Kino salės nebus, o garso įrašų studijos, panašu, niekam nereikia

 Kino salės nebus, o garso įrašų studijos,  panašu, niekam nereikia

Politikų pažadai naujame Kėdainių viešosios bibliotekos pastate įrengti ir atidaryti kino salę nuėjo perniek – pasirodo, kino salei įrengta patalpa yra per žema. Kiną, matyt, ten būtų galima žiūrėti nebent prigulus. Ne ką geresnė situacija ir su tame pačiame pastate įrengta akustine garso įrašų studija. Regis, nei bibliotekai, nei kitoms kultūros įstaigoms jos nereikia. Investuoti pinigai – įšaldyti.

Kam iš tiesų ši studija buvo įrenginėjama, ir ką reiškia ankstesniųjų savivaldybės vadovų patikinimas, kad šiai įrašų studijai buvo planuojama ieškoti profesionalaus garso įrašų srities verslo operatoriaus, galima tik spėlioti. Naujieji rajono vadovai kratosi tokių savo pirmtakų sumanymų. Jie iki šiol stebisi, kad pirmiausia tokius objektus buvo pulta daryti įdedant į juos mokesčių mokėtojų pinigus, o tik paskui ketinta galvoti, ką su visu tuo daryti.

[quote author=“Aut. past.“]Šioje situacijoje galima pasidžiaugti nebent tuo, kad nespėta išleisti 85 tūkst. eurų, kurie buvo suplanuoti minėtos salės vidaus erdvės įrengimui.[/quote]

Dabar nelieka nieko kito, kaip tik pamiršti kažkieno prikurtus ir niekam nereikalingus ar tiesiog nelogiškus sumanymus ir ieškoti sprendimų, kaip geriausiai panaudoti atsiradusias įrengtas ir iki šiol tuščias patalpas, nes, kaip jau minėta, į jas investuoti nemaži pinigai.

Neišnaudojama ir Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos pastate įrengta akustinė garso įrašų studija. Šios garso įrašų studijos įrengimas kainavo 27 tūkst. 659 eurus.Salės įrengimui pinigų nespėjo išleisti

Abi nenaudojamos patalpos, į kurias investuotos nemažos sumos, yra Didžiosios Rinkos aikštėje atidarytame naujame Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos pastate, kur įkurtas Vaikų ir jaunimo skyrius.

Kino salę šiame pastate užsimojusi įkurti ankstesnioji valdžia, pakeitusi pastato rekonstrukcijos projektą ir statinį perprojektavusi į gerokai žemesnį nei buvo numatyta pirminiame projekte, nepaskaičiavo, kad tokiame pastate įrengti kino salės yra neįmanoma.

Kad šiam objektui skirtos patalpos yra pernelyg žemos, „Rinkos aikštei“ buvo patvirtinęs ir anuometinis savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Čerenkovas.

Šioje situacijoje galima pasidžiaugti nebent tuo, kad nespėta išleisti 85 tūkst. eurų, kurie buvo suplanuoti minėtos salės vidaus erdvės įrengimui.

Dabar belieka sugalvoti, kaip naudingai išnaudoti šią patalpą, kuri, žlugus kino salės idėjai, neturi jokios paskirties ir yra tiesiog palikta bibliotekos poreikiams.

Arūnas Kacevičius: „Mokesčių mokėtojų pinigai šiuo atveju panaudoti neatsakingai, neracionaliai ir netikslingai.“Reikėtų vystyti verslo projektą

Be to, stebėtis verčia ir tai, kad valdininkai tokį projektą buvo numatę įgyvendinti be jokių paskaičiavimų, ar jis atsipirks, ar Kėdainiams bus išties naudingas.

„Geriausia, kai tokias paslaugas teikia privatus verslas. Manau, kad pati savivaldybė neturėtų lįsti į kino verslo sritį. Savivaldybė gali tik sudaryti sąlygas verslui plėstis, padėti rasti patalpas ar jas išnuomoti.

Aklai tokių brangių projektų negalima įgyvendinti. Reikia skaičiuoti, koks yra realus poreikis, kiek žmonių naudotųsi tokiomis paslaugomis, koks būtų investuotų pinigų atsiperkamumas“, – įsitikinęs Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius.

