Kuriose rajono ugdymo įstaigose vaikams mokytis geriausia?

 Kuriose rajono ugdymo įstaigose vaikams mokytis geriausia?

Progimnazijų reitinguose Kėdainiai, deja, nežiba. Aukščiausioje vietoje esanti „Ryto“ progimnazija yra 77-oje vietoje./ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Dažnai sakoma, kad gimnazijų reitingai nėra visiškai sąžiningi, mat jie statomi ant mokinių, kuriuos parengia kitos mokyklos – tiek pradinės, tiek pagrindinės ar  progimnazijos. Moksleivio pradžia yra ne kur kitur, o būtent pradinėse klasėse. Koks tonas vaikui duodamas nuo mažiausių dienų, tokiu jis, tikėtina, seks iki pat savo akademinio kelio mokykloje pabaigos. Tad vaiko įvedimas į mokslo pasaulį, discipliną, savarankišką mokymąsi yra pamatai, ant kurių gerus rezultatus gimnazijos vėliau ir gali pastatyti. Tiesa, kaip rašo žurnalas „Reitingai“, nors mokyklos ir išreitinguotos pagal nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo rezultatus, visgi jų reali prasmė ir nauda lieka iki šiol neaiški. Paaiškėjo, kad mokyklos negauna nei šių patikrinimų pavyzdžių, nei rezultatų analizių, nei išaiškinimo, kokios didžiausios klaidos, nei pagalbos paketų – žodžiu, nieko. Vaikai patikrinimuose dalyvauja, tačiau nieko iš to, be streso vaikams ir mokytojams, daugiau ir nėra.

„Obelėlė“ – penktoje vietoje tarp šalie pradinių mokyklų

Galima pasidžiaugti, kad Vilainių mokykla-darželis „Obelėlė“, nors ir nukrito iš pernai turėtos pirmosios vietos, vis dėlto ir šiemet išlaiko aukštas pozicijas ir užima 5 vietą tarp šalies pradinių mokyklų.

Šis vertinimas, be abejo, siejamas su ketvirtokų pasiekimų patikrinimų rezultatais.

„Obelėlė“ – penktoje vietoje tarp šalies pradinių mokyklų./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Geriausia – „Ryto“ progimnazija

Progimnazijų reitinguose Kėdainiai, deja, nežiba. Aukščiausioje vietoje esanti „Ryto“ progimnazija yra 77-oje vietoje. Ketvirtokams, panašu, testus laikyti sekėsi blogiau, mat jei progimnazija būtų vertinama pagal ketvirtokų rezultatus, ji būtų vos 103 vietoje.

Tačiau akivaizdu, kad progimnazija daug investuoja ir dirba su savo vaikais, mat aštuntokų patikrinimo rezultatai jau yra ženkliai geresni – vertinant tik pagal juos, progimnazija būtų 53 vietoje.

Kėdainių J. Paukštelio progimnazija yra 123 vietoje, LSU „Aušros“ progimnazija – 136 vietoje iš vertintų 162 šalies progimnazijų. Jose abiejose ketvirtokų patikrinimų rezultatai yra geresni nei aštuntokų.

Į „laisviausiai kvėpuoti mokiniams leidžiančių“ mokyklų sąrašą pateko net trys Kėdainių ugdymo įstaigos. Miegėnų pagrindinėje mokykloje vienam vaikui tenka 30 kv. m plotas, Šėtos gimnazijoje – 28,9 kv. m plotas, o Dotnuvos pagrindinėje mokykloje – 26,9 kv. m plotas.

Aut. past.

Pagrindinės mokyklos ir toliau sukasi aplink žemus rezultatus

Pagrindinės mokyklos, rodos, sulaukia vis mažiau centrinės valdžios dėmesio ir dažniausiai tampa kažkokia laikina tarpine moksleivių stotele. „Reitingų“ žurnale jos aiškiai įvardijamos, kaip švietimo sistemos podukros.

Jų rezultatai būna dar neblogi iki 8 klasės, tačiau po to – tik ritasi žemyn, mat pagrindinėje mokykloje baigę 8 klases motyvuoti mokiniai keliauja į gimnazijas, o pagrindinėje mokykloje dažniausiai lieka tie, kurie tiesiog kažkaip nori pabaigti tą pagrindinį mokymo modulį.

