Nori rekonstruoti katilinę, bet priklauso nuo „Lifosos“ veiklos stabilumo

 Nori rekonstruoti katilinę, bet priklauso nuo „Lifosos“ veiklos stabilumo

Kėdainiams šilumą tiekianti AB „Panevėžio energija“ planuoja rekonstruoti esamą katilinę pastatant biokuro katilinės bloką. Paaiškėjo, kad šio projekto vykdymas tiesiogiai priklausomas nuo „Lifosos“ veiklos stabilumo./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainiams šilumą tiekianti AB „Panevėžio energija“ planuoja rekonstruoti esamą katilinę pastatant biokuro katilinės bloką. Tą daryti reikia ne tik tam, kad gyventojams sumažėtų šildymo kaina, bet ir dėl to, kad  Europos Parlamento ir Tarybos direktyva reikalauja, kad efektyvaus centralizuoto šilumos tiekimo sistema iki 2027 m. gruodžio 31 d. turi užtikrinti, kad joje bent 50 proc. suvartojamos energijos sudarytų energija iš atsinaujinančiųjų išteklių. Vis dėlto paaiškėjo, kad šio projekto vykdymas tiesiogiai priklausomas nuo „Lifosos“ veiklos stabilumo.

Kainuos apie 15 mln. eurų

Akcinės bendrovės „Panevėžio energija“ artimiausio dešimtmečio Šilumos ūkio plėtros investicijų plane yra numatyta rekonstruoti Kėdainių rajoninę katilinę ir įrengti biokuru kūrenamus vandens šildymo katilus su visa pagalbine įranga įskaitant biokuro ūkio sutvarkymą. 

„Šios investicijos prioritetą ir apimtis nulems AB „Lifosa“ veiklos stabilumas, kadangi „Panevėžio energija“ perka gamybos proceso metu susidariusią atliekinę šilumą.

Projekto kaina, priklausomai nuo apimčių, gali siekti iki 15 mln. eurų.

Jei bus priimtas sprendimas investuoti į katilų įrengimą, darbai, įskaitant pasirengimo darbus, truktų 3 metus, o tiksli įrengimo kaina paaiškėtų įvykdžius viešuosius pirkimus“, – teigia pati šilumos tiekimo įmonė.

Tiesa, visus tuos trejus metus, kol vyktų katilinės rekonstrukcija, gyventojams šiluma būtų ir toliau tiekiama nepertraukiamai – planuojant bet kokias investicijas yra įvertinamos visos rizikos ir numatomos priemonės, kad šilumos tiekimas nenutrūktų.

Visus tuos trejus metus, kol vyktų katilinės rekonstrukcija, gyventojams šiluma būtų ir toliau tiekiama nepertraukiamai – planuojant bet kokias investicijas yra įvertinamos visos rizikos ir numatomos priemonės, kad šilumos tiekimas nenutrūktų.

Aut. past.

Įgyvendinus projektą šilumos kaina sumažėtų

AB „Panevėžio energija“ planuoja rekonstruoti esamą katilinę pastatant biokuro katilinės bloką, kurį sudarys 8 MW biokuru kūrenamas vandens šildymo katilas su visa pagalbine įranga, 2MW dūmų kondensacinis ekonomaizeris, 0,6 MW absorbcinis šilumos siurblys su papildomu kondensaciniu ekonomaizeriu, naujas kaminas, biokuro ūkis, užtikrinantis biokuro sandėliavimą bei pateikimą iki naujai įrengiamo biokuru kūrenamo katilo.

Nauja įranga pagaminta šiluma bus tiekiama į miesto šilumos tinklus.

Įgyvendinus projektą, šilumos kaina AB „Panevėžio energija“ vartotojams turėtų mažėti per 0,013 ct/kWh negavus paramos ir 0,037 ct/kWh gavus paramą.

Šiltnamio efektą sukeliančių dujų (CO2) kiekis įgyvendinus projektą sumažėtų apie 8,8 tūkst. t/metus.

Projektas leis užtikrinti, kad Kėdainių miesto centralizuoto šilumos tekimo sistemoje iš atsinaujinančių energijos išteklių ir atliekinės šilumos būtų patiekta apie 93 proc. šilumos energijos.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content