„Lifosai“ paskyrė laikinąjį administratorių (atnaujinta)

 „Lifosai“ paskyrė laikinąjį administratorių (atnaujinta)

Kaip teigia įmonės administracija, situacija, kai „Lifosos“ darbuotojams vėluoja atlyginimai, susidarė gegužės 24 d. pasikeitus laikinajam administratoriui./ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Gamybą atnaujins nuo birželio 1 dienos

Eglė KUKTIENĖ

Pirmadienį pagaliau padėtas taškas „Lifosos“ laikinojo administratoriaus paieškose. Iš trijų kandidatų išrinktas vienas – bendrovė „Finance Guru“. BNS.lt žiniomis, pirmoje vietoje visgi buvo skolų valdymo bendrovė „Easy Debt Service“, o trečioje – buvęs diplomatas bendrovės „Litpakas“ vadovas Petras Šimeliūnas kartu su advokatų kontora „TGS Baltic“. „Easy Debt Service“ dalyvavimas atrankoje sukėlė klausimų, nes šios įmonės valdybos nariai Audrius Milukas ir Marius Svidinskas turi sąsajų su VKC direktoriumi Vidu Danieliumi.

Lygiavertiškai

„Ką tik (pirmadienį popiet – red. past.) kalbėjau su laikinuoju administratoriumi. Antradienį 10 val. ryte jis atvyksta pas mus, – sakė „Lifosos“ generalinis direktorius Rimantas Proscevičius. – Mums jau yra atsiųstas finansų ministrės pasirašytas laikinojo administratoriaus skyrimo įsakymas.

Ryt pradedame tokį susipažinimą, „popierinį“ darbą. O nuo birželio 1 dienos pradėsime gamybos atnaujinimo darbus“.

Finansų ministerija informuoja, kad „Finance Guru“ turės teisę gauti visą reikalingą informaciją, įskaitant „Lifosos“ komercines ir profesines paslaptis ar konfidencialią informaciją, taip pat susipažinti su įmonės banko ar mokėjimų įstaigų sąskaitų duomenimis.

R. Proscevičius sakė, kad jo ir laikinojo administratoriaus laukia komandinis darbas, mat vienas be kito jokių sprendimų priiminėti negalės.

„Vyks kolegialus darbas. Visokių sprendimų priėmimui reikės dviejų parašų – mano ir laikinojo administratoriaus. 

Jei aš pasirašau, o jis nepasirašo, tada sprendimas negali būti priimamas.

Jei jis pasirašo, o aš nepasirašau – vėlgi sprendimas lieka nepriimtas, o mes keliaujame į Finansų ministeriją aiškintis ir spręsti toliau“, – aiškino įmonės vadovas.

„Vyks kolegialus darbas. Visokių sprendimų priėmimui reikės dviejų parašų – mano ir laikinojo administratoriaus“.

R. Proscevičius

Dirbs su priežiūra

Visiems „Lifosos“ visuotinio akcininkų susirinkimo, valdybos ar vadovo sprendimams bus reikalingas išankstinis rašytinis laikinojo administratoriaus pritarimas. Šie sprendimai apima ir bet kokius „Lifosos“ atsiskaitymus, pinigines operacijas, sutarčių ir sandorių sudarymą ar nutraukimą.

„Finance Guru“ privalės užtikrinti, kad iš įmonės vykdomų sandorių tiesioginės ar netiesioginės naudos negautų subjektai, kuriems taikomos sankcijos, o pačiai įmonei būtų užtikrinta ekonomiškai pagrįsta nauda.

Tiesa, gegužės 13-ąją  „Lifosoje“ apsilankius „EuroChem Group“ vadovams paaiškėjo, kad koncernas keičia pavadinimą į „EuroChem Europe“. Jam vadovaus anksčiau finansų direktoriaus, marketingo ir Europos pardavimų direktoriaus pareigas ėjęs Marcas Hechleris (Markas Hechleris). Jis bus ir „Lifosos“ valdybos pirmininkas.

Įmonės struktūrai visiškai pasikeitus galimai sankcijos koncernui galėtų būti pašalintos, mat visos koncernui priklausančios įmonės būtų visiškai atribotos nuo šalies agresorės Rusijos.

Tuo tarpu Europoje koncernui sankcijos kai kur panaikintos.

Kaip praneša Rytų Europos naujienų kanalas „Nexta“, Šveicarijoje „EuroChem“ koncernui sankcijos buvo panaikintos po to, kai Andrejus Melničenka paliko direktorių valdybą. Įmonės banko sąskaitos buvo atblokuotos.

Tą patvirtino ir R. Proscevičius.

„Sankcijos nuimtos Šveicarijoje esančiai „EuroChem Group“.

Tačiau Belgijos fabrikas dirba su priežiūra – auditoriais ir atsiskaito Finansų ministerijai. Mes taip pat dirbsime su laikinuoju administratoriumi ir atsiskaitysime Finansų ministerijai“, – kalbėjo generalinis direktorius.

Vos tik buvo prabilta apie galimybę įmonei dirbti su laikinuoju administratoriumi, tiek politikai, tiek pati įmonė vylėsi, kad gegužės pabaigoje–birželio pradžioje bus atnaujinama gamyba.

„Kaip ir numatyta, dirbame pagal numatytą veiklos atnaujinimo planą“, – sakė „Lifosos“ vadovas.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video