Pagrindinės mokyklos reitinguose buvo vertinamos pagal lietuvių kalbos ir matematikos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) rezultatus.

Galima džiaugtis, kad Labūnavos pagrindinė mokykla yra aukštoje pozicijoje, taip pat pirmoje pusėje laikosi ir Surviliškio bei Dotnuvos mokyklos.

Tiesa, žvelgiant į pačius patikrinimo rezultatus atrodo, kad labai džiūgauti visgi kaip ir nėra ko, mat Labūnavoje patikrinimus vaikai vidutiniškai išlaikė šešetui.

Surviliškyje – ketvertui, o Dotnuvoje lietuvių kalba išlaikyta vidutiniškai penketui, o matematika – vos trejetui.

Pagal tokius rezultatus, kone ketvirtis Surviliškio dešimtokų nebūtų keliami į vienuoliktą klasę, Dotnuvoje nekeliamų vaikų skaičius siekia kone du trečdalius…

Galima džiaugtis, kad Labūnavos pagrindinė mokykla yra aukštoje pozicijoje, taip pat pirmoje pusėje laikosi ir Surviliškio bei Dotnuvos mokyklos.

Aut. past.

Kaimo mokyklose – neišnaudojamos erdvės, mieste – susispaudę

Šių metų „Reitingų“ žurnalas taip pat išanalizavo vieno mokinio ugdymo kainą metams, mat kiekvienoje mokykloje ji skiriasi. Kaip pastebi reitingų rengėjai, neretai nutinka taip, kad mažesnį pinigų skaičių mokiniui skiriančios ugdymo įstaigos pasiekia žymiai geresnių rezultatų nei tos, kurios skiria daugiau pinigų.

Tarkime, Kėdainių Dotnuvos pagrindinėje mokykloje vieno vaiko ugdymo kaina metams siekia 5,3 tūkst. eurų. Miegėnų pagrindinėje mokykloje – kone 5,8 tūkst. eurų. Vilainių mokykloje-darželyje „Obelėlė“ vieno vaiko ugdymo kaina siekia 3,5 tūkst. eurų. Palyginimui Kauno J. Jablonskio gimnazija, kuri daug metų rikiuojasi tarp geriausius rezultatus rodančių  gimnazijų, vieno vaiko ugdymui skiria apie 2 tūkst. eurų per metus.

Ugdymo įstaigos buvo įvertintos ir pagal tai, kiek mokyklos ploto tenka vienam mokiniui. Akivaizdu, kad kaimiškosiose mokyklose mokiniai gali mėgautis gerokai didesnėmis erdvėmis, nei miestų mokyklose. Štai į „laisviausiai kvėpuoti mokiniams leidžiančių“ mokyklų sąrašą pateko net trys Kėdainių ugdymo įstaigos. Miegėnų pagrindinėje mokykloje vienam vaikui tenka 30 kv. m plotas, Šėtos gimnazijoje – 28,9 kv. m plotas, o Dotnuvos pagrindinėje mokykloje – 26,9 kv. m plotas.

Palyginimui Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje vienam moksleiviui tenka vos 5,7 kv. m plotas, ir ji yra ketvirta šalyje pagal mažiausiai vienam mokiniui tenkantį plotą. Žinoma, situacija netrukus pasikeis, kai bus atidarytas ir įveiklintas Šviesiosios gimnazijos priestatas.

5 Komentarai

  • tuo daugiau ,,švietimas“ prigamins vištų pešėjų.

  • Mokyklos kaip mokyklos bet svietimo sistema supuvus ir nezinia ka is vaiku nori padaryt

  • Vaikų mokymosi rezultatai labai gerai atspindi jų tėvus. Va ir aišku, kodėl jų tėvai Kėdainiuose renka Darbo partiją, kuriai tokius kaip jie – runkelius lengva valdyt, užtenka parduodi jiems švęsto stebūklingo vandens, ledų pamėtyt, prižadėt jiems milijonus ir viskas. Ir taip jau metų metus niekas nesikeičia.

  • gudručių.Tenai ir valgyt duoda ,ir nėra namų užduočių.

  • Nepamirškite kad mokytojos darbo vietas gauna per pažintis ir partijas, ne pagal kompetenciją. Gero nelauk.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video