Kūrendami atliekas vos nesupleškino namų

Trečiadienio popietę vos be namų neliko garbaus amžiaus Pelėdnagių seniūnijos Zabieliškio kaimo gyventoja. Moters draugas kieme kūreno laužą, ugnis išplito ir pasiekė gyvenamąjį namą. Laimei, žmonės laiku spėjo iškviesti ugniagesius ir šiems pavyko išgelbėti visą šeimos turtą.
Kūreno laužą
Medinėje trobelėje gyvenanti garbaus amžiaus moteris kartu su bičiuliu kūreno laužą. Laužą esą sumanė sukurti jos draugas, kuris ir įžiebė ugnį. Jie degino šakas, įvairias sodo atliekas. Tiesa, žmonės nesilaikė saugaus atstumo nuo gyvenamojo namo. Netrukus ugnis išplito, mat pilnas kiemas buvo nupjautos ir išdžiūvusios žolės. Ugnis ėmė plisti ne tik į šeimininkų namo pusę, bet ir kaimynų link.
Puolė gesinti
Liepsnoms nevaldomai plintant, moteris ir jos bičiulis kastuvais ir grėbliais bandė liepsnas užgesinti. Į pagalbą puolė ir kaimynai. Su liepsnomis kovoti sekėsi sunkiai, jos nenumaldomai artėjo prie pastatų. Kaimynai skubiai iškvietė pagalbą. Į bendrąjį pagalbos centrą skubiuoju pagalbos telefonu 112 paskambinę žmonės papasakojo, kas dedasi Zabieliškio kaimo Pramonės gatvėje.
Atvyko nedelsiant
Netrukus pasigirdo ugniagesių gelbėtojų sirenos. Į Zabieliškio kaimą atskubėjo Pramonės rajone įsikūrusi Pramonės ugniagesių komanda. Atvykę ugniagesiai pamatė ant kelių klūpančią ir desperatiškai ugnį mėginančią užgesinti moterį ir jos draugą. Ugniagesiai pajungė du švirkštus ir liepsnas suvaldė. Gyvenamieji ir ūkiniai pastatai buvo išgelbėti.
Atkreipė dėmesį
Didžiulės liepsnos ir dūmų kamuoliai atkreipė tuo metu Pramonės rajone patruliavusius aplinkosaugininkus. Į įvykio vietą atvyko Aplinkos apsaugos departamento Jonavos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai. Pareigūnai išsiaiškino, kas pakūrė laužą, ir su tuo asmeniu turėjo atskirą pokalbį. Greičiausiai vyrui bus paskirta piniginė bauda.
Būtina laikytis
Ugniagesiai primena, kad būtina laikytis nustatytų taisyklių ir įstatymų, kitaip laužų degintojams gresia ne tik įspėjimai, bet ir solidžios baudos.
„Laužus kūrenti galima ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų ir statinių, be priežiūros jų nepalikti, baigus degti laužavietei ją visiškai užgesinti – užpilti vandeniu ar žemėmis. Nepilti laužavietės likučių ar šašlykinėje panaudotų anglių į buitinių šiukšlių konteinerius. Draudžiama išsemtus pelenus iš šildymo įrenginių laikyti plastikinėse tarose. Poilsiaujant prie vandens telkinių, miškuose, ar atvirose teritorijose, kur yra sausos žolės plotai, nekurti laužaviečių, nemėtyti neužgesintų nuorūkų“, – paaiškino Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Raimondas Naruševičius.
[quote author=”Aut. past.”]Už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą numatyta administracinė atsakomybė ir gali būti skiriama nuo 30 iki 230 eurų bauda.[/quote]
Rimtas nusikaltimas
Ugniagesiai primena, kad žolės deginimas laikomas piktybiniu nusikaltimu, už tai gresia bauda. Neretai gali tekti ne tik sumokėti baudą, bet ir atlyginti gamtai padarytą žalą. Administracinių nusižengimų kodekse dėl aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimo už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą numatyta administracinė atsakomybė ir gali būti skiriama nuo 30 iki 230 eurų bauda.