„Mirusių poetų draugija“ kuria alternatyvą

 „Mirusių poetų draugija“ kuria alternatyvą

M. Daukšos viešojoje bibliotekoje vyko poezijos mylėtojų susitikimas su sambūrio „Mirusių poetų draugija“ nariais (iš kairės): Ramūnu Čičeliu, Tomu Vyšniausku, Feliksu Paulausku, Mindaugu Švėgžda ir Mariumi Glinsku./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Džestina BORODINAITĖ

Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje vyko poezijos mylėtojų susitikimas su sambūrio „Mirusių poetų draugija“ nariais Ramūnu Čičeliu, Mindaugu Švėgžda, Mariumi Glinsku, Feliksu Paulausku ir Tomu Vyšniausku.

Pasirodo, kad kiek keistokai poetai pasivadino pagal to paties pavadinimo prieš keletą dešimtmečių sukurtą amerikiečių filmą, kuris netradiciniais mokymo metodais įkvėpė meilę ir pagarbą poezijai.

Dvi priežastys

Kaip teigia idėjos autorius, poetas, literatūrologas dr. R. Čičelis, pasivadinti „Mirusių poetų draugija“ buvo pasirinkta dėl dviejų priežasčių.

„Pirmoji priežastis tai – daugeliui gerai žinomas amerikiečių filmas „Mirusių poetų draugija“, kuris mums aktualus, kadangi esame glaudžiai susiję su kultūra. 

O antrasis motyvas, dėl kurio mes šitaip pasivadinome – grožinės literatūros ir poezijos rašymas, kas prilygsta gyvybinių jėgų dalijimuisi.

Ne veltui dažnai juokaudami sakome, kad dėl savo skaitytojų galėtume ir numirti“, – nusišypso R. Čičelis.

Sambūrio „Mirusių poetų draugija“ užduotis yra priminti žmonėms, kad visada yra alternatyva, visą laiką vienas ar kitas dalykas gali būti padarytas kiek kitaip./Džestinos Borodinaitės nuotr.

Spinduliuoja originalumu

„Akivaizdu, kad XX amžiaus pradžioje Lietuvoje kurta neoromantinės poezijos tradicija, kuriai būdingas gražus ritmas, geras rimas, šiomis dienomis išgyvena kiek kitokius laikus ir yra smarkiai pakitusi.

Mes esame už pamatuotą santykį su tradicija.

Mėgstame interpretuoti tradiciją, o ne ją nuosekliai sekti, kurti pagal tas pačias nusistovėjusias taisykles.

Tikrai nesame kokie nors tradicijų griovėjai ar maištininkai.

Savo tekstais visada esame susiję su vienokia ar kitokia tradicija, tačiau mes jos neatkartojame.

Priešingai, suteikiame savitą žvilgsnį į pasaulį, į tikrovę, į poetinį vaizdą.

Mūsų užduotis yra priminti žmonėms, kad visada yra alternatyva, visą laiką vienas ar kitas dalykas gali būti padarytas kiek kitaip“, – teigia R. Čičelis.

2018 metais įkurtas sambūris „Mirusių poetų draugija“ vienija penkis poetus. Keturi iš jų: R. Čičelis, M. Švėgžda, M. Glinskas, F. Paulauskas, gyvena Jonavoje, T. Vyšniauskas – Kaune.

Aut. past.

Išleido laikraštį

„Mirusių poetų draugija“ prieš porą metų užsimojo savo originalia kūryba dalytis ne tik susitikimų su poezijos bičiuliais metu.

„Ne visi yra nusipirkę mūsų knygas, ne visi seka mūsų kūrybą, ne visi gali kasdien sužinoti, kas gi naujai rašoma.

Todėl gimė idėja išleisti sambūrio laikraštį, kuris suteiktų galimybę dalytis savo kūryba su poeziją mylinčiais žmonėmis net ir ne susitikimų metu.

Į pirmus du laikraščius dėjome tik savo kūrybą.

Trečiame numeryje, kurio šiandien, labai gaila, bet dėl maketavimo problemų pristatyti ir parodyti dar negalime, sudėti mūsų mėgstamų poetų eilėraščiai“, – kalba R. Čičelis.

Pavadinimas vis kitoks

Sambūrio laikraščio pavadinimas kaskart vis kitoks, parenkamas pagal publikuojamą poeziją. Išlieka tik tas pats logotipas – MPD („Mirusių poetų draugija“).

Pirmasis numeris vadinosi „Skiautinys“, o antrasis – „Ilgės“.

Vienija penki poetai

2018 metais įkurtas sambūris „Mirusių poetų draugija“ vienija penkis poetus. Keturi iš jų: R. Čičelis, M. Švėgžda, M. Glinskas ir F. Paulauskas, gyvena Jonavoje, o T. Vyšniauskas – Kaune.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content