Organiškas interjeras – kaip įpūsti namams gyvybės?

Vis populiarėja organiško namų interjero idėja. Kai kurie ją aiškina kaip stilių, įsiliejantį į gamtos peizažą ir kuriamą iš laukuose sutinkamų, perdirbamų medžiagų. Kita vertus, galbūt tai kiek per stiprus apibūdinimas, juk didžiausių miestų pastatuose gamtos apsuptis – ne visuomet realybė.
Tad skubame nuraminti: kiekvienas baldas ar detalė iš tiesų neturi būti natūralūs ir organiški gaminiai! Kas sakė, kad į didmiesčių pastatus negalima perkelti bent dalelės raminančio gamtos pojūčio? Taigi, kaip atrodo moderni organiško interjero interpretacija šiuolaikinėse patalpose ir kaip į savas įpūsti laukinės gaivos?
Derantys stiliai
Organiško interjero detalės itin pamėgtos ir neretai naudojamos natūralizmo, minimalistinio skandinaviško ar japoniško Japandi stiliaus gerbėjų. Čia dominuojantį braižą papildo kelios stilistikos linijos, viena jų – minėta žemės įkvėptoji. Išties, jei akcentuojama tai, kad organiška stilistika yra arčiau gamtos, tai reiškia, kad ji – ir toliau nuo triukšmo bei chaoso.
Kas juos kuria šiandien? Be abejonės, tai:
– perkrauta erdvė;
– nereikalingi, jokios funkcijos neatliekantys daiktai;
– tarpusavyje stipriai nederančios detalės;
– naudojamos nekokybiškos medžiagos.
Kitaip tariant, viskas turi turėti savo paskirtį ir funkciją – tai mums suteikia ramybę. Tad jei jaučiate, kad jūsų namuose sunku rasti tokią zoną, galbūt laikas apsidairyti ir atsakyti sau, ko išties reikia?
Erdvė ir formos
Natūralu, kad gyvendami tokiu tempu ir bandydami prisitaikyti prie modernaus gyvenimo bei šeimos poreikių, negalime namų įrengti it jogos stovyklos, kur visa alsuoja gamta. Bet galime atsakingai rinktis ir suteikti sau daugiau erdvės. Tai vienas iš būdų – palikti daugiau laisvės sau ir, labai svarbu, savo mintims.
Šiuolaikinis dizainas išties pažengęs. Puikus pavyzdys yra išmanus apvalus stalas transformeris – toks baldas ne tik suteiks galimybę susikurti erdvę pagal poreikį, bet ir atitiks natūralesnių formų kriterijus. Kalbant apie šias, laukinės gyvybės įkvėptos detalės dažnai yra netvarkingų ar apvalėjančių formų, nėra daug griežtų figūrų ir smailų kampų.
Tekstūros ir medžiagos
Paprasčiausias būdas įnešti į namus gamtos – esant galimybei, pasirinkti čia sutinkamas medžiagas. Pavyzdžiui, akmuo, molis, linas, medis. Tiesa, medžio gaminiai dominuoja kone kiekviename organiško stiliaus įkvėptame interjere.
Nesvarbu, ar kuriate namus, ar siekiate juos atnaujinti, natūralios medžiagos ir skirtingos jų tekstūros, be abejonės, suteiks energijos: medžio masyvo stalas, odinis krėslas su mediniais porankiais, didelis, austas, rankų darbo kilimas, molinės, netobulų formų vazos, minimalistinės lino užuolaidos. Vis dėlto kažko šiame paveiksle dar trūksta?
Augalai
Tikrai taip, tobulas organiškos stilistikos paveikslas neegzistuoja be žalumos. Visai nesvarbu, ar tai įvairiausi augalai, sutinkami mūsų pievose, ar egzotiškų džiunglių flora, – kuo jų daugiau, tuo namai arčiau laisve ir ramybe alsuojančių platybių žavesio. J
ei jaučiate, kad jūsų patalpose to trūksta, pasižvalgykite didesnių lapuočių. Itin populiarios kompozicijos, kuriuose derinamos skirtingos augalų rūšys, dydžiai, formos. Visuose kambariuose!
O kas, jei namuose jau vyrauja tam tikra stiliaus kryptis? Vis dėlto, gerai pagalvojus, vargu ar modernioje visuomenėje egzistuoja namai, kurie turi tik vieną griežtą stiliaus braižą. Galbūt nereikia sprausti savo vaizduotės į rėmus: juk unikalumas slypi detalėse, tad nebijokite ieškoti ir savo erdves papildyti gamtos tekstūrų ir formų ramybe, gaivališka žaluma.
1 Komentaras
tikrai taip, namams įpūsti gyvybės padeda mažiausios detalės, suteikiančios jaukumo. pvz didelis pintas krepšys su gėlėmis