Pagaliau atrado Lietuvą ir Kėdainius
Miglė GOLUBOVAITĖ
Per šiuos metus Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centrą aplankė jau 3 857 žmonės, iš kurių, kiek daugiau nei 600 – iš užsienio. Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė Edita Mongirdaitė sako, kad lietuviai pagaliau atrado Lietuvą, o taip pat ir Kėdainius.
– Dėl COVID-19 viruso sukeltos pandemijos turizmo skyrius nukentėjo bene labiausiai. Kaip pandemija paveikė Kėdainių turizmą?
– Karantino metu neveikė muziejai, esame kultūrinio-pažintinio turizmo kraštas, todėl turistų skaičius mažėjo drastiškai, dingo užsienio turistai.
Pasibaigus karantinui, po atlaisvinimų, buvo didelis vietinių turistų bumas – lietuviai atrado Lietuvą. Pasikeitė kelionių pobūdis: mažiau buvo didelių grupių, padaugėjo draugų, giminaičių kompanijų, šeimų su vaikais.
– Kokia yra dabartinė situacija?
– Atsirado lankytojų iš užsienio, taip pat sugrįžo organizuotos lietuvių grupės. Tokio ryškaus bumo, kaip buvo pernai, šiemet nebuvo. Toliau keliauja pavieniai turistai.
Pasak atvykstamojo turizmo kelionių organizatorių, organizuotos grupės iš užsienio dar nesugrįžo dėl nesaugumo, kurio priežastis yra karas Ukrainoje.
– Gal pandemija suteikė kitokių galimybių susipažinti su Kėdainių miestu ir rajonu?
– Atsirado daugiau audiovizualinės skaitmeninės medžiagos, kurią gali atrasti ir pasinaudoti besidomintys istorija ir turistiniais objektais.
Pandemija pakreipė turistų srautus gamtinėmis kryptimis. Šiuo atveju tai naudinga tiems regionams, kurie turi regioninius ar nacionalinius parkus ir puikiai išvystytą infrastruktūrą keliauti gamtiniais maršrutais.
– Kaip pandemija pakeitė turistų įpročius?
– Daugiau atsižvelgiama į higieną, saugumą. Keliaujama daugiau mažomis grupėmis. Kadangi kurį laiką nebuvo galimybės išvykti į užsienį, lietuvaičiai atrado, kad Lietuva, pasirodo, taip pat labai įdomi ir verta pažinti, keliaujama toliau.
– Kaip užmegzti pažintį su Kėdainiais dažniausiai renkasi turistai? Nuo istorijos ir paveldo, o gal nuo gastronomijos?
– Gera virtuvė – būtina sąlyga turizmui augti.
Gastronominis turizmas populiarėja, virtuvė, autentika, kokybiškas aptarnavimas, estetika, maisto kultūra – be galo svarbu.
Kėdainių krašte labai populiarūs agurkų ledai, agurkų džemas. Turistai mėgsta užsisakyti edukacines-degustacines programas, pavyzdžiui, žydų valgių. Išgirsti istorijos ir kartu paragauji.
– Ką dažniausiai žmonės renkasi pamatyti ar patirti šiame mieste?
– Visų pirma – patį senamiestį. Iš lankomų objektų populiariausias yra Radvilų mauzoliejus, po ekspozicijų atnaujinimo turistai užplūdo ir muziejų, tik šiuo metu jis remontuojamas.
– Kokia Jūsų, asmeniškai, mėgstamiausia Kėdainių vieta?
– Vinco Svirskio kryžių salė Kėdainių krašto muziejuje, bet man visada geriausia vieta ten – kur tuo metu būnu.
1 Komentaras
Manau, , kad čia viskas Balasevicienes deka, pati geriausia darbuotoja