Milijoninė bauda sumažės, bet kiek, dar nežinia

 Milijoninė bauda sumažės, bet kiek, dar nežinia

Visi įrenginiai po renovacijos vandens tiekimo bendrovėje turėtų būti paleisti iki šių metų pabaigos, gruodžio mėnesį./ Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

„Kėdainių vandenys“ geriamąjį vandenį išgavo nelegaliai?

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

Daugiau kaip prieš pusmetį „Kėdainių vandenys“ iš aplinkosaugininkų sulaukę didesnės nei pusantro milijono eurų baudos už tai, kad turėjo netinkamą Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimą bei neva neteisėtai išgaudavo geriamąjį vandenį, teismų keliu pasiekė, kad bauda būtų ženkliai sumažinta, tačiau kokio dydžio ji liks, kol kas nežinia. Paskutiniu teismo sprendimu liko nepatenkinti ir „Kėdainių vandenys“, manantys, kad sumažinta bausmė ir taip yra per didelė, ir baudą skyręs Aplinkos apsaugos departamentas, nesutinkantis, kad ji turėtų būti mažinama. Teismų karuselė dar tebesisuka, o kiek „Kėdainių vandenims“ už tai teks sumokėti, kol kas dar nežinia.

Tuo tarpu „Kėdainių vandenų“ technikos direktorius Romualdas Gailiūnas sako, kad dalis kaltinimų įmonei neteisėtai išgaunamu geriamuoju vandeniu tėra tik formalumas dėl iki galo nesutvarkytų dokumentų ir džiaugiasi bent tuo, kad sėkmingai vyksta miesto nuotekų ir vandentiekio tinklų rekonstrukcija. Ant ekologinės katastrofos ribos balansavę ir ne tik Kėdainiams, bet ir visai Lietuvai tikru galvos skausmu net kelis metus buvę įrenginiai jau baigiami atnaujinti ir galutinai bus paleisti jau šių metų pabaigoje.

Baudos dydis vis dar neaiškus

Komentuodamas „Kėdainių vandenims“ skirtą, vėliau teismo sumažintą, bet vis dėlto nepanaikintą baudą R. Gailiūnas sakė, jog teismai vis dar nesibaigia ir galutinė suma, kurią teks sumokėti, dar nėra aiški.

„Mums buvusią baudą teismas sumažino 70 procentų, bet Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) teismo sprendimą apskundė. Mes taip pat nesutikome su baudos dydžiu.

Bauda buvo sumažinta nuo 1 mln. 560 tūkst. iki 414 tūkst., bet mes esame įsitikinę, kad ir tokia bauda yra per didelė“, – sakė technikos direktorius.

Jis patikslino, jog nusižengimai buvo fiksuoti dviejose srityse.

„Bauda mums buvo skirta ne dėl per didelio ftalatų kiekio, o dėl to, kad neva nefiksavome su nuotekomis išleidžiamų ftalatų, neįtraukėme jų į apskaitą, todėl turėjome netinkamą Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimą.

Kita baudos dalis buvo skirta už tai, kad neva neteisėtai išgauname geriamąjį vandenį. Nors iš tikrųjų visi gręžiniai savivaldybės tarybos sprendimu buvo perduoti mums ir sumokėti visi reikalingi mokesčiai, tik tie gręžiniai „Kėdainių vandenų“ vardu nebuvo įregistruoti Registrų centre“, – pažeidimus, už kuriuos buvo skirta milijoninė bauda, priminė vandens tiekimo bendrovės atstovas.

Romualdas Gailiūnas: „Kadangi mūsų įmonės rekonstrukcija eina prie pabaigos, dalį įrenginių jau esame paleidę ir jie veikia. Taigi, dabar stebime, kad nuotekų kokybė skiriasi ne vienetais, o net iki dešimties kartų.“/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Įmonės moka papildomai

Kalbėdamas apie taršą ftalatais ir paklaustas, ar pagaliau pavyko sumažinti jų kiekį, R. Gailiūnas pažymėjo, jog pagrindiniai teršėjai šiais chemikalais yra plovykla užsiimančios įmonės – drabužių, automobilių plovyklos – ir visi gyventojai, kurie plauna indus ar rūbus.

„Mes dabar susitvarkėme sutartis ir visos tos įmonės moka papildomą mokestį už ftalatus. Imame iš jų kas tris mėnesius mėginius ir žiūrime, ar neviršija nustatytos normos. Taigi, įmonės moka mokesčius už padidintą taršą ir dar už ftalatus.

O gyventojai papildomai nemoka. Jie moka už tiek, kiek paskaičiuota įkainiuose“, – paaiškino įmonės technikos direktorius ir pridėjo: „Kadangi mūsų įmonės rekonstrukcija eina į pabaigą, dalį įrenginių jau esame paleidę ir jie veikia. Taigi, dabar stebime, kad nuotekų kokybė skiriasi ne vienetais, o net iki dešimties kartų.

Taip pat pastebimai skiriasi ir kvapų kokybė – galima sakyti, kad mūsų valyklų kvapų nebeliko. Žodžiu, situacija ženkliai gerėja. O dar nesame po rekonstrukcijos pilnai paleidę visų įrenginių.“

Tarša jau mažesnė už leidžiamas normas

R. Gailiūnas džiaugiasi, kad jau šiandien tarša yra mažesnė už leidžiamą normą.

„Kai išplėsime nuotekų priėmimą ir paleisime jas papildomai per kelis valymus, jų kokybė bus dar geresnė. Nebent atsitiks kokia nors nelaimė iš pramonės ar kitos įmonės. Bet netgi ir tokiu atveju dabar galėsime blokuoti jų nuotekas, – apie naujai diegiamas technologijas pasakojo „Kėdainių vandenų“ technikos direktorius. – Turėsime tokią įrangą, kuri, viršijus leistiną taršos normą, blokuos nuotekų priėmimą. Tada aiškinsimės situaciją ir pirminį valymą įmonė turės atlikti pati.“

Pasak R. Gailiūno, galutinai visi įrenginiai po renovacijos vandens tiekimo bendrovėje turėtų būti paleisti iki šių metų pabaigos, gruodžio mėnesį.

2 Komentarai

  • Nuotekų įrenginių atnaujinimas- sąvartyno plėtros pradžia.

  • Lauk Nijoles Tamulio šaiką, baudas mokėsime kedainiečiai.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content