Skip to content

Nakvynės namų durys atviros visiems, kuriems reikia pagalbos

 Nakvynės namų durys atviros visiems, kuriems reikia pagalbos

Nakvynės namų kolektyvas ir gyventojai artėjančių didžiųjų švenčių proga ne tik kalėdiškai pasipuošė padalinio erdves, gamino adventinį vainiką, bet ir susibūrė prie bendro stalo pasivaišinti virtiniais su grybais./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Atvėsus orams Kėdainių miesto nakvynės namų durys atviros visiems, kuriems reikia pagalbos. Kėdainių bendruomenės socialinio centro paslaugų Socialinės rizikos asmenims padalinio vyr. socialinė darbuotoja Regina Chmieliauskienė pabrėžia, kad nors į nakvynės namus vienai nakčiai priimami net ir neblaivūs asmenys, tačiau nuolat čia gyvenantys žmonės nevartoja svaigalų, turi įvairių užsiėmimų. O artėjančių didžiųjų švenčių proga ne tik kalėdiškai pasipuošė padalinio erdves, gamino adventinį vainiką, bet ir susibūrė prie bendro stalo pasivaišinti virtiniais su grybais.

Laukia švenčių

„Nakvynės namai džiaugsmingai pasitinka šventes su darbuotojų ir čia gyvenančiųjų gražiomis iniciatyvomis.

Taip pat be galo džiaugiamės, kad kasmet esame gausiai remiami ūkininko Sauliaus Dambrausko.

Jo dėka padalinio gyventojai šviežiu ir šiltu maistu gali pasilepinti ne tik per šventes, bet ir paprastomis dienomis“, – akcentuoja vyr. socialinė darbuotoja.

Kėdainių bendruomenės socialinio centro paslaugų Socialinės rizikos asmenims padalinio vyr. socialinė darbuotoja Regina Chmieliauskienė pabrėžia, jog nors į nakvynės namus vienai nakčiai priimami net ir neblaivūs asmenys, tačiau nuolat čia gyvenantys žmonės nevartoja svaigalų, turi įvairių užsiėmimų./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Kolektyvas nenuobodžiauja

Nakvynės namų kolektyvas, siekdamas užtikrinti kuo geresnes gyvenimo sąlygas šios įstaigos gyventojams ir norėdamas atitraukti čia gyvenančius nuo jiems žalingos ar bereikalingos veiklos, vis stengiasi organizuoti įvairius užsiėmimus, kurti naujus planus, o rūpindamiesi gyventojų turininga kasdienybe, neleidžia jiems nuobodžiauti.

„Pastebėjome, jog vieni gyventojai labai pamėgo gaminti. Jau ilgą laiką porą kartų per savaitę nakvynės namai pakvimpa gardaus naminio maisto aromatais.

Kas pradžioje skambėjo kaip iššūkis – cepelinai, žemaičių blynai, dabar tapo įprasta. Šiandien nakvynės namų gyventojai jau išmoko kepti kibinus, čeburekus, o adventinės popietės stalui nepabūgo paruošti ir virtinių su grybais.

Tie, kurie virtuvėje suktis nemėgsta, imasi kitokių darbų. Kalėdinės kompozicijos bei kitos padalinį puošiančios dekoracijos – jų rankų darbo rezultatas.

Deja, didžioji dalis nakvynės namų gyventojų yra garbaus amžiaus, kurie nieko nebenori arba nieko nebegali ir kuriems vis dažniau prisireikia socialinių darbuotojų pagalbos.

Joms tenka ir maistą senjorams paruošti, ir pas gydytojus palydėti ar pagelbėti skolų mokėjimų sąrašus antstoliams sudarinėjant“, – apie nakvynės namų kasdienybę kalba R. Chmieliauskienė.

„Gyventojus, kurie tokiu oru neturi kur prisiglausti arba kuriems yra reikalingi socialinio darbuotojo pagalba ir patarimai, kviečiame kreiptis arba atvykti pas mus. Mes padedame ir dokumentus susitvarkyti, ir įvairias iškilusias problemas išspręsti“.

R. Chmieliauskienė

Kviečia kreiptis

Vyr. socialinė darbuotoja pabrėžia, kad šiuo metu laisvų vietų nakvynės namuose dar yra.

„Todėl gyventojus, kurie tokiu oru neturi kur prisiglausti arba kuriems reikalingi socialinio darbuotojo pagalba ir patarimai, kviečiame kreiptis arba atvykti pas mus.

Mes padedame ir dokumentus susitvarkyti, ir įvairias iškilusias problemas išspręsti“, – tikina R. Chmieliauskienė.

Kaip namuose

R. Chmieliauskienės teigimu, nakvynės namuose gyventojai turi visas galimybes gyventi švariai, tvarkingai ir kultūringai.

„Noriu pasidžiaugti, kad mūsų gyventojai jau yra visiškai paskiepyti trimis skiepais.

Nors užsikrėtimo rizikos nėra, tačiau siekdami apsisaugoti nuo pandemijos, turime karantino kambarį, kuriame gyventojas gali prabūti iki 10 dienų, o jei nelaimė atsitinka ir žmogus suserga, turime ir vadinamąsias kovidines patalpas, kuriose sergantįjį izoliuojame.

Nakvynės namuose yra skalbyklės, turime televizorių, nedidelę biblioteką, taigi padalinio gyventojai turi visas galimybes gyventi švariai, tvarkingai ir kultūringai, tarsi namuose“, –  pasakoja R. Chmieliauskienė.

Nakvynės namų kolektyvas, siekdamas užtikrinti kuo geresnes gyvenimo sąlygas šios įstaigos gyventojams ir norėdamas atitraukti čia gyvenančius nuo jiems žalingos ar bereikalingos veiklos, vis stengiasi organizuoti įvairius užsiėmimus, kurti naujus planus, o rūpindamiesi gyventojų turininga kasdienybe, neleidžia jiems nuobodžiauti.

Aut. past.

Apnakvindinimo paslauga

Kėdainių nakvynės namuose galima apsistoti vienai nakčiai, tai yra, teikiama tik apnakvindinimo paslauga, galima ir ilgesniam laikui – iki pusės ar daugiau metų.

Dėl apnakvindinimo paslaugos gali kreiptis bet kuris asmuo, neturintis gyvenamosios vietos.

„Kėdainių nakvynės namuose durys atvertos kiekvienam.

Mūsų vadinamieji laikino apgyvendinimo paslaugos gyventojai turi turėti pažymas ir laikytis nakvynės namų taisyklių, o kalbant apie laikino apnakvindinimo paslaugą, nesvarbu, ypatingai tokiu oru, ar žmogus apsvaigęs, ar asmuo nėra mūsų rajono gyventojas, ji yra teikiama visiems be išimties.

Turime keletą gyventojų, kurie jau trečius metus naudojasi nakvynės namų laikinojo apgyvendinimo paslauga.

Kvietėme juos ir į nakvynės namus, tačiau vengdami tokio sėslaus gyvenimo, jie kaskart atsisako“, – neslepia R. Chmieliauskienė.

Rūpinasi 26 žmonėmis

Kaip pasakojo šio padalinio vyr. socialinė darbuotoja, apgyvendinimo paslauga šiuo metu teikiama net 26 žmonėms, dvi vietos rezervuotos.

Iš viso nakvynės namai apgyvendina 32 asmenis.

Visi padalinio gyventojai dalijasi bendra virtuvėle, kurioje patys ar su socialinių darbuotojų pagalba gaminasi maistą, prausykla ir tualeto patalpomis.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video