Kino studijai „Mėgėjas“ – svarbus apdovanojimas

 Kino studijai „Mėgėjas“ – svarbus apdovanojimas

Kėdainių r. savivaldybės nuotr.

rinkosaikste.lt

Šešiasdešimties metų veiklos jubiliejų šiemet minėsianti Kėdainių krašto kino studija „Mėgėjas“ metus pradėjo gražiu apdovanojimu – už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes studijai skirtas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalis.

Slaptu balsavimu

Seimo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisija ketvirtadienį, vasario 10 dieną, posėdyje apsvarstė pateiktus kandidatus ir slaptu balsavimu išrinko 16 laureatų, kurie buvo apdovanoti skirtingose keturiose kategorijose.

Medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvių bendruomenę neatlygintinai dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.

Ir anksčiau

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalio autorius – skulptorius Alfridas Pajuodis/lrs.lt nuotr.

Krašto mėgėjiška kino studija ir jos įkūrėjai yra ne kartą pelnę aukščiausio lygio įvertinimus.

2013 m. studijos filmų kolekcija pripažinta nacionalinės reikšmės dokumentiniu paveldu ir įrašyta į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą.

Garbingas titulas ir organizacijos liudijimas kūrėjams buvo suteiktas 2013 metų lapkričio 27 dieną.

2017 metais „Mėgėjas“ ir jo įkūrėjai Vitolis Laumakys bei Adolfas Morėnas buvo apdovanoti ir Lietuvos kino operatorių asociacijos (LAC) įsteigtu „Ąžuolo“ apdovanojimu už kūrybinius viso gyvenimo pasiekimus.

Vieni pirmųjų

1962 metais Kėdainiuose įkurta kino studija „Mėgėjas“ – viena pirmųjų sovietų Lietuvoje įkurtų mėgėjiško kino studijų, o V. Laumakys ir A. Morėnas iki šiol aktyviai dirba jau 55-ius metus skaičiuojančioje kino studijoje.

Iki 2004 metų kino studijoje sukurtas 61 filmas, nufilmuotas juodai balta 16 mm pločio juosta.

„Mėgėjo“ filmai išsiskiria menine verte, formos originalumu, jų kūrimo aplinkybėmis ir metodais. Šie filmai – ne tik unikalus XX a. Kėdainių istorijos šaltinis, bet ir reikšmingas mėgėjiško meno pavyzdys bei tikras įkvėpimo šaltinis šiandienos kino mėgėjams.

Apdovanojimas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medaliu įsteigtas 2011 m. balandžio 13 d. Seimo valdybos sprendimu pagerbiant iškilią Gabrielės Petkevičaitės-Bitės asmenybę ir skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.

Atsižvelgus į Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viso gyvenimo veiklą, apdovanojimas medaliu yra Seimo paskatinimas už šią veiklą:

• parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą;

• filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą;

• savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje;

• visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes.

Medalis gali būti skiriamas už visuomeninę veiklą Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams, piliečių bendruomenėms, asociacijoms ir kitiems fiziniams ar juridiniams asmenims, atitinkantiems apdovanojimo medaliu skyrimo kriterijus. Apdovanojimas medaliu tam pačiam asmeniui gali būti skiriamas tik vieną kartą.

Apdovanojimo medaliu skyrimo kriterijus nustato ir apdovanojamą medaliu asmenį išrenka Seimo valdybos sudaryta Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisija. Kiekvienais kalendoriniais metais skiriami ne daugiau kaip keturi apdovanojimai už kiekvieną Nuostatų 3 punkte nurodytą veiklą.

Iškilmingas renginys, kuriame skelbiamas ir apdovanojamas nugalėtojas (nugalėtojai), vyksta kiekvienais metais kovo 30 d., Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimimo dieną, Panevėžyje. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalį „Tarnaukite Lietuvai“ ir jo liudijimą teikia Seimo Pirmininkas arba jo paskirtas asmuo. Apdovanojimo metu įteikiamas medalis ir medalio liudijimas.

1 Komentaras

  • sveikinam,tikrai verti sio apdovanojimo,gaila kad ne visi kino sedevrai isliko,ech ta nostalgija praeites….

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content