Paberžė ir vėl suskambo: finaliniame renginyje – svečiai iš visos Lietuvos (FOTOGALERIJA)

Sekmadienį Paberžė vos talpino visus, norinčius prisiliesti prie Tėvelio Stanislovo šviesos. Čia buvo galima sutikti žmonių iš visos Lietuvos./Giedrės Minelgaitės Dautorės nuotr.
Sekmadienį Paberžė ir vėl tapo visos Lietuvos dvasiniu centru – čia jau dešimtus metus iš eilės vyko tarptautinis Paberžės muzikos festivalis. Finaliniame šių metų renginyje buvo galima sutikti svečių iš visos Lietuvos – žmones čia sutraukė įspūdingas koncertas, skirtas sielų ganytojo Tėvo Stanislovo 105-osioms gimimo metinėms paminėti.
Šv. Mišias aukojo vyskupas
Šv. Mišias aukojęs Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas prisiminė Tėvelio darbus žmonėms, jo gyvenimo ir darbų prasmę šiandienai.
„Tėvelis Stanislovas brangindavo kiekvieną, kiekvieną bet kada atvykusį į šituos Dievo namus, į šitą šventovę. Prieglobstį žmonės čia rasdavo ne tik sekmadienį, bet ir bet kurią dieną ar naktį.
Dešimtą kartą mes prisimename Tėvą Stanislovą. Minime jį čia, kur jis meldėsi už žmones, meldėsi, kad žmonių širdyse būtų daugiau tikėjimo, Dievo ir artimo meilės. Čia atvykdavo žmonės ieškoti gyvenimo prasmės“, – kalbėjo vyskupas J. Ivanauskas.

Paberžę gaubia ypatinga aura
Tai, kad Paberžėje galima pajausti ypatingą aurą, nėra jokia paslaptis. Apie tai garsiai kalba ne vienas čia apsilankęs.
„Šiuose namuose gera, nes čia galima pajausti. Mes kiekvienas galime pajausti Dievą šiuose namuose. Tėvelis čia giedodavo psalmes. Jis jas giedodavo iš visos širdies. Čia visos sienos primelstos. Čia tiek daug viduje Dievo artumo.
Gera čia matyti vieniems kitų veidus, čia mes esame tikra bendruomenė, čia esame visi savi. Čia mes esame visi broliai ir seserys. O Tėvelis Stanislovas iš dangaus visus mus laimina“, – dėstė Šv. Mišias aukojęs Kaišiadorių vyskupas.
X tarptautinis Paberžės muzikos festivalis buvo skirtas Tėvo Stanislovo 105-osioms gimimo metinėms paminėti.
Aut. past.
Tikėjimas ir tradicijos
Šventėje dalyvavusi žinoma Lietuvos renginių ir televizijos laidų vedėja, folkloro dainininkė ir atlikėja, etnomuzikologė, etninės kultūros puoselėtoja, nematerialiojo kultūros paveldo specialistė, akademinio žemaičių jaunimo aktyvistė, humanitarinių mokslų daktarė, dainininkė Loreta Sungailienė antrino vyskupui, jog ši vieta – ypatinga.
„Paberžėje lankausi jau antrą kartą. Pirmą kartą buvau čia per Sekmines. Čia mes jaučiame šilumą, gėrį, palaiminimą.
Šiemet čia teko atvažiuoti ir su jaunimu kūrybiškai gražiai pabendrauti. Jaunimą mes matome ir šiandieniniame koncerte.
Man asmeniškai Tėvelio Stanislovo pažinoti neteko, tačiau visuomet malonu paskaityti jo išmintį. Man diena yra palaiminta, nes jaučiu čia ypatingą aurą.
Čia šiandien susijungia folkloras, etniškumas, bendra simbiozė tikėjimo ir tautinio paveldo čia yra. Čia yra tiesiog Meka, tautinio paveldo ir tikėjimo Meka.
Paberžėje skamba ir senoji daina, ir giesmė. Šiandien čia skamba pamaldumo melodijos“, – pažymėjo L. Sungailienė.

Prisijungė jaunimas
Šiais metais kartu su Lietuvos atlikėjais į sceną žengė ir jaunoji karta – Kėdainių muzikos mokyklos mokiniai.
„Labai nuostabu, jog į šitą visą festivalį įsitraukė jaunimas. Jie čia keletą dienų stovyklavo, ruošė pasirodymus. Mokiniai, kurie praskaidrina dieną prisijungdami prie garsiausių šalies atlikėjų, yra tikri šaunuoliai. Jie parodo meilę Paberžei, meilę muzikai.
Labiausiai džiugina tai, kad Tėvelio Stanislovo žinia toliau sklinda, kad mes galime perduodi ją ateities kartoms.
Tai, kad Paberžėje galima pajausti ypatingą aurą, nėra jokia paslaptis. Apie tai garsiai kalba ne vienas čia apsilankęs.
Esu tikra, kad Paberžė su tokiais žmonėmis gyvuos dar labai, labai ilgai“, – pasidžiaugė viena iš šventės organizatorių Virginija Ragauskienė, labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ vadovė.
Sekmadienį Paberžė vos talpino visus, norinčius prisiliesti prie Tėvelio Stanislovo šviesos. Čia buvo galima sutikti žmonių iš visos Lietuvos. Susirinkusieji buvo vaišinami karšta žolelių arbata ir spurgomis.
Jiems koncertinę programą dovanojo Loreta Sungailienė, Liudas Mikalauskas, pirmą kartą Paberžėje koncertavo Eugenijus Chrebtovas.
Lietuvos scenos grandams pritarė ir Panevėžio Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios choras.
Festivalio rėmėjai: UAB Kėdainių konservų fabrikas, UAB „Krekenava“, „Dadu“ ledus gaminanti UAB „Vikeda“ ir Kėdainių rajono savivaldybė.
Iš dalies festivalį finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.
Festivalio rengėjai – labdaros ir paramos fondas „Viltis–Vikonda“ ir VšĮ „Liudo Mikalausko koncertai“.
Festivalio globėja – VIKONDA grupės valdybos pirmininkė Jolanta Blažytė.
1 Komentaras
Nuostabi šventė,puikios nuotraukos,nepakartojamas Liudas Mikalauskas.