Skip to content

Medžiotojų ir žvejų draugija vadovo nepakeitė – pirmininku ir toliau bus L. Stanevičius

 Medžiotojų ir žvejų draugija vadovo nepakeitė – pirmininku ir toliau bus L. Stanevičius

Praėjusį penktadienį vykusiame Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos visuotiniame susirinkime šios draugijos pirmininku susirinkusiųjų balsų dauguma dar vienai ketverių metų kadencijai išrinktas iki šiol šias pareigas ėjęs ilgametis medžiotojas Lionius Stanevičius. Susirinkime taip pat patvirtinta draugijos valdyba, kurią sudaro mūsų krašto medžiotojai ir žvejai.

Vienija žmones

Šiuo metu Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugija vienija daugiau kaip tūkstantį žvejų ir pusę tūkstančio medžiotojų.

Medžiotojai susibūrė į 11 medžiotojų klubų bei būrelių.

Žvejų yra 5 būreliai ir vienas sportinės žūklės klubas.

Draugijos valdyme dalyvauja visų klubų bei būrelių pirmininkai. Jie sudaro draugijos valdybą, kuriai pirmininkauja L. Stanevičius. 

Ne vieną dešimtį

Ne vieną dešimtį metų medžiotojo patirtį turintis L. Stanevičius pabrėžė, kad medžioklė ir žvejyba yra pareigos ir malonumas kartu.  Jis tvirtina tvirtina, kad tai ne tik laisvalaikio praleidimo būdas ar malonumas, bet ir įsipareigojimas nuolat globoti gamtą, rūpintis laukiniais gyvūnais bei reguliuoti jų populiaciją.

„Mes esame atsakingi ir prieš ūkininkus, kurių javų pasėlių, kukurūzų ar cukrinių runkelių laukus žvėrys gali išknisti ir ištrypti.

Medžiojimas yra tartum atpildas už triūsą, kurį tenka įdėti meistraujant stebėjimo bokštelius, prižiūrint mišką ir žiemą aprūpinant žvėris maistu.

Medžioklės paslaptis ir trauka glūdi poreikyje būti gamtoje ir jausti jos harmoniją“, – sakė L. Stanevičius.

[quote author=”Aut. past.”]Pomėgis medžioti suvienija skirtingose veiklos sferose dirbančius žmones, kurie susiburia į medžiotojų būrelius. Šie būreliai yra uždaros bendruomenės. Kiekvienas medžiotojų būrelis turi tam tikrą miško plotą. Paprastai vieno būrelio veikloje dalyvauja iki 20 medžiotojų.[/quote]

Ugdomos ir asmeninės savybės

Medžiotojai tikina, kad šis jų pomėgis ne tik padeda pailsėti, bet ir lavina intuiciją, padeda sukoncentruoti dėmesį, valdyti emocijas.

Dauguma medžiotojų yra ramūs žmonės. Karštakošiams ginklo į rankas nevalia imti, nes ne veltui sakoma, kad ir lazda vieną kartą metuose iššauna.

Pomėgis medžioti suvienija skirtingose veiklos sferose dirbančius žmones, kurie susiburia į medžiotojų būrelius. Šie būreliai yra uždaros bendruomenės.

Kiekvienas medžiotojų būrelis turi tam tikrą miško plotą. Paprastai vieno būrelio veikloje dalyvauja iki 20 medžiotojų.

„Nors visi susirenkame iš skirtingų sferų, per daugelį metų susidraugaujame taip, kad galime ne tik kartu spręsti įvairius reikalus, pakalbėti, pajuokauti, bet ir atsiranda brolybės jausmas. Padedame vienas kitam bet kurioje gyvenimo situacijoje.

Nepaprastai svarbus ir žmogaus požiūris – nė vienam būreliui nereikia medžiotojų, kurie į mišką eitų tik dėl žvėrienos ar trofėjų. Medžioklė turi savo filosofiją, kurios svarbiausias tikslas – saugoti gamtą“, – pabrėžė L. Stanevičius.

Žvėris gerbia

Medžiotojai laikosi ne tik itin griežtų medžioklės taisyklių, bet ir turi savo ritualus.

Dauguma jų nušovę žvėrį mintyse padėkoja, kad jiems buvo leista paleisti taiklų šūvį. Kai kurie ir persižegnoja.

Medžioklei pasibaigus, sumedžioti žvėrys visada pagerbiami: laimikiai išrikiuojami, ant jų medžiotojai padeda nulaužtą eglės šakelę, užkuria laužą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video