Kultūros patirčių dalybos – jau netrukus: semkimės ir kurkime su menininkais

Gegužės 23 d. su kėdainiečiais susitiks rašytoja Gina Viliūnė./ M. Daukšos viešosios bibliotekos nuotr.
Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos inf.
Literatūriniai ir muzikiniai susitikimai, teatro ir muzikos edukacijos, vaizduojamojo meno parodos – šis renginių ciklas laukia kėdainiečių nuo gegužės iki rugsėjo Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje ir mažiau įprastose erdvėse. Štai jau gegužės 23 d. 18 val. kviečiame prie Šv. Jurgio bažnyčios – į susitikimą su žinoma rašytoja, istorinių romanų autore Gina Viliūne ir jos istorinio romano „Apolonija“ pristatymą.
Rašytoja Gina Viliūnė domisi istorija, rašo straipsnius, veda ekskursijas. Jos literatūriniame kraityje – tokios skaitytojų pamėgtos knygos kaip „Vilniaus madona“, „Karūna be karaliaus“, „Mirtinas arkebuzos šūvis“, „Anos lobis“, „Spąstai pirklio žudikui“ ir kitos. „Apolonija“ – devintasis romanas apie Lietuvos istoriją ir tryliktoji autorės knyga.
Susitikime su kėdainiečiais, pavadintame „Istorija įkvepia istorijas“, rašytoja papasakos apie savo ryšį su Kėdainiais, pristatys istorinį romaną „Apolonija“, aptars romane aprašytas vietas ir Kėdainiuose vykusius istorinius įvykius. Bus skaitomos romano ištraukos. Renginys vyks prie Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčios, kurioje susituokė pagrindinė romano herojė Apolonija Dalevskytė-Sierakauskienė ir vienas iš 1863 m. sukilimo vadų Zigmantas Sierakauskas.
Renginys yra bibliotekos įgyvendinamo projekto „Sugrįžimai: kraštiečių kūrybos dienos Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje“ dalis. Projekto tikslas – supažindinti vietos gyventojus su išvykusių kraštiečių profesionalų kūryba, sudarant galimybes perduoti kraštiečių gerąją patirtį Kėdainių gyventojams tradicinėmis ir inovatyviomis formomis. Siūlant veiklų įvairovę, siekiama didinti aktyvių kultūrinių patirčių ir kūrybinių įgūdžių prieinamumą bendruomenei, ugdyti bendruomenės pasitikėjimą savo krašto kūrybiniu potencialu. Tikslinė auditorija: Kėdainių miesto gyventojai nuo 16 m. amžiaus, besidomintys autorių kūryba Kėdainių ir kitų apskrities rajonų gyventojai.
Projekto metu taip pat planuojama:
Jono Banaičio, Daivos Nurdinovos ir Nargizos Nurdinovos kūrybos darbų paroda.
Kūrybinės dirbtuvės-refleksija „Akustinės ir elektroninės muzikos komponavimo sistemos, pritaikymas garso dizaino ir muzikos vizualiame mene”, kurias ves kraštietis kompozitorius Antanas Jasenka.
Aušros Paulauskienės-Gilliusson akvarelės darbų paroda.
Edukacija „Teatro ir improvizacijos pagrindai“, kurią ves iš Kėdainių kilusi režisierė, aktorė Livija Krivickaitė.
Literatūros ir muzikos programa „Muzikos ir poezijos keliais“, kurią atliks kraštietė aktorė Sandra Daukšaitė, dainininkė Vaida Genytė, pianistė Gražina Zalatorienė.
Idėjų generavimo dirbtuvės.
Organizatoriai tikisi, kad siūloma veiklų įvairovė didins aktyvių kultūrinių patirčių ir kūrybinių įgūdžių prieinamumą bendruomenei, ugdys bendruomenės pasitikėjimą savo krašto kūrybiniu potencialu.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kėdainių rajono savivaldybė.

