Narsiausi dirba tyliai

 Narsiausi dirba tyliai

Šie metai visiems buvo ypatingai sunkūs. Sunku rasti sritį, kurios nepaveikė pandemija, tačiau neabejotina, kad didžiausius išbandymus patyrė sveikatos priežiūros įstaigos. Kaip tik tos, kurios didžiąja dalimi priklauso savivaldybei.

Nebuvo ir nėra lengva ir ugniagesiams gelbėtojams, dirbantiems savivaldybei pavaldžioje ugniagesių komandoje.

Tik dėl darbuotojų pastangų šie seni ugniagesių automobiliai yra vis dar prižiūrimi, remontuojami ir eksploatuojami.Metų įstaigos

Vargu ar kas drįstų ginčytis, kad visą praėjusių metų audros jėgą teko atlaikyti medikams. Kėdainių ligoninė pasirodė gerai. Taip gerai, kad kaip pavyzdinė yra pristatoma viešojoje erdvėje didmiesčiuose dirbančių medikų.

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) savo ruožtu sulaukė didžiulio nepatenkintų gyventojų komentarų antplūdžio, mat staigiai pasikeitusi patekimo pas šeimos gydytojus tvarka ik šiol kelia pacientų aistras.

„Keičiantis situacijai buvo perplanuojamas paslaugų teikimas gyventojams, pacientų srautų valdymas, infekcijų kontrolės įstaigose užtikrinimas, atidarytas COVID-19 skyrius, Karščiavimo klinika, mobilus punktas, kas savaitę buvo ir yra vykdoma PGR testų atlikimas socialinės globos įstaigose dirbantiems darbuotojams, Asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, taip pat ugdymo įstaigų darbuotojams, rugsėjo mėn. atliko greituosius testus tam tikroms nustatytoms grupėms žmonių (kultūros įst., teismo, VTAT ir kt. ), vykdo skiepijimus.  

Svarbūs ir aktualūs iššūkiai išliko infekcijų kontrolės valdyme, paslaugų atnaujinime.

Niekada įstaigų vadovai nepasakė: „Ne, nevykdysime“.

Galiu tik pasidžiaugti, kad visada jie rasdavo kompromisą, sprendimus priimdavo  geranoriškai“, – reziumavo rajono meras Valentinas Tamulis, išnagrinėjęs šių dviejų gydymo įstaigų vadovų metines veiklos ataskaitas.

[quote author=“Aut. past.“]Vargu ar kas drįstų ginčytis, kad visą praėjusių metų audros jėgą teko atlaikyti medikams. Kėdainių ligoninė pasirodė gerai. Taip gerai, kad kaip pavyzdinė yra pristatoma viešojoje erdvėje didmiesčiuose dirbančių medikų.[/quote]

Visuomenės sveikatos biuras ėmėsi lyderio vaidmens

Gražių žodžių meras V. Tamulis negailėjo ir Visuomenės sveikatos biurui, kuris vaidino svarbų vaidmenį pandemijos valdyme, pagelbėjo pandemijos įkarštyje be vadovo likusiam Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriui.

„Vienareikšmiškai visų šios įstaigos darbuotojų indėlis į pandemijos valdymą yra ypatingai reikšmingas.

Visuomenės sveikatos biuras tikrai ėmėsi lyderystės vaidmens, prisijungė tiek žmogiškaisiais ištekliais, tiek savo kompetencijomis prie COVID-19 situacijos valdymo.

Dirbo saviizoliacijos klausimais, asmenų transportavimo klausimais, padėjo NVSC specialistams (ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais) suvedinėti duomenis į sistemą, prisidėjo savo indėliu atsiliepiant telefonu ir registruojant testavimui ugdymo įstaigų darbuotojus, konsultavo gyventojus, įstaigas“, – reziumavo meras.

[quote author=“Aut. past.“]Nors gaisrininkais mūsų šalyje pasitiki daugiausiai žmonių, jų darbo sąlygos gerėja labai iš lėto, technikos atnaujinti taip pat, rodos, niekas neskuba.[/quote]

Ugniagesiai – podukros vietoje

Pasidžiaugęs sėkmingais sveikatos įstaigų vadovų darbo rezultatais, meras pripažino, kad yra ir viena ne mažiau svarbi sritis, kuri, deja, eilę metų valdžios akyse yra it specialiųjų tarnybų podukra, sulaukianti tik kuklaus valdininkų dėmesio.

Nors gaisrininkais mūsų šalyje pasitiki daugiausiai žmonių, jų darbo sąlygos gerėja labai iš lėto, technikos atnaujinti taip pat, rodos, niekas neskuba.

Panašu, kad Kėdainių rajono savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos vadovui Andriui Miliauskui darbo, siekiant užtikrinti kuo geresnes sąlygas ugniagesiams, yra sočiai.

Valstybės skiriamos lėšos negali būti skiriamos ilgalaikiam turtui įsigyti, tad gaisrininkų techninė bazė atnaujinama praktiškai tik savivaldybės lėšomis.

Pokyčių, tiesa, yra.

Okainių ir Krakių komandose pakeisti garažo vartai, įmontuoti pakeliamieji su automatika. Josvainių komandos gaisrinės pastatui pakeistas stogas. Perdažytas pastato fasadas Dotnuvos komandoje. Pastato išorė atnaujinta ir Krakių komandoje.

Tačiau šešios ugniagesių komandos naudoja senus, neekonomiškus, mažai efektyvius gaisrinius automobilius.

„Tik dėl darbuotojų pastangų šie automobiliai yra vis dar prižiūrimi, remontuojami ir eksploatuojami.

2016–2019 metais už savivaldybės skirtas lėšas įsigyti 4 vakarietiški gaisriniai automobiliai sąlygoja efektyvesnį ugniagesių darbą, sumažina eksploatacines išlaidas.  

Pagrindinės gaisrinės technikos atnaujinimą reikia tęsti. Gaisrinių automobilių aprūpinimas įranga yra patenkinamas.

Pastaraisiais metais ugniagesių komandos nuosekliai aprūpinamos autonominiais suspausto oro kvėpavimo aparatais. Šiuo metu jais aprūpintos 8 iš 9 ugniagesių komandos.

Per praėjusius metus įsigyti 6 tokie aparatai. Tai ne tik leidžia vykdyti nukentėjusių gelbėjimą gaisro apimtose patalpose, bet ir saugoti ugniagesių sveikatą, vykdant gaisrų gesinimo, cheminių incidentų likvidavimo darbus.

8 iš 9 ugniagesių komandų aprūpintos nešiojamais motosiurbliais, kas užtikrina vandens paėmimą gaisrų gesinimui iš įvairių vandens šaltinių“, – vardijo meras, minėtos tarnybos vadovui jokių priekaištų neišsakydamas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content