Maisto gaminimo darbu nevadina

„Vieno kąsnio“ studijos įkūrėja Gintarė Mankevičiūtė./Asmeninio archyvo nuotr.
Dovydas Paslauskas
Gintarė Mankevičiūtė – viena iš kėdainiečių, kuriai gaminimas – daugiau negu tik darbas ar fizinių poreikių patenkinimas. Šiandien jai gaminimas – gyvenimo aistra ir savęs realizavimas, suteikiantis daug teigiamų emocijų ir džiaugsmo.
Nepabūgusi net karantino suvaržymų mergina Kėdainiuose atvėrė „Vieno kąsnio“ studiją ir bando kėdainiečius pradžiuginti savo kurtais patiekalais. Jos teigimu, jeigu myli savo darbą, tai ir darbu to, ką darai, negali vadinti.
Gaminti pradėjo vaikystėje
Gintarė sakė gaminti pradėjusi dar vaikystėje, kai laukdavo iš darbo grįžtančios mamos, ir tas laukimas virsdavo „restorano“ žaidimu.
„Gaminti pradėjau nuo mažų dienų. Dar mokiausi pradinėse klasėse, kai laukdama mamos, grįžtančios iš darbo, nukraudavau stalą – sunaudodavau viską, ką rasdavau šaldytuve ir virtuvėje. Žaisdavau „restoraną“, o mama labai bardavo, kad visus produktus sunaudodavau ir juos tekdavo išmesti, nes nebuvo kam valgyti, kiek visko priruošdavau.
Vėliau nurimau ir virtuvėje buvau tik svečias. Užsukdavau tik pavalgyti ar padėti ruošti. Na, o mano be galo mylima močiutė buvo tikra namų virtuvės šefė – jos visi patiekalai būdavo nepakartojami. Tačiau jos patarimų pradėjau klausinėti, kai stojau į universitetą, kai pradėjau gyventi savarankiškai“, – kaip susidomėjo maisto gamyba, pasaojo Gintarė.
Iš pradžių užkandžius pradėjau ruošti sau, šeimos ratui, draugams, pajutau, jog tai man ne tik patinka, bet padeda atsipalaiduoti, jaučiuosi laiminga tai daranti. Vis stebinau artimuosius naujais užkandžiais. Tuomet vyras paklausė: „Ar nepagalvojai, kad galėtum tuo užsiimti plačiau ir siūlyti žmonėms savo užkandžius?“ Taip kilo nuosavo verslo idėja.
G. Mankevičiūtė
Virtuvėje – jūros gėrybės
Gaminimas Gintarei buvo natūralus procesas, kuriuo ji užsiiminėjo nuo pat mažens. Tačiau, kaip ji teigė, dabar visuomet stengiasi gaminti ne tik skaniai, bet ir vizualiai gražiai patiekalą pateikti. O gaminti tenka viską – nuo greitų užkandžių iki jūros gėrybių.
„Mano virtuvėje visada rasite jūros gėrybių, be galo mėgstamas česnakas – visada dedamas į visus patiekalus. Savo šeimai dažniausiai gaminu midijas, krevetes česnakiniame vyno padaže, kepsnius, bei įvairius užkandžius. Mėgstame skaniai ir sočiai pavalgyti“, – atviravo Gintarė.
Nuo užkandžių prie idėjos
Gintarė sako kulinarinių mokslų nekrimtusi, ji tiesiog mėgavosi maisto gaminimo procesu. Draugų ratui ir artimiesiems gaminami užkandžiai sulaukė pagyrų, o tuomet gimė ir verslo idėja – savo patiekalus gaminti platesniam žmonių ratui.
„Pirmas mano rimtesnis patiekalas buvo balandėliai. Tiesą pasakius, ir šiadien man taip ir nepavyko su jais susidraugauti. Turbūt tai vienintelis patiekalas, su kuriuo nerandu bendros kalbos. Tačiau visuomet mėgau ruošti užkandžius.
Iš pradžių užkandžius pradėjau ruošti sau, šeimos ratui, draugams, pajutau, jog tai man ne tik patinka, bet padeda atsipalaiduoti, jaučiuosi laiminga tai darydama.
Vis stebinau artimuosius naujais užkandžiais. Tuomet vyras paklausė: „Ar nepagalvojai, kad galėtum tuo užsiimti plačiau ir siūlyti žmonėms savo užkandžius?“ Taip kilo nuosavo verslo idėja“ , – apie netikėtą mintį maisto gamyba užsiimti rimčiau atviravo Gintarė.
Hobis tapo pagrindine veikla
Išgirdusi vyro pasiūlymą, Gintarė ėmė rimčiau apie tai svarstyti. Ir tik po gana ilgo laiko planavimo nusprendė pabandyti – taip užsiėmimas tapo pagrindine veikla.
„Gamyba buvo mano hobis, kuris ilgainiui tapo pagrindiniu darbu, jei galiu taip vadinti. Laikausi nuomonės, kad jeigu myli savo darbą, jo darbu negali vadinti.
Idėją gaminti kitiems man pasiūlė vyras, bet iš pradžių apie tai rimtai negalvojau. Tačiau praėjus kelioms dienoms nusprendžiau pabandyti.
Be galo jaudinausi, tačiau pajutus žmonių susidomėjimą visas jaudulys dingo ir atsirado didžiulė motyvacija dirbti. Iš tikrųjų pradžioje net nesvajojau, kad nueisiu taip toli, maniau tai bus papildoma veikla laisvalaikiu. Tačiau šiandien duris atvėrė mano „Vieno kąsnio“ studija.
Pradėjau šią veiklą su vienu padėkliuku ir keliais sumuštinukais, o tuomet labai greitai pasipylė užsakymai, ir supratau, kad tai, ką aš darau, yra tai, ko žmonėms reikia, ko galbūt truko mūsų mieste.
Šiuo metu visi gyvename labai greitu tempu – skubame, bėgame, nieko nespėjame. Užkandžių gamybai žmonėms nėra laiko, tam ir esu aš – perimu dalį rūpesčių, kad būtų laiko atsipūsti ir pailsėti, o negalvoti apie ilgą stovėjimą virtuvėje ir kalną indų plovimo“, – teigė Gintarė.
Mano virtuvėje visada rasite jūros gėrybių, be galo mėgstamas česnakas – visada dedamas į visus patiekalus. Savo šeimai dažniausiai gaminu midijas, krevetes česnakiniame vyno padaže, kepsnius bei įvairius užkandžius. Mėgstame skaniai ir sočiai pavalgyti.
G. Mankevičiūtė
Asortimentas platus
Kadangi Gintarei sekėsi gaminti įvairius užkandžius, tai ir jų pasirinkimas įkurtoje „Vieno kąsnio“ studijoje – gana platus.
„Į savo gaminamus užkandžius dedu tik aukščiausios kokybės produktus, ekologiškas daržoves, stengiuosi neatsilikti nuo sveikos gyvensenos.
„Vieno kąsnio“ studijoje kraštiečiai gali rasti vieno kąsnio sumuštinukų, sūrio rutuliukų, mini kruasanų su kumpiu, sūriu, silkės užkandžių bulvių krepšeliuose, užkandžių asorti prie alaus, keptos duonos tortą, 5 sūrių rinkinį su uogomis, vaisių asorti, užkandžius vaikų šventėms.
Atšilus orams klientai pamėgo „Užkandžių dėžutę dviem“. Tai puikus pasirinkimas iškyloje dviem – kelių rūšių sūriai, mėsos gaminukai, uogos, sausainiai.
Nors šia veikla užsiimu gerą pusmetį, „Vieno kąsnio“ studija gyvuoja pora mėnesių. Esu laiminga, dėkoju vyrui, mamai, draugams, visiem,s kas padėjo: nuo sienų dažymo iki baldų surinkimo. O didžiausią „ačiū“ tariu klientams už jų pasitikėjimą ir už tai, kad renkasi mane.
Be galo džiaugiuosi darbo vaisiais, didžiuojuosi savimi, kad per trumpą laiką nuėjau taip toli ir tai tik klientų dėka. Manau, savo tikslą pasiekiau, bet tobulėjimui ribų nėra – kasdien ieškau naujovių savo srityje, kad ir toliau galėčiau stebinti klientus, siūlyti jiems kuo didesnį asortimentą ir džiuginti ne tik jų skrandžius, bet ir akis. Juk maistas turi būti ne tik skanus bet ir preciziškai atrodyti“, – kalbėjo Gintarė.
Su skaitytojais Gintarė nusprendė pasidalinti keletu receptų
Keptos duonos su sūriu tortas

Reikės: dviejų kepaliukų duonos (aš naudoju šviesią „Gudobelės“ arba „Palangos“), 2 litrų aliejaus, česnakų, druskos, sūriio (aš renkuosi „Olandišką“), neriebaus majonezo, papuošimui – pagal kiekvieno skonį (aš dėjau rūkyto saliami, mini Mocarela rutuliukus, sultenes, Dumplūnes, „Serano“ kumpį).
Gaminimas: susipjaustome duoną gabaliukais, kepame gruzdintuvėje, kol gražiai paruduos, ištriname česnaku, pabarstome druska. Tada imame kiekvieną gabaliuką, merkiame galiuką į majonezą ir į tarkuotą sūrį, dedame ant padėklo ir taip formuojame tortą. Ant viršaus pabarstome dar sūrio ir dedame papuošimus pagal fantaziją.
Bulvių krepšeliai su silke

Reikės: bulvės, grietinė/šviežio sūrio užtepėlės/graikiško jogurto (pasirinktinai), mėlynųjų svogūnų, vyšninių pomidorų, sūdytos silkės, alyvuogių, druskos. Šiek tiek krapų, miltų, kiaušinio.
Gaminimas: iš pradžių bulves sutarkuokite burokine tarka. Šiek tiek pasūdykite, įberkite miltų, įmuškite kiaušinį. Palikite maždaug 10 minučių, nuspauskite sultis. Tada plonu (svarbu – plonu) sluoksniu išdėliokite beveik iki sienelių viršaus silikoninėse keksiukų formelėse, kad būtų panašu į krepšelius/lizdelius.
Kepkite iki 180 laipsnių temperatūros įkaitintoje orkaitėje, kol lizdeliai dailiai apskrus. Atvėsinkite ir tik tuomet atsargiai išimkite. Po to dėkite į kiekvieną lizdelį po šaukštelį pasirinkto kremo, gabalėlį sūdytos silkės, kelis griežinėlius mėlynojo svogūno, pusę pomidoriukų, alyvuogę ir papuoškite krapais. Patiekite ir mėgaukitės!
Pastebėjimas: šitokie lizdeliai vienareikšmiškai pakerės ne vieno svečio ir valgančiojo širdį! Įdarą galima rintis kokį tik norisi, kas dera su bulve.

3 Komentarai
Aik tu sau.Be viso šito ji dar ir graži…
Labas as sarunas pasiilgau ievos bet ir sitos noriu visai
Saunuole!