Skip to content

Mokslo metai sutrumpės: džiaugtis, verkti ar sunerimti?

 Mokslo metai sutrumpės: džiaugtis, verkti ar sunerimti?

Habil. dr. prof. Vilija Targamadzė./ BNS Pauliaus Peleckio nuotr.

Habil. dr. prof. Vilija Targamadzė

Kitais metais birželio mėn. mokslo metai trumpės penkiomis dienomis. Džiaugtis, verkti ar sunerimti?

Atvirai kalbant, atsibodo stebėti man tą mokyklų nuolankią tarnystę egzaminams, patikrinimams, etc., kai nėra apmąstytas ugdymo proceso organizavimas ir negeba pagaliau ŠMSM ir NŠA atsakingieji sistemiškai mąstyti. Jaukiamas ugdymo procesas ir kyla birželio košmaras. O dažnai į racionalius siūlymus, deja, mojama ranka.

5-kių dienų mokslo metų sutrumpinimas gali būti vertinamas kaip šioks toks amortizuojantis žingsnis ugdymo organizavime, bet kaip su bendrosiomis programomis ir mokinių krūviu?

Gerai pamenu mokslo metų prailginimo priežastį – dėl mokslo metų bėgyje mokiniams tolygesnio mokymosi krūvio. Oi, kiek buvo pateikta kitų šalių mokslo metų trukmės pavyzdžių. Abejojančius vertė argumentais. Tokie reformatoriai buvo entuziastai. Tai kaip dabar bus su mokinių krūviais – juk, pasak mokytojų, dabartinės bendrosios programos perkrautos. Šitą klausimą reikia spręsti ir neatmestinai. Ugdymo procesas ir jo organizavimas be sisteminio požiūrio neturi būti dėliojamas. Tai susiję ir su bendrosiomis programomis, darbo užmokesčiu ir kt.

Tiesą sakant, man labai keista, kad ŠMSM ir NŠA per keletą savo darbo mėnesių NESUGEBĖJO NET ELEMENTARAUS KLAUSIMO IŠSPRĘSTI – sumodeliuoti bent jau vienuoliktokų pirmo VBE egzamino laikymą. Ar normalu neturėti net vienos dienos egzaminui pasirengti? Biologijos mokytojų teigimu, pirmas VBE egzaminas 13-tą dieną ir dieną prieš jį vyksta pamokos. Normalu? Kam tos įtampos? O ir ar prieš tai pamokos nebus praktiškai imitacinės? Gimnazistai juk galvos apie VBE. O mokytojai turi atidirbti kontaktines valandas. Gal gimnazijos tyliai ir sprendžia šį klausimą, gal yra geroji patirtis?..

Ar gimnazistai ir mokytojai nėra situacijos įkaitai? Jau nekalbu apie nerimą po PUPP-o. Ai, bet yra geniali NŠA frazė – kitais metais bus geriau (gal ne visai tiksliai mano pacituota, bet esmė ta). Bet ateina tie kiti metai ir vėl…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video