Kiek kainuoja buhalterinės paslaugos įmonėms?
Pradedant verslą labai svarbu įvertinti visas išlaidas, ypač kiek kainuos buhalterinės paslaugos. Dėl patirties trūkumo jauni verslininkai dažnai priima neapgalvotus sprendimus, o tai gali gerokai padidinti veiklos sąnaudas. Šiame straipsnyje apžvelgsime buhalterinių paslaugų kainas ir jas lemiančius veiksnius.
Buhalterinės paslaugos – alternatyva buhalteriui
Didelės įmonės susiduria su dideliu kiekiu finansinių dokumentų, tad joms reikia buhalterio ar net kelių. Tačiau mažas, veiklą dar tik pradedantis, verslas tikrai nereikalauja tiek priežiūros, tad buhalterinės paslaugos yra ir pigesnė, ir patogesnė alternatyva. Jomis gali naudotis ir įmonės, kurioms įstatymai numato reikalavimą samdyti buhalterį (pavyzdžiui, UAB).
Buhalterinės paslaugos įprastai apima pirkimo ir pardavimo dokumentų apskaitą, darbo užmokesčio skaičiavimą, ataskaitų teikimą. Prireikus gausite konsultacijas, o taip pat buhalteris padės pasirūpinti reikalingais kodais ar registruotis PVM mokėtoju.
Buhalterinių paslaugų kainos
Internete galima rasti daugybę apskaitos įmonių, o dažniausiai pateikiamos kainos svyruoja apie šimtą eurų už mėnesį ar kiek mažiau. Kiek kainuos buhalterinės paslaugos, priklausys ir nuo įmonės tipo – skirtingų formų juridiniams asmenims taikomi skirtingi reikalavimai, o tai lemia ir darbo krūvį.
Apie buhalterines paslaugas verta pagalvoti dar steigiant įmonę. MB apskaita yra šiek tiek paprastesnė, tad ir buhalterinės paslaugos kainuos pigiau nei UAB. Tačiau galutinė paslaugos kaina priklauso nuo daugybės veiksnių.
Kas lemia buhalterinių paslaugų kainą?
Galima sakyti, kad čia galioja paprasta formulė: kuo daugiau dokumentų, tuo brangiau. Pigiausi standartiniai apskaitos planai dažniausiai tinka tik veiklos pradžiai, nes apima nedidelį kiekį dokumentų. O kuo daugiau sąskaitų, tuo brangiau kainuos ir buhalterinės paslaugos.
Kitas svarbus veiksnys yra darbuotojų skaičius. Kiekvienam darbuotojui reikia skaičiuoti darbo užmokestį, atostoginius, pateikti deklaracijas institucijoms. Jei darbo užmokestis kas mėnesį kinta, pavyzdžiui, mokami procentai nuo užsakymų apyvartos ar pan., buhalterinės paslaugos kaina taip gali augti.
Įmonėms, kurios yra PVM mokėtojos, buhalterinės paslaugos taip pat kainuoja šiek tiek brangiau, nes reikia teikti daugiau dokumentų. Tačiau paprastai PVM mokėtojais registruojasi tie verslai, kurie pasiekia didesnę apyvartą, tad šis skirtumas nėra reikšmingas.
Įtakos galutinei paslaugos kainai turi ir pati apskaitos įmonė, tačiau čia taupyti neverta – rinkitės patikimą komandą, kurioje ir didelę patirtį turinčių buhalterių ir teisininkų. Taip visada turėsite tvirtą užnugarį ir prireikus gausite visą reikalingą pagalbą.
Kiek reikės mokėti už buhalterinę apskaitą?
Jei užsisakysite buhalterinės apskaitos paslaugą įmonei, tai kiekvieną mėnesį mokėsite fiksuotą kainą. Tai labai patogu, nes leidžia tiksliai planuoti pinigų srautus. Galutinė kaina kiekvienam klientui skaičiuojama individualiai, atsižvelgiant į sąskaitų, darbuotojų skaičių ir kitus niuansus.
Svarbu žinoti, kad užsakant paslaugas ištisus metus nereikės papildomai mokėti už metinės atskaitomybės dokumentų, pavyzdžiui, pelno-nuostolio ataskaitos ar balanso parengimą. Tai labai patogu ir padeda sutaupyti.