Kiek dar vaikai mokysis, spręs mokyklų vadovai

 Kiek dar vaikai mokysis, spręs mokyklų vadovai

Svilinant karščiui, daugelyje rajono mokyklų vaikams mokytis veik neįmanoma – klasėse termometrų stulpeliai kaista it šiltnamiuose ar pirtyse. Mokslo metai prailginti kone iki birželio pabaigos jau nuo praėjusių metų, o štai kondicionierius mokykloms ministerija planuoja nupirkti tik nuo 2025 metų. Ir tėvai, ir vaikai atvirai kalba, kad mokytis tokiomis sąlygomis neįmanoma ir kenksminga sveikatai, kad mokslo metų prailginimas – visiška nesąmonė. Mokytojai vaikų paleisti iš pamokų lyg ir negali, tad šie karštyje priverti trinti mokyklų sienas. Antradienį dėl tokios situacijos pagaliau susirūpino ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija – ji mokykloms atsiuntė rekomendacijas koreguoti ugdymo procesą, tačiau taip ir nenurodė anksčiau baigti mokslo metų.

Siūlo drąsiai priimti sprendimus

Kėdainių rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius sako, kad antradienį mokyklas pasiekusiosios Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rekomendacijose mokyklų vadovams nurodoma drąsiai koreguoti ugdymo procesą: pamokas ar jų dalį trumpinti arba keisti į kitas ugdymo organizavimo veiklas kitose erdvėse ir kitoje aplinkoje, o atskirais atvejais leisti mokiniams likti namuose prieš tai informavus mokinių tėvus.

„Atkreipiu dėmesį, kad ministerijos rašte nėra kalbos apie mokslo metų trumpinimą, bet siūloma galvoti apie kitas veiklas – apie kitas ugdymo formas.

Kaip tęsti mokslo metus, šiemet sprendžia mokyklų vadovai, o kitais metais, pagal ministerijos planus, tam jau galės daryti įtaką ir savivaldybės švietimo padalinio vadovas“, – „Rinkos aikštei“ sakė J. Lukoševičius.

Julius Lukoševičius pripažįsta, kad kitų veiklų organizavimas Kėdainių mokyklose yra problematiškas, nes muziejus čia yra tik vienas, o kur nors išvežti vaikus yra sudėtinga, nes geltonuosius autobusiukus turi tik kaimo mokyklos. „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. Kitas veiklas organizuoti – sudėtinga

Pasak Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo, dauguma Kėdainių rajono mokyklų net ir nelaukdamos ministerijos rekomendacijų dėl įsivyravusių karščių jau praėjusią savaitę trumpino pamokas ir pradėjo organizuoti kitas veiklas, nes karštis gali pakenkti mokinių sveikatai.

Tačiau J. Lukoševičius pripažįsta, kad kitų veiklų organizavimas Kėdainių mokyklose yra problematiškas, nes muziejus čia yra tik vienas, o kur nors išvežti vaikus yra sudėtinga, nes geltonuosius autobusiukus turi tik kaimo mokyklos.

Baigs skirtingu laiku

Švietimo ir kultūros skyriaus duomenimis, mokslo metai Kėdainių rajono mokyklose baigsis skirtingu laiku.

Tos mokyklos, kurios norėjo susitrumpinti mokslo metus ir žiemą dirbo po kelis šeštadienius, mokslo metus baigs jau kitos savaitės pradžioje, o kitoms teks dirbti iki pat mokslo metų pabaigos – birželio 21 dienos.

Kituose rajonuose, mokyklų vadovai sulaukę ministerijos rekomendacijų drąsiai koreguoti ugdymo procesą, dėl plieskiančių karščių ryžtasi net anksčiau baigti mokslo metus.

Grįžti prie senos tvarkos?

Paprašytas išsakyti savo nuomonę dėl pailgintų mokslo metų, J. Lukoševičius „Rinkos aikštei“ sakė: „Pas mane ant stalo guli Europos Sąjungos šalių žemėlapis, kuriame nurodyta kiekvienos šalies moksleivių atostogų trukmė.

Mūsų šalyje mokslo metai buvo vieni iš trumpiausių. Dabar, kai jie jau antrus metus pailginti ir priartinti prie kitų Europos Sąjungos šalių mokslo metų trukmės, kalbėti apie grįžimą prie sutrumpintų mokslo metų, manau, nėra prasmės. Mano manymu, tai būtų populistinio pobūdžio sprendimas.

