Kovidinis skyrius liko minimalus

Mažėjant naujų užsikrėtimų koronavirusu atvejų, Kauno regione mažinamas kovidinių lovų skaičius. Kėdainių ligoninėje šis skyrius taip pat gerokai susitraukė – liko vos 25 lovos. Tiesa, planinių paslaugų laukiantiems ligoniams teks susitaikyti su koronaviruso nulemtais pokyčiais.
Tris dienas
Kaip sakė Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas, ligoninėje stipriai sumažėjo koronavirusu sergantiems pacientams skirtų lovų.
Pačiame korpuse, atsiradus laisvos vietos ir laisvų medikų, įrengtas diagnostinis skyrius tiems, kurie laukia COVID-19 testo atsakymo – kitaip tariant, ten guli pacientai, kurie yra galimai užsikrėtę.
Toks skyrius ligoninėje buvo jau ilgą laiką, tačiau dabar jis išplėstas.
„Liko vienas COVID-19 skyrius, 25 lovos.
Korpuse padarėme diagnostinį skyrių, kuriame guldomi terapiniai, nervų ligų, psichiatrijos skyriaus ir kiti pacientai, kurie laukia planinių paslaugų.
Lig šiol diagnostiniame skyriuje pacientus laikydavome parą laiko – paimdavome koronaviruso testą ir, gavę neigiamą atsakymą, perkeldavome į skyrių.
Tačiau kadangi praktika parodė, kad tie pirmieji testai neretai būna klaidingi, nusprendėme planinių paslaugų laukiančius pacientus diagnostiniame skyriuje laikyti tris paras ir padaryti du koronaviruso testus. Jei ir antras ateina neigiamas, tada perkeliame į „švarų“ skyrių“, – sakė S. Skauminas.
Jis pridūrė, kad toji vienos paros laukimo praktika neretai ir lėmė tuos atvejus, kai skyriuose atsirasdavo koronaviruso protrūkis, užsikrėsdavo ir medikai, ir kiti pacientai.
Yra atsisakiusių
Jau visi Kėdainių ligoninės medikai, kurie galėjo ir norėjo skiepytis, yra paskiepyti nuo COVID-19 abiem skiepo dozėmis. Tiesa, skiepytis panoro visgi ne visi.
„Yra likę 24 asmenys, kurie skiepytis nenori.
Per savaitę laiko prašome jų pasidaryti antikūnų tyrimą – gal paaiškės, kad dalis jų persirgę be simptomų ir skiepytis net ir negalėtų.
Tie, kurie visgi galėtų skiepytis, bet nenorės to daryti, su tais bandysime kalbėtis, kokios to priežastys. Gal žmonės iš tiesų turi svarių priežasčių, kodėl to skiepo nenori“, – sakė S. Skauminas pridurdamas, kad skiepytis versti nieko neketinama.
„Tikrai nedramatizuojame situacijos. Nėra nė vieno mediko, kuris galėjo skiepytis, nepaskiepyto.
O jei iš 570 žmonių nesutiko skiepytis 24, tai nėra daug.
Iš tų asmenų gali paaiškėti, kad dalis jau turi imunitetą. Kita dalis yra ūkio dalies personalas, kurie su pacientais nesusiduria.
Yra kelios slaugytojos, kurios nesutiko skiepytis.
Aišku, nesinorėtų, kad imuniteto neturintys darbuotojai dirbtų skyriuje, kur gali būti koronavirusu sergančių pacientų. Užsikrėstų patys, po to ir kitus pacientus užkrėstų.
Bandysime tartis, ieškoti jiems darbų, kur bus mažiau kontaktų su pacientais“, – svarstė ligoninės vadovas.