Naujų iššūkių ieškantiems jaunuoliams – puiki galimybė

 Naujų iššūkių ieškantiems jaunuoliams – puiki galimybė

Kraštiečiai jau spėjo susipažinti su visoje Europos Sąjungoje (ES) aktyviai veikti pradedančiu Europos solidarumo korpusu. Tai – nauja iniciatyva, suteikianti jaunimui galimybių prisidėti prie visuomenei svarbių klausimų sprendimo savanoriaujant, stažuojantis ar dirbant.

Galimybės – 100 000 jaunuolių

„Europos solidarumo korpusas yra ES programa, skirta 18–30 metų amžiaus asmenims. Planuojama, jog pasitelkus šią programą per ateinančius kelis metus bus suteiktos galimybės 100 000 jaunuolių iš visos Europos – savanoriauti, atlikti praktiką, dirbti – ir šiomis veiklomis prisidėti prie vietinių bei globalių problemų sprendimo.

[quote author=“Aut. past.“]Europos solidarumo korpuso pristatyme Kėdainiuose dalyvavo įvairių Lietuvos organizacijų atstovai, taip pat Europos Sąjungos teikiamomis galimybėmis jau pasinaudoję žmonės.[/quote]

Europos solidarumo korpuso programos pagrindinis tikslas yra suteikti galimybę jaunimui lavinant asmeninius įgūdžius kurti gerovę visai Europai“, – informuoja Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros Komunikacijos ir informacijos koordinatorė Brigita Katinaitė.

Europos solidarumo korpuso pristatyme Kėdainiuose dalyvavo įvairių Lietuvos organizacijų atstovai, taip pat Europos Sąjungos teikiamomis galimybėmis jau pasinaudoję žmonės.

Pavyzdžiui, savo įkvepiančia patirtimi pasidalijo į Lietuvą savanoriauti prieš dešimtmetį atvykęs prancūzas Cedric Raffier, čia įkūręs futbolo mokyklą vaikams iš socialiai remtinų šeimų.

Kompensuoja visas išlaidas

Programos koordinatorės renginio metu bendrais bruožais pristatė Korpuso programą bei atsakė į pagrindinius jaunimui ir organizacijoms kilusius klausimus.

„Europos solidarumo korpuso projektai apima įvairias sritis: socialinę, kultūros, sporto, aplinkosaugos, žmogaus teisių, gyvūnų teisių ir kitas. Prie bendros gerovės kūrimo Europos solidarumo korpuso programa siūlo prisidėti atliekant savanorišką veiklą 2–12 mėnesių, stažuojantis 2–6 mėnesius arba dirbant 3–12 mėnesių.

Savanoriams programa kompensuoja visas su dalyvavimu pasirinktame projekte susijusias išlaidas: kelionę, apgyvendinimą, vietinį transportą, kalbos kursus, mokymus ir sveikatos draudimą. Taip pat skiria kišenpinigius bei maistpinigius.

Profesinės veiklos projektų dalyviams kompensuojamos kelionės išlaidos. Taip pat su jais sudaromos darbo sutartys ir mokama pagal atitinkamus nacionalinius darbo užmokestį reglamentuojančius teisės aktus bei kolektyvines sutartis – tai reiškia, jog besipraktikuojantys ir dirbantys už savo pragyvenimą, būstą turi susimokėti patys iš darbdavio mokamo atlyginimo.

Taip pat Europos solidarumo korpusas siūlo galimybes organizacijoms. Akredituotos, tai yra, kaip atitinkančios programos reikalavimus pripažintos organizacijos, norinčios sulaukti atvykstančių jaunų žmonių arba galinčios padėti jiems išvykti veikti svetur, turi teikti projektų pasiūlymus.

[quote author=“Aut. past.“]Savo įkvepiančia patirtimi Kėdainiuose pasidalijo į Lietuvą savanoriauti prieš dešimtmetį atvykęs prancūzas Cedric Raffier, čia įkūręs futbolo mokyklą vaikams iš socialiai remtinų šeimų.[/quote]

Pirmojo pasiūlymų teikimo terminas – iki 2018 metų spalio 16 dienos“, – sakė viena iš koordinatorių, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros darbuotoja Kristina Gruodytė.

Kas ir kaip gali dalyvauti?

18–30 metų amžiaus žmonės, norintys įgyti savanoriškos ar profesinės patirties ir tuo pat metu prisidėti prie vieningos Europos idėjos bei dalyvauti Europos solidarumo korpuso projektuose, turi užsiregistruoti duomenų bazėje: http://europa.eu/yputh/solidarity_en.

Po registracijos galimi keli variantai:

  • Laukti pasiūlymo iš organizacijos, kuri atsižvelgusi į pateiktą informaciją pasikvies dalyvauti projekte;
  • Ieškoti priimančios organizacijos ir dominančio projekto kitoje šalyje savarankiškai;
  • Kreiptis į siunčiančią organizaciją Lietuvoje, kuri padės surasti tinkamą organizaciją bei projektą užsienyje, pasirengti būsimoms veiklos. Nuolat atnaujinamą Lietuvos siunčiančių organizacijų sąrašą galite rasti čia: www.solidarumokorpusas.lt.

Organizacijos, norinčios prisidėti prie Europos solidarumo korpuso programos privalo:

  • Informuoti savo komandą apie ketinimus priimti arba siųsti jaunus žmones pagal Europos solidarumo korpuso programą;
  • Užsiregistruoti sistemoje ir gauti unikalų organizacijos PIC numerį;
  • Užpildyti paraišką www.solidarumokorpusas.lt ir standartinį veiklų tvarkaraštį;
  • Teikti paraišką akreditacijai gauti;
  • Susitikti su Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros darbuotojais pokalbiui dėl akreditacijos;

Kyla klausimų? Visada galite kreiptis telefonu: (8 5) 249 7003 arba el.paštu: info@jtba.lt.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video