Skip to content

Maisto papildai – ar man jų reikia? 5 priežastys, kodėl reiktų apsvarstyti maisto papildų vartojimą

 Maisto papildai – ar man jų reikia? 5 priežastys, kodėl reiktų apsvarstyti maisto papildų vartojimą

Šiai dienai vaistinių lentynose galite rasti pačių įvairiausių vitaminų ir maisto papildų. Ar jus konkrečiai domintų maisto papildai vyrams ar moterims – neabejotinai rasite visko. Visgi, ar žinote, kodėl maistinius papildus rekomenduojame vartoti visiems žmonėms? O gal manote, kad jums nereikia vitaminų? Gali tekti persvarstyti.

 Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kodėl maisto papildai gali padėti užtikrinti, kad gausite visus organizmui reikalingus vitaminus ir mineralus.

Kam reikalingi maisto papildai?

Vitaminai ir mineralai yra būtini jūsų gerovei. Jūsų organizmui reikia tam tikro kiekio kiekvienos būtinos maistinės medžiagos, kad jis veiktų optimaliai. Idealiu atveju šių maistinių medžiagų gausite su maistu. Tačiau, deja, dauguma žmonių valgo ne taip, kad kasdien gautų reikiamą šių maistinių medžiagų kiekį . Be to, yra daug veiksnių, dėl kurių daugeliui žmonių sunku patenkinti savo poreikius – net ir laikantis sveikos, visapusiškos mitybos. Tai reiškia, kad neatsisakykite sveikos mitybos įpročių. Jūsų pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas daugumos reikalingų vitaminų ir mineralų kiekiui gauti su maistu, o kartu vartoti papildus, kad gautumėte papildomų maistinių medžiagų, kurių gali trūkti.

Kokie yra maisto papildų tipai?

Yra daug įvairių rūšių papildų, įskaitant:

  • Tradiciniai vitaminai ir mineralai, tokie kaip „ABC“ vitaminai
  • Specifinės maistinės medžiagos, randamos maiste, pavyzdžiui, omega-3
  • Antioksidaciniai junginiai, tokie kaip fitonutrientai ir aminorūgštys
  • Ne maistiniai junginiai, esantys organizme, pavyzdžiui, melatoninas
  • Žolelės ir adaptogenai, tokie kaip ašvaganda

Iš visų papildų labiausiai paplitę vitaminų ir mineralų papildai. Taip yra daugiausia dėl to, kad vitaminai ir mineralai laikomi esminiais mikroelementais, kurių organizmui reikia tinkamai funkcionuoti.

5 priežastys, kodėl jums gali reikėti papildų:

1. Turite mitybos apribojimų

Svarbu atkreipti dėmesį į maistines medžiagas, kurių jūsų mitybai gali trūkti, kai atsisakysite tam tikrų maisto produktų grupių. Nesvarbu, ar laikotės dietos, pvz., veganų, paleo ar keto , ar dėl alergijos ar netoleravimo turite atsisakyti tam tikrų maisto produktų grupių, pvz., glitimo ar pieno produktų, yra didesnė rizika negauti konkrečių maistinių medžiagų. Ar žinojote, kad dėl mitybos apribojimų, ypatingai moterims, dažnai pasireiškia plaukų slinkimas? Jei susidūrėte su šia situacija – specialūs maisto papildai plaukams padės jums kovoti su šia problema.

2. Siekiate užtikrinti, kad gaunate visas būtinas maistines medžiagas

Atsižvelgiant į jūsų konkretų valgymo būdą, galite apsvarstyti galimybę papildyti tam tikromis maistinėmis medžiagomis. Kitu atveju lengvesnis sprendimas – gerti kokybiškus multivitaminus , kurie padengia būtiniausias kasdienes maistines medžiagas. Tačiau atminkite, kad multivitaminai nepakeičia maistingų maisto produktų. Vietoj to, tai gali padėti užpildyti spragas.

3. Priklausote brandaus amžiaus grupei

Vyresniems nei 50 metų žmonėms padidėja kalcio, vitamino D ir B12 poreikis. Vitaminas D ir kalcis yra ypač svarbūs moterims po menopauzės, nes dėl hormoninių pokyčių joms kyla didesnė kaulų tankio sumažėjimo rizika. Kasdienis kalcio/D3 papildas gali padėti sumažinti šią riziką. Be to, vyresnio amžiaus žmonėms kartais sunku pasisavinti vitaminą B12 iš maisto , o tai taip pat gali sukelti jo trūkumą. Tarp brandžių žmonių labai populiarūs maisto papildai sąnariams, kadangi metams bėgant tampa sunkiau įsisavinti ir vitaminą C, mažėja kolagenas. Dėl šių priežasčių rekomenduojama juos įtraukti į racioną.

4. Jūsų maistui trūksta maistinių medžiagų dėl dirvožemio, kuriame buvo užaugintas

Nesvarbu, kokios dietos laikotės, maistas, kurį valgote, nėra toks turtingas maistinėmis medžiagomis, kaip kadaise. Bėgant metams tradicinis ūkininkavimas lėmė per daug dirbamos žemės vardan pelno. Be tinkamos sėjomainos dirvožemis pradeda netekti maistinių medžiagų, todėl mūsų maisto atsargos išsenka.

5. Esate nėščia arba žindote

Nėštumo ir žindymo laikotarpiu padidėja kelių maistinių medžiagų poreikis. Šis laikas yra labai svarbus (būsimoms ir naujoms) mamoms, kad jos atitiktų kasdienius poreikius, nes šios maistinės medžiagos yra būtinos tinkamam kūdikio augimui ir vystymuisi. Turint tai omenyje, negalima nuvertinti prenatalinių vitaminų svarbos ir po gimdymo. Svarbiausi vitaminai besilaukiančioms ir naujagimiams yra folio rūgštis, geležis, cinkas, kalcis, vitaminas C, vitaminas D ir DHR.

Ieškote, kur įsigyti?

Domina maisto papildai moterims, vyrams, vaikams ar senjorams? Apsilankykite čia ir pateikite maistinių papildų užsakymą jau šiandien. Pradėti rūpintis savo sveikata niekada nėra vėlu!

1 Komentaras

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video