas 11×10 m dydžio, mūrinis, perdanga gelžbetoninė, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu. Tai, kad perdanga gelžbetoninė galbūt namą ir išgelbėjo.
Jei perdanga būtų medinė – ji būtų sudegusi, tada jau vargu ar name dar būtų galima gyventi, ar būtų galima jį remontuoti.
Paradoksas
Paradoksalu, ar ne, bet moteris daugelį metų dirbo su elektros sistemomis, jas tikrindavo. O dabar pačios namas užsidegė būtent nuo elektros sistemos gedimo.
„Geri ir ramūs žmonės. Labai gaila, kad taip nutiko. Darbšti šeima, tvarkinga“, – apie nelaimėlius atsiliepė kaimynai.
Glaudžiasi pavėsinėje
Naktį po gaisro ir kitą dieną močiutė leido pavėsinėje. Tiesa, ją aptraukė polietileno plėvele, kad nepūstų vėjas. Dabar močiutė teigia vėdinsianti patalpas, o po to jau reikės imtis darbų.
„Gal seniūnija padės, ar darbuotojus kokius skirs. Dirbame daug ir sunkiai. O čia tokia nelaimė. Kad mano vyras būtų gyvas, tai gal sutvarkytų. O dabar mes, moterys, ką galime padaryti“, – apmaudo neslėpė garbingo amžiaus moteris.
Jei galite, padėkite
Jei galite ir norite padėti šeimai, nukentėjusiai nuo ugnies liežuvių, kreipkitės į Pelėdnagių seniūniją Labiausiai reiktų pagalbos tvarkant apgriautus namus – surinkti ir išvežti plytas. Manome, kad šeimai reikalinga ir materialinė pagalba, nes atstatyti stogą nėra taip jau ir pigu. Yra sakoma – vagis nors sienas palieka, o ugnis pasiglemžia viską.
Finansinę paramą galite pervesti į Žydrės Gedminaitės sąskaitą SWED banke LT137300010022788323, mokėjimo paskirties skiltyje nurodydami „auka nukentėjusiems nuo gaisro“.
[#gallery=273#]