Skip to content

Namo ar buto valymas: nuo ko pradėti?

 Namo ar buto valymas: nuo ko pradėti?

Būsto tvarkymas – tai galimybė sukurti jaukią, ramią ir harmoningą aplinką sau bei artimiesiems. Nors valymas dažnai atrodo kaip ilgas ir varginantis procesas, tinkamai suplanuotas, jis gali virsti maloniu ritualu. Tvarkydami namus, kai kurie žmonės taip pat tvarkosi su stresu, nukreipia savo mintis nuo nemalonių gyvenimo įvykių. Taigi, tai tikrai nėra tokia varginanti užduotis kaip gali pasirodyti. Šiame straipsnyje aptarsime esminius būsto valymo ypatumus: nuo ko pradėti, ką daryti vėliau, kokiais darbais svarbu pasirūpinti pirmiausia. Taigi, jeigu norite, kad jus suptų švari aplinka, skaitykite toliau. 

Pasiruošimas valymui

Namo arba buto valymą pradėkite nuo pasiruošimo. Ką tai reiškia? Visų pirma, nuspręskite, kokias būsto zonas valysite, taip pat atsižvelkite į jų eiliškumą. Paruoškite reikalingas priemones, pvz., šepečius, šluostes, kempines, dulkių siurblį ir kt. Jei reikia, užsidėkite vienkartines pirštines, kad apsaugotumėte rankas nuo chemikalų poveikio. 

Daiktų organizavimas

Tvarkymą pradėkite nuo nereikalingų daiktų surinkimo, rūšiavimo ir išmetimo. Paimkite besimėtančias kojines, išneškite į virtuvę tuščius kavos puodelius, atsikratykite įvairiais popierėliais. Žinoma, tai tėra pavyzdys, nuo kokių darbų pradėti geriausia. Visgi surinkdami ir surūšiuodami daiktus, atlaisvinsite nemažai papildomos erdvės. Be to, kartais vien toks paprastas darbas stipriai prisideda prie tvarkingesnio namų vaizdo. 

Dulkių valymas

Kitas tvarkymo žingsnis – tai dulkių valymas. Rekomenduojama naudoti mikropluošto šluostes, jas galite sudrėkinti paprastu vandeniu. Dulkes nuvalykite nuo įvairių paviršių: lentynų, stalų, spintelių ir kt. Nepamirškite sunkiau prieinamų vietų, pvz., kambario kampų, šviestuvų ir pan. 

Kambarių tvarkymas

Dabar galima pereiti prie konkrečių kambarių tvarkymo. Rekomenduojama pradėti nuo virtuvės. Nuvalykite stalviršius, viryklę ir orkaitę, patikrinkite šaldytuve esančių produktų galiojimo laiką, išplaukite indus ir sutvarkykite kriauklę. Toliau darbus galite tęsti vonios kambaryje. Dezinfekuokite tualetą, išvalykite dušo kabiną arba vonią, pasirūpinkite veidrodžių švara. Jeigu vandens maišytuvai yra linkę kalkėti, naudokite purškiamas priemones nuo kalkių. Nepamirškite pasirūpinti miegamuoju – pakeiskite patalynę, taip pat įjunkite skalbimo mašiną ir leiskite jai atlikti savo darbą. 

Grindų priežiūra

Vienas iš paskutinių darbų – tai grindų priežiūra. Pirmiausia pašalinkite visas dulkes ir kitus nešvarumus, naudodami siurblį arba šluotą. Tuomet grindis išplaukite atitinkamu valikliu, priklausomai nuo jų tipo (laminatas, plytelės ir pan.). Jeigu namuose yra kilimų, nepamirškite kruopščiai jų išsiurbti, mat įprastai ten kaupiasi daug nešvarumų. 

Oro kokybės gerinimas

Būsto valymo pabaigoje rekomenduojama pravėdinti visus kambarius, kad oras būtų šviežias ir gaivus. Jeigu norite, galima naudoti įvairius namų kvapus, smilkalus, eterinius aliejus. Daugelis žmonių juos laiko koridoriuje, vonios kambaryje ar svetainėje. 

Baigiamieji darbai

Jeigu atkeliavote iki šio žingsnio, tikėtina, kad Jūsų būstas jau atrodo puikiai ir itin gaiviai kvepia. Belieka išnešti šiukšles ir į šiukšlių dėžę įdėti naują maišą. Tuomet dar kartą patikrinkite, ar namuose nebeliko nešvarių vietų. Viskas! Greičiausiai pasirūpinote pilnu būsto sutvarkymu. 

Kita vertus, kaip galite matyti, namų valymas dažnai užtrunka nemažai laiko. Tenka pasirūpinti skirtingais kambariais, dulkių bei grindų valymu, patalynės keitimu ir pan. Priklausomai nuo nešvaros lygio, pilnas būsto tvarkymas gali apimti 2–3 intensyvias valandas. Suprantama, kad laiko tam turi tikrai ne kiekvienas. Laimei, pasisamdyti namų tvarkytoją sau gali leisti vis dažnesnis žmogus. Apie tai, kokius darbus atlieka valytojos, taip pat kokios kainos vyrauja rinkoje, daugiau informacijos galima rasti internete, pvz., inclean.lt svetainėje. 

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video