Plinta naujas sukčiavimo būdas

Rodos, kad sukčiams išradingumo netrūksta – idėjų, kaip apgauti žmones, jų galvoje gimsta nuolat. Tai apgavystės telefonu, apsimetinėjimas medikais, o dabar – dar viena apgavysčių forma, apie kurią papasakojo nukentėjusio žmogaus artimieji, norėdami įspėti kitus žmones.
Ėmė ir patikėjo
Naujausia apgavysčių forma – apsimetinėjimas prekiautoju malkomis.
„Norėjau pasiguosti, o kartu įspėti ir kitus rajono gyventojus apie naują sukčiavimo formą. Prieš kelias dienas į namus atėjo nepažįstamas vyras. Neva žadėjo itin pigiai parduoti malkų, mat turi nuosavą mišką. Kurį laiką su mano giminaite palaikė dialogą, tada paprašė sumokėti bent pusę sumos iš anksto. Už visas malkas sakė norįs 200 eurų, taigi iš anksto prašė duoti 100 eurų.
Nežinau, koks proto užtemimas turėjo įvykti, kad tokia protinga moteris ėmė ir patikėjo tuo žmogumi. Nors vyras aiškiai ne paties aukščiausio lygio buvo.
Jis dar drįso pasakoti, kad tikrai neapgaus, net paliko kontaktus. Prisistatė Kęstučio Paulausko vardu, net adresą savo pasakė, telefono numerį. Sako, kad jo numeris yra 8 691 83 126, tačiau tik vėliau supratome, kad numeris neveikiantis“, – rašė į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipusis moteris.
Gėda pasakoti
Be jokios abejonės, pažadai neapgauti taip ir liko pažadais – vyriškis nei su malkomis, nei be jų negrįžo. Tiesa, į policiją kreiptis nukentėjusioji nesutinka – sakosi, kad jai gėda, jog buvo taip naiviai apgauta.
„Blogiausia, kad nepavyksta įkalbėti giminaitę kreiptis į policiją, mat ji nenori gėdos prisidaryt, kad buvo tokia kvaila ir atidavė pinigus. Aišku, pasielgė labai kvailai, bet būtina pranešti apie tokius nusikaltimus, nes ir kokią patiklią senolę apgaus ir taip sau klestės iš kitų patiklumo“, – rašė moteris.
Kraštietė teigė norinti, kad apie apgavikus sužinotų kuo daugiau žmonių – ji bijo, kad ypač tokioms apgavystėms imlūs senyvi žmonės.
Įsiminė bruožus
Moteris teigė įsiminusi kelis vyriškio bruožus.
„Pagrindinis jo bruožas tai, kad jis žvairuoja. Tikrai negali pasigirti puikia iškalba. Ateina iki namų pėsčiomis, taigi tikriausiai turi daugiau bendrininkų, kurie jo laukia kažkur toliau – matyt, bijo, kad automobilio numerius gali įsidėmėti“, – tiek papasakojo nukentėjusios moters giminaitė.
Taigi kraštiečiai – būkite budrūs, ir neduokite pinigų, kol negavote prekės!