Pakartotinis tyrimas taršos neužfiksavo

BNS Juliaus Kalinsko nuotr.
Nuo vakar dienos Paaluonio ir Angirių kaimų gyventojai veikiausiai mieliau geria pirktinį vandenį. Buvo paskelbta, kad užfiksuota padidėjusi boro koncentracija vandenyje. Tiesa – padidėjimas labai kulus. O štai šiandieną gauti tyrimų atsakymai jau yra kitokie.
Normos ribose
Tam, kad būtų įsitikinta, ar tikrai padidėjusi tarša nėra vieno tyrimo klaidos rezultatas, buvo nusiųsti mėginiai dar dviems laboratorijoms. Šiandieną per pietus buvo gautas vienos iš jų atsakymas.
„Gavome vienos laboratorijos atsakymus – boro koncentracija vandenyje normų neviršija. Kitos laboratorijos atsakymų dar laukiame“, – sakė „Kėdainių vandenų“ direktorius Rimgaudas Praninskas.
Vartoti galima
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad į geriamąjį vandenį boras patenka iš uolienų, kuriose yra boratų ir boro silikatų. Su nuotekomis boro junginių į aplinką beveik nepatenka.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba jokio atskiro rašto dėl „Kėdainių vandenų“ veiklos stabdymo ar raginimo riboti geriamojo vandens naudojimą neatsiuntė, tad galima manyti, kad 0,1-0,4 mg/l padidėjusi boro koncentracija vandenyje nėra pavojinga žmogaus sveikatai.
Patikslino
„Kėdainių vandenys“ patikslino informaciją. Pakartotiniai tyrimai geri, vandenyje boro koncentracija normų neviršija.
Informuojame, kad UAB „Kėdainių vandenys“ 2020 d. gegužės 14 d. papildomai paėmė geriamojo vandens tyrimus (Paaluonio k., Kėdainių r. ir Angirių k., Kėdainių r.) ir š.m. gegužės 15 d. gavo Nacionalinės maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto tyrimų protokolus (mėginių paėmimo data 2020-05-14), kuriuose nustatyta, kad geriamasis vanduo (Paaluonio k., Kėdainių r. ir Angirių k., Kėdainių r.) atitinka Lietuvos higienos normos HN 24:2017 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ boro nustatyto toksinio (cheminio) geriamojo vandens rodiklio parametro vertę – 1,0 mg/l±0,1 mg/l (leidžiama iki 1,0 mg/l).