Kuria vidinius ledynus tirpdančią muziką

 Kuria vidinius ledynus tirpdančią muziką

Krikščioniškos muzikos kūrėja ir atlikėja Karolina Mint. Koncertą papuošė vaikų ir jaunimo choras ,,Valio’’. Loretos Pankūnienės nuotr.

Danguolė Barauskienė

„Savo kambaryje noriu turėti džiungles – daug instrumentų, kuriais galėčiau kurti vidinius ledynus tirpdančią muziką“, – sako giesmių kūrėja, šlovintoja, psichologė Karolina Mint, kuri su bičiuliais, atliekančiais krikščionišką muziką, vieną vakarą miesto parke tirpdė ir kėdainiškių širdžių ledynus. Subtilias dainas ir širdį liečiančias giesmes ji atliko su šiuolaikinės krikščioniškos muzikos atlikėjais Tadu Daujotu ir Gabriele Gvazdikaite bei Džiuljeta Baužiene, vaikų ir jaunimo choru „Valio“ bei kėdainiečių grupe „ARTI“. Atlikėjai čia pristatė muzikinį projektą „Atgimimo vaikai“.

Įkvepia apaštalų laiškai

Koncerte savo subtilią ir širdį liečiančią kūrybą pristačiusi iš baigiamo parengti pirmojo solinio albumo giesmių kūrėja, šlovintoja, psichologė Karolina Mint teigė, kad kurti ją skatina eilutės iš Naujojo testamento apaštalų laiškų.

,,Tos eilutės ilgą laiką mane drąsino ir įkvėpė. Vienas iš būdų, kaip lengviausiai jas mokytis – tai parašyti dainą, kad man grotų galvoje ir primintų apie Dievo ištikimybę ir jo gerumą, – kalbėjo K. Mint. – Manau, kad tai, kas yra žmogus – yra daug daugiau nei veiklos, profesijos, titulai… Tie, kurie rašo apie save, jiems reikia gerokai pasukti galvą, kaip prisistatyti.

Šiaip žmones ir santykius matau kaip didžiausią vertybę, o santykį su Dievu – svarbiausiu  santykiu, nes tai spalvina visą mano pasaulėvaizdį.

Esu dėkinga už kasdienes dovanas, grožį, patiriamą per visas jusles ir mėgstu kelti, apmąstyti nepatogius klausimus. Kankinuosi, kai reikia rinktis.

Visko, visko norisi išmokti – mažiau bėgti, daugiau būti.“

Kėdainių krikščioniškos muzikos grupė ,,ARTI“./Loretos Pankūnienės nuotr.

Sėklos, auginančios tikėjimą

Savo kūrinius lietuvių bei anglų kalbomis atlikusi ir kvietusi visus panirti į apmąstymus, Dievo šlovintoja K. Mint pasidalino dainos „Dangaus karalystė“ gimimo istorija.

,,Kai pradėjau domėtis augalais, visuose tuose sodinimo procesuose pradėjau matyti gyvenimiškas alegorijas. O tada jas pradėjau pastebėti ir Jėzaus kalboje. Bet kokie tie Jo palyginimai apie sėklas tapo gyvi! Kokie prasmingi ir gilūs!

Tad, perskaičius eilutes iš Mato evangelijos, jos įkrito į širdį ir sudaigino dainą.

Ilgėkimės matyti dangaus karalystę – sėkime, kad augtų vaisiai, dėl kurių atėjo Jėzus, – sakė K. Mint. – O kai man būna sunku tikėti, prisimenu, kad galiu ateiti su grūdo dydžio tikėjimu ir atiduoti jį Dievui, kuris užaugina.“

Krikščioniška muzika ir Lietuvoje turi savo auditoriją

Kėdainiuose taip pat yra krikščioniškos muzikos mėgėjų, kurie jos su džiaugsmu klausėsi miesto parke./Loretos Pankūnienės nuotr.

Vienas iš projekto „Atgimimo vaikai“ autorių VšĮ ,,Prabudimo orkestras“ vadovas, muzikos ir tekstų autorius, atlikėjas, šiuolaikinės krikščioniškos muzikos leidėjas, renginių organizatorius, krikščioniškų radijo ir TV laidų vedėjas Tadas Daujotas sako, kad ir Lietuvoje populiarėja krikščioniška muzika, čia ji turi savo klausytoją, nors ir nėra tokia populiari kaip JAV.

,,Pavyzdžiui, JAV yra atskiros krikščioniškos, gospelo muzikos nominacijos „Grammy“ apdovanojimuose. Ten ši muzika yra ženkliai populiaresnė nei Lietuvoje.

Lietuvoje mes turime vieną radijo stotį, kuri groja krikščionišką muziką – XFM.

Šio radijo garsai, įvairaus pobūdžio laisvanoriškai kuriamos laidos skamba septyniuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Biržuose ir jau treji metai – Kėdainiuose.

Negaliu sakyti, kad krikščioniška muzika yra labai populiari, bet savo auditoriją turi. Apie tai galima spręsti pagal „Youtube“ peržiūras.

Tai yra tam tikra auditorija, kuriai aktualu, bet tiksliai įvardinti, kiek žmonių šia muzika domisi, yra sudėtinga.

Bet jau kalbant apie giesmes, auditorija prasiplečia, nes mūsų atliekamus kūrinius groja Lietuvos radijas. Dažniausiai per valstybines šventes.

Ir tie, kurie klausosi šiuolaikinės krikščioniškos muzikos – jiems apskritai yra artimas meilės Tėvynei jausmas, – teigia muzikos ir tekstų autorius, atlikėjas, šiuolaikinės krikščioniškos muzikos leidėjas, renginių organizatorius, krikščioniškų radijo ir TV laidų vedėjas T. Daujotas. – Mes didžiąją dalį savo muzikos pristatymų rengėme ir rengiame per tokias šventes, kaip Baltijos kelias, sausio 13-oji, kovo 11-oji, liepos 6-oji.“

Šiais metais birželio mėnesį pasaulio šviesą išvydo krikščioniškos muzikos kompaktinė plokštelė „Mūsų laiškas Lietuvai“, kurios kūrime dalyvavo 10 solistų bei apie 80 muzikantų ir choristų.

„2020 metais, kai Lietuva šventė Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, kilo mintis, kad reikia apjungti krikščioniškos muzikos atlikėjus, menininkus ir padaryti projektą, skirtą Lietuvai.

Albumas „Mūsų laiškas Lietuvai“ – tai dainos ir giesmės, skirtos mūsų Tėvynei.

Šį albumą ketinome išleisti dar pernai, tačiau dėl pandemijos ir karantino tie įrašai užtruko, ir albumo pristatymą teko atidėti šiems metams, – kalbėjo muzikinio projekto „Atgimimo vaikai“ iniciatorius T. Daujotas. – Tačiau 2020 metais mums pavyko išleisti 3 singlus ir 3 vaizdo klipus kartu su Vaidu Vyšniausku, Judita Leitaite, Rugile Daujotaite.“

Krikščioniškos muzikos atlikėjus kasmet suvienija bei apjungia ir tradicinis muzikos festivalis „Sielos“, vykstantis jau 20 metų. Į šį festivalį kasmet suvažiuoja apie tris dešimtis kolektyvų.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content