Lapkritis, o kėdainietės darže sirpsta braškės ir žemuogės
„Rinkos aikštės“ redakcija sulaukė kėdainietės skambučio. Skaitytoja pasakojo negalinti atsistebėti tuo, kad jos darže lapkritį ėmė ir pražydo keli uogakrūmiai. Ar tai gamtos išdaiga, o gal jau įprastas reiškinys? Ar galima sakyti, kad tam įtakos turi klimato atšilimas? Gamtininkai sako, kad žiemoms ir toliau šiltėjant, sulauksime pastebimų gamtos pokyčių.
Lapkritį sirpsta uogos
„Per 60 savo gyvenimo metų tokį reiškinį matau pirmą kartą, – pasakoja ponia Rita. – Vieną dieną nusėjusi į daržą pamačiau žiedelius ir kad kažkas raudonuoja. Praskleidusi krūmo lapus išvydau uogas – vienos braškės dar žalios ir gana nemažos, o kitos – jau raudonos, bet nedidelės“.
„Už sandėliuko – ir žemuogių krūmas su uogomis“, – veda parodyti moteris.
Ir iš tikrųjų praskleidus krūmelį matosi prisirpusi žemuogė.
Labai gražus ir šiltas ruduo
Ar tai gamtos išdaiga, o gal jau įprastas reiškinys, paklausėme gamtininkų.
Įprastai lapkričio pradžioje sulaukdavome šlapdribos, o šiais metais normalių šalnų dar nebuvo, todėl visai nenuostabu, kad vis dar noksta uogos.
„Lapkritį sirpstančios uogos nėra labai keistas reiškinys. Šiltas šių metų ruduo suteikė naujos gyvybės daugeliui augalų – kai kurie medžiai lapkričio pradžioje dar nemetė lapų, dalis augalų sumanė iš naujo žydėti arba jų žydėjimas užsitęsė“, – sako gamtininkai.