Kviečia į pluošto meno parodą „LODZĖ LIETUVOJE“

 Kviečia į pluošto meno parodą „LODZĖ LIETUVOJE“

rinkosaikste.lt

Janinos Monkutės-Marks muziejus praneša, kad naująjį parodų sezoną pradės pirmą kartą pristatydamas pluošto meno parodą „LODZĖ LIETUVOJE“, sukurtą išskirtine partneryste tarp Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos, koordinatorės ERNY PIRET-HEUERTZ ir trijų Strzemiński Meno akademijos (Lodzė, Lenkija) menininkių – profesorių Magdos SOBOŃ, Izabelos WYRWA, Ludwikos ŻYTKIEWICZ-OSTROWSKA.

Apie parodą

Parodos „LODZĖ LIETUVOJE“ dalyvės savo meną praktikuoja Lodzėje, visos studijavo Lodzės Strzeminskio meno akademijoje, visos yra šios prestižinės akademijos dėstytojos. Tai sukuria nesugriaunamas ir matomas sąsajas jų menui plėtoti.

Patekęs į parodą lankytojas pamato, kad yra Lenkijoje, Lodzėje, dėl to nekyla jokių abejonių. Čia juntama rami ir tyli atmosfera, skatinanti apmąstymui. Kūriniai skleidžia didelį giedrumą ir nuosaikumą. Menininkų kūryba remiasi materijos ir technikos santykiu. Medžiagos pasirinkimas lemia technikos ribas. Tačiau kaip bebūtų menininkų technika skiriasi ir progresuoja atsižvelgiant į naudojamą ar išvystytą materiją. 

Magdos SOBOŃ kūrimo procesas prasideda pasirinkus tinkamus pluoštus, ištyrus jų galimybes ir ribas, ieškant būdo maksimaliai panaudoti medžiagą. Jos kūriniai skiriasi nuo šviesių Jeano-Michelio Letellier kūrinių ar griežtų ir rezistentiškų Hidemasa Sakihama kūrinių. Magda SOBOŃ leidžia pajausti rankomis gamintą popierių.

Izabelos WYRWA tyrimas pagrįstas naujomis išraiškos formomis ir naujų medžiagų tyrinėjimu. Kiekviena jos kūrybos dalis yra šviesa ir šešėliai. Kūriniai atrodo kaip nėriniai arba faktūros be fono. Išmintingas stebėtojas spėja, kad mokymasis austi yra ilgo kelio pradas, vedantis į šią kūrybiškumo gausą. Kai kurie darbai nukreipia lankytoją ta kryptimi, kuri yra tarp tikrovės ir iliuzijos.

Ludwikos ŻYTKIEWICZ-OSTROWSKA technika yra ne tik Shibori Arashi dažymas. Ji saugo tradicijas ir tuo pačiu keičia jų kryptį asmeninės meninės kūrybos tikslais. Jos audinys (medžiaga) yra šilkas. Šios kilnios medžiagos savybės lemia kiekvieno kūrinio formą. Ji nedvejodama maišo skirtingas technikas ir kuria tokiu būdu ant audinio tapytus, dažytus ir spausdintus reljefus. Kai kurie darbai man primena „mišrios medijos meną“, bet pilną puikaus subtilumo ir praeities įkvėpimo, šiuolaikinių ir labai asmeniškų, autorinių technikų.

Paroda atidaroma rugsėjo 10 d., penktadienį, 17 val.  Paroda veiks iki lapkričio 13 dienos.

Rugsėjo 11 d. šeštadienį, 11 val. Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje vyks susitikimas su parodos autorėmis ir jų kūrybinių prezentacijų pristatymas. Magda Soboń „Medžiaga kaip išraiškos priemonė“, Ludwika Żytkiewicz – Ostrowska „Shibori ir tekstilės atspaudai meniniam tyrinėjimui“, Izabela Wyrwa „Objektai“.

lodze lietuvoje
Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content