Opozicija pasitraukė iš Švietimo ir kultūros komiteto

Kelis mėnesius trukęs politinis karas Švietimo ir kultūros komitete baigėsi. Šį komitetą dar gruodžio mėnesį neteisėtai bandžiusi užgrobti opozicija sudėjo ginklus ir kapituliavo.
Praėjusį penktadienį nuotoliniu būdu vykusiame rajono tarybos posėdyje Saulius Grinkevičius, Steponas Navajauskas ir Adelė Štelmokienė pareiškė pasitraukiantys iš šio komiteto.
Apkaltino abejingumu
Problemos Švietimo ir kultūros komitete tęsėsi net kelis mėnesius po to, kai nepavyko opozicijos planas nuo pareigų neteisėtai nušalinti Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkę Nijolę Naujokienę.
Rajono tarybos posėdyje S. Grinkevičius savo ir S. Navajausko vardu pareiškė, kad palieka minėtą komitetą, nes jiems neįmanoma dirbti kartu su N. Naujokiene.
Politikas dar kartą priminė, kodėl bandė nušalinti nuo pareigų N. Naujokienę, tačiau jokių konkrečių argumentų ir šį kartą nenurodė, pateikdamas jai tik aptakius kaltinimus dėl bibliotekų uždarymo ir dėl rajono tarybos bandymo Truskavos pagrindinę mokyklą prijungti prie Šėtos gimnazijos.
S. Grinkevičius N. Naujokienę bandė apkaltinti ir tuo, kad jai neva nerūpi švietimo reikalai, tačiau į šį jo kaltinimą N. Naujokienė jau buvo atsakiusi Švietimo ir kultūros komiteto posėdyje: „Tai žinoma, Sauliau Grinkevičiau, jūs tikrai neturite daugiau ką pasakyti, nes pastoviai kartojate tą patį.
Ne jums nurodinėti man, kada aš turėčiau pasisakyti ar pateikti savo nuomonę. Gerbiamasis, nedarykite čia spaudimo, kaip turiu mąstyti, ką turiu galvoti ir kaip turiu pasisakyti.
O komiteto pirmininko paskirtis šiek tiek kitokia negu išsakyti nuomonę ar trečią kadenciją atsakyti už nuomonę, išreikštą prieš dvi kadencijas.“
S. Grinkevičius pareiškė pretenzijų ir rajono merui Valentinui Tamuliui.
[quote author=”Aut. past.”]Aušrelė Kaminskienė akcentavo, kad rajono tarybos nariai nėra viršesni už Seimo narius ar politikus, tad S. Grinkevičiui teko teisintis.[/quote]
Susireikšmino labiau nei ministrai?
S. Grinkevičiaus pareiškimų nustebinta rajono tarybos narė Aušrelė Kaminskienė priminė tai, ką šį kartą buvo bandoma nutylėti: „Savivaldos įstatyme tokio dalyko kaip komiteto pirmininko nušalinimo nėra, tai pas mus beprecedentis atvejis, bet pagal Seimo statutą komiteto pirmininko nušalinimas prilygsta ministro interpeliacijai.
Kiek aš žinau pagal tiesinę praktiką ir pagal logiką, pirmininkas ar kitas asmuo, kuriam teikiama interpeliacija, privalo dalyvauti posėdyje ir turėti galimybę apsiginti. Jam kaltinimai turėtų būti pateikti raštu ir turėtų būti suteikta galimybė atsakyti į visus pateiktus klausimus ar kaltinimus. Apsiginti negali tik miręs ar teismo neveiksniu pripažintas asmuo. (N. Naujokienei tokios galimybės atstatydinimą suorganizavusi opozicija nesuteikė – aut. past.).
Nustokim vieną kartą žaisti tokius žaidimus – yra įstatymas, privalom jo laikytis.“
A. Kaminskienė akcentavo, kad rajono tarybos nariai nėra viršesni už Seimo narius ar politikus, tad S. Grinkevičiui teko teisintis.
Politikas priminė, kad paskutiniame Švietimo ir kultūros komitete jis dar kartą bandė teikti klausimą balsavimui dėl N. Naujokienės nušalinimo, tačiau šis nebuvo įtrauktas į darbotvarkę. Tik tai primindamas jis nutylėjo, kad klausimas į darbotvarkę nebuvo įtrauktas todėl, kad tai ir vėl buvo padaryta bandant apeiti įstatymą – be mero teikimo.
Galiausiai S. Grinkevičius pareiškė norintis baigti diskusiją ir kartus su S. Navajausku pageidaujantis pereiti į kitą komitetą.
Jo pavyzdžiu netruko pasekti ir jo bendražygė Adelė Štelmokienė. Pareiškusi, kad palieka Švietimo ir kultūros komitetą, ji pasiprašė į Verslo komitetą.