Kokie galimi dantų tiesinimo būdai? Apie 3 variantus

 Kokie galimi dantų tiesinimo būdai? Apie 3 variantus

Tiesūs, taisyklingai išsidėstę ir sveiki dantys – neatsiejama estetiškos šypsenos dalis. Deja, tačiau nemaža dalis žmonių turi problemų su sąkandžiu, kas dažnai sumažina pasitikėjimą savimi ir gali lemti sveikatos sutrikimus. Vis dėlto, taikant inovatyvius gydymo būdus, netaisyklingo sąkandžio problemas galima lengvai išspręsti tiek vaikams, tiek suaugusiems. Tad toliau išsamiau apie galimus dantų tiesinimo būdus.

Tiesinimas breketais

Ortodontinis gydymas breketais yra laiko patikrintas dantų tiesinimo būdas, leidžiantis džiaugtis efektyviais rezultatais. Breketai tvirtai priklijuojami prie danties paviršiaus ir sujungiami tarpusavyje. Priklausomai nuo situacijos, breketus galima pritvirtinti dantų išorinėje arba vidinėje pusėje. Minėtuoju atveju, šie yra nepastebimi, tačiau kai kuriems gali dirginti liežuvio gleivinę. Pasirinkus breketus, pas ortodontą reikia apsilankyti kas 6–8 savaites, kad profesionalas galėtų įvertinti būklę ir kaskart paveržtų breketus.

Tiesinimas plokštelėmis

Ortodontinio gydymo metodas plokštelėmis yra labiau pritaikytas nedidelėms sąkandžio ir dantų padėties korekcijoms. Dėl to plokštelės dažniau taikomos koreguojant 7–13 metų vaikų sąkandžio problemas, kai norima suformuoti nuolatinių dantų augimo vietas. Nuimami ortodontiniai aparatai turi plastmasinį pagrindą, prie kurio tvirtinami įvairūs metaliniai elementai, pavyzdžiui, spyruoklės, apkabėlės ir pan. Valantis dantis, plokšteles galima lengvai išimti, todėl priežiūra yra nesudėtinga.

Tiesinimas kapomis

Norintiems turėti tiesius dantis, tačiau vengiantiems itin pastebimų breketų, puikus pasirinkimas – permatomos kapos. Šios yra skaidrios ir mažiau pastebimos. Be to, valgant ar valantis dantis kapas galima patogiai ir lengvai išimti, todėl burnos ertmės priežiūra – kur kas paprastesnė. Pasirinkus šį gydymo metodą, pas ortodontą įprastai reikia atvykti kas 4–6 savaites ar net rečiau. Pagal situaciją, sudaromas gydymo kapomis planas, kapos kas kiek laiko keičiamos savarankiškai.

Kreivi, netaisyklingai išsidėstę dantys yra ne tik estetinė problema. Šie ilgainiui gali turėti įtakos tiek burnos ertmės sveikatai (gali suintensyvėti dantenų uždegimui, susidaryti palankesnės sąlygos ėduonies atsiradimui ir kt.), bet ir bendrai sveikatos būklei (prasčiau sukramtomas maistas gali sukelti  virškinimo problemas, o netaisyklingai išsidėstę dantys gali kelti tiek žandikaulio, tiek galvos ar net kaklo skausmus ir pan.). Dėl to itin svarbu kreiptis į specialistus, kurie, atsižvelgę į kiekvieną individualų atvejį, parinks tinkamiausią ortodontinio gydymo metodą.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content