„Lifosos“ šilumos šiemet sumažėjo daugiau kaip perpus
Šiais metais šildymo sezono pabaiga Kėdainiuose paskelbta balandžio 12 d. Tai – gana ankstyva šilumos sezono pabaiga, mat pernai šildymas mieste išjungtas buvo tik gegužės pradžioje. Gyventojai gali tik džiaugtis palankiai susiklosčiusiomis aplinkybėmis, mat šilumos kaina šiemet gerokai išaugo, o ir „Lifosa“, dėl sankcijų niekaip negalinti užtikrinti pastovios savo veiklos, prie šilumos prisidėjo gerokai mažiau, nei įprastai.
Šilumos kaina išaugo
Kaip „Rinkos aikštei“ teigė AB „Panevėžio energijos“ atstovė spaudai Daiva Paulauskienė, vidutiniškai šiluma brango kone trečdaliu.
„2021–2022 m. šildymo sezono vidutinė šilumos kaina gyventojams buvo 6,14 ct/kWh.
Šio besibaigiančio šildymo sezono vidutinė šilumos kaina gyventojams sudarys 8,97 ct/kWh. Nepriklausomai nuo bendrovės investicijų, mažinančių šilumos gamybos sąnaudas, šilumos kainą išaugino pasaulinės energetinės krizės metu padidėjusios kuro kainos“, – teigia įmonės atstovė.
Tiesa, visi regionai, kuriuos aptarnauja „Panevėžio energija“ turi mokėti vienodas šilumos kainas – nei favoritų, nei nuskriaustųjų čia nėra.
Kainą augino ir „Lifosos“ šilumos stygius
„Šilumos kainą padidino ir AB „Lifosa“ veiklos sustabdymai, – tęsė D. Paulauskienė. – AB „Panevėžio energija“ daugiau nei dvidešimt metų pirko šilumą ir tiekė ją Kėdainių miesto vartotojams.
Iš nepriklausomo šilumos gamintojo AB „Lifosa“ perkama šiluma sudarydavo apie 14 proc. patiektos šilumos visiems bendrovės aptarnaujamo regiono šilumos vartotojams.
Dėl karo Ukrainoje priimtų sankcijų kaskart besikartojantys „Lifosos“ gamyklos stabdymai „Panevėžio energiją“ vertė trūkstamą energijos kiekį pagaminti pačiai Kėdainių miesto katilinėje, deginant gamtines dujas ar dyzeliną, ir taip užtikrinti šilumos tiekimą Kėdainių miesto vartotojams. Per metus superkamos šilumos kiekis iš AB „Lifosa“ sumažėjo iki 6 proc.“.
Pavasariop šiluma atpigo
Tiesa, šildymo kaina skiriasi ir kinta viso šildymo sezono metu. Spalio mėnesį ji buvo pati brangiausia ir siekė net 11,13 ct/kWh.
„Per šį šildymo sezoną AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina sumažėjo daugiau nei 40 proc. ir balandį siekė jau vos 6,50 ct/kWh.
Šilumos kainų mažėjimui įtakos labiausiai turėjo kuro įsigijimo kainos energijos išteklių biržose“, – aiškina įmonė.
Apie 80 proc. tiekiamos AB „Panevėžio energija“ šilumos vartotojams visame regione pagaminama naudojant biokurą, apie 8 proc. – deginant gamtines dujas, apie 5 proc. – kitas kuro rūšis ir 7 proc. sudaro technologinė šiluma.
5 Komentarai
Na paaiškinkite kas nors, kokia nauda iš tos Lifosos šilumos, jeigu mokame tiek pat, kiek kiti miestai? Ar straipsniu norėta parodyti, kad oi oi oi kaip bus blogai, jei Lifosa nedirbs, o jūs uostykite smarvę ir toliau..?
Tu paklausk experto muntiano, anas papasakos apie lifosos nauda kitiems miestams, kaip Panevezys, Rokiskis, kodel jie moka maziau nei mes, nes juk anas palaiminu silumos tinklu privatizavima
expertas muntianas taip pat papasakos kaip kėdainių sąvartynas atsidūrė kauniečių rankose ir kodėl mums veža šiukšles visas kauno regionas
Kada tau bus gerai?Kas per fruktas esi?Įkvėpk per užpakali,iškvėpk per nosi ir givensi 100 metu.
otu papusk oziui i rura kad ragai issitiestu