Taip pat jis pastebi, kad reikėtų įvertinti ir konkurenciją šioje srityje – mūsų rajono gyventojai filmų dažniausiai vyksta žiūrėti į čia pat esantį Kauną ar į panašiu atstumu nutolusį Panevėžį.

Be to, Kėdainių kultūros centre, nors jo patalpos toli gražu ir neprilygsta šiuolaikiškai kino salei, populiariausi filmai, o tokių per metus būna maždaug 8 ar 9, taip pat yra rodomi. Tiesa, dažniausiai – lietuviški. Juos žiūri maždaug tik 200–300 kėdainiečių.

Kino verslą Kėdainiuose vysto ir „Pripučiamas filmas“.

„Didelio nepasitenkinimo dėl kino salės nebuvimo iš gyventojų pusės lyg ir nejaučiame, puikiai suprantame, kad bent jau kažkiek norinčių žiūrėti kiną būtų, tačiau ar iš to apsimokėtų tokiame mieste kaip Kėdainiai daryti verslą, tikrai negalime pasakyti.

[quote author=“A. Kacevičius“]Aklai tokių brangių projektų negalima įgyvendinti. Reikia skaičiuoti, koks yra realus poreikis, kiek žmonių naudotųsi tokiomis paslaugomis, koks būtų investuotų pinigų atsiperkamumas.[/quote]

Turime nepamiršti, kad šis miestas gyventojų skaičiumi neprilygsta didmiesčiams, kuriuose ir yra teikiamos tokios paslaugos.

Manome, kad tokių projektų turėtų imtis ne savivaldybė, o verslininkai, kuriems, kaip jau minėjau, savivaldybė gali tik padėti.

Patys šiuo metu kino salės idėjos vystyti neplanuojame. Jeigu atsiras norinčių nuomotis salę ar teikti tokią paslaugą, mielai svarstysime ir palaikysime“, – „Rinkos aikštei“ sakė A. Kacevičius.

Per 27 tūkst. eurų sukišo į niekam nereikalingą projektą

Neįrengta kino salės patalpa – ne vienintelė tuščia naujame M. Daukšos viešosios bibliotekos pastate.

Neišnaudojama ir čia įrengta akustinė garso įrašų studija.

Šios garso įrašų studijos įrengimas kainavo 27 tūkst. 659 eurus.

Buvo svaičiojama, kad čia bus galima įrašinėti garsines knygas ar užsiimti kitokiais garso įrašais, tačiau iki šiol taip ir neatsirado norinčių tai daryti.

Ankstesnioji valdžia planavo ieškoti profesionalaus garso įrašų srities verslo operatoriaus, tačiau naujieji rajono vadovai stebisi tokiu sprendimu – kaip galima investuoti gyventojų pinigus į objektą, kurį ruošiamasi atiduoti naudoti privatininkui? Juolab kad nėra atlikti jokie paskaičiavimai ir iki šiol nežinoma, kokią naudą tai galėtų atnešti savivaldybei ir jos gyventojams.

„Sunku pateisinti tokią investiciją, nes garso įrašų studija aktuali tik mūsų Kėdainių kultūros centro kolektyvams, kurie iki šiol naudojosi kėdainiškio Rimanto Stakausko paslaugomis ir jo asmenine garso įrašų studija.

[quote author=“Aut. past.“]Kaip galima investuoti gyventojų pinigus į objektą, kurį ruošiamasi atiduoti naudoti privatininkui? Juolab kad nėra atlikti jokie paskaičiavimai ir iki šiol nežinoma, kokią naudą tai galėtų atnešti savivaldybei ir jos gyventojams.[/quote]

Ši paslauga juos visiškai tenkino, tad sprendimas įrenginėti savivaldybei kitą garso įrašo studiją net nenumačius, kas joje dirbs ir kokias paslaugas teiks, atrodo mažų mažiausiai keistas, neracionalus. Mokesčių mokėtojų pinigai šiuo atveju panaudoti neatsakingai, neracionaliai ir netikslingai“, – įsitikinęs A. Kacevičius.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video