Pagerbė rajono globėjų šeimas

Kėdainių pagalbos šeimai centre savanoriaujantis Rimantas Marušauskas renginio publikai pristatė savo pranešimą tema „Šeima – vertybė“./Akvilės Kupčinskaitės nuotr.
Kėdainių pagalbos šeimai centro Globos centras M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje, atveriančiame žavią Nevėžio krantinės panoramą, surengė Šeimos šventę, skirtą Tarptautinei šeimos dienai paminėti. Jaukiame susibūrime prasmingą laiką turtino į didžiąsias gyvenimo vertybes ypatinga proga darsyk atsigręžti raginantys publikai kalbėjusiųjų žodžiai, linksmai klegančių vaikų šurmulys ir, žinoma, bičiuliškos bendrystės potyris.
Paskaita ir pramogos
Organizatoriai pasirūpino, kad šventėje puikiai laiką praleistų ir suaugusieji, ir kartu su tėveliais atvykę mažieji.
Kol Kėdainių pagalbos šeimai centro veiklos partneris Rimantas Marušauskas publikai skaitė paskaitą šeimos svarbos tematika, vaikai linksminosi šventėje dalyvavusių Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnų, policijos rėmėjų ir jų bičiulio šuniuko Amsiaus draugijoje. Mažieji žaismingai kaupė saugaus eismo žinias, o sukdami „Laimės ratą“ laimėjo simbolinių prizų.
Ypatingos šeimos
Kėdainių pagalbos šeimai centro direktorė Sandra Sagatienė pabrėžė, kad simbolinę dieną labiausiai norėta pasidžiaugti ir nuoširdžiai padėkoti ypatingoms šeimoms.
„Šia švente labiausiai norėjosi pagerbti tuos žmones, kurie sukuria išskirtinę šeimą vaikui, likusiam be tėvų globos. Mano asmenine nuomone, globėjų širdys labai dažnai yra didesnės už paprastų eilinių žmonių, kurie susilaukia vaikų, gražiai gyvena, bet nepatiria iššūkio, ką reiškia priimti į savo šeimą svetimą vaiką“, – kalbėjo S. Sagatienė.
Stipri šeima – stipri valstybė
Aštuonerius metus Kėdainių pagalbos šeimai centre savanoriaujantis R. Marušauskas renginio publikai pristatė savo pranešimą tema „Šeima – vertybė“.
„Tenka apgailestauti, bet kuo toliau, tuo labiau šiuolaikinėje visuomenėje šeimos pamatai ima byrėti. Šeima – tarsi namas: jei byra pamatai, tada skyla sienos ir reikalinga renovacija, o jei nieko nedarome, namas ir visiškai sugriūna.
Dauguma šiuolaikinių šeimų gyvena taip: vienas vienur, kitas kitur, vaikai dar kitur – nėra stipraus ryšio, nėra stiprios šeimos, o tada ir valstybėje kyla problemų, nes juk visuomenę sudaro šeimos“, – dėmesį atkreipė pašnekovas.
Šeima yra pirmoji meilės vieta. Vaikas užgimsta ir jis niekur kitur anksčiau nepatirs meilės kaip šeimoje.
R. Marušauskas
Šeima – pradžių pradžia
Pasiteiravus, ko imtis, kad šeimą pavyktų sustiprinti, R. Marušauskas pasidalijo tokiomis įžvalgomis: „Šeima yra pirmoji meilės vieta. Vaikas užgimsta ir jis niekur kitur anksčiau nepatirs meilės kaip šeimoje. Šeima taip pat yra ir pirmoji auklėjimo vieta. Ne darželis, ne mokykla, ne draugų ratas, o mama ir tėtis.
Galiausiai – tai ir pirmoji pasitikėjimo vieta, kur vaikai išmoksta pasitikėti savo tėveliais. Jeigu tėvai išmintingai žvelgia į gyvenimą, tai jie supranta, kaip svarbu pelnyti vaikų pasitikėjimą, nes jei vaikas tavimi pasitikės, tada pavyks jam perduoti ir šeimoje puoselėjamas vertybes. Tokiu būdu šeima yra stiprinama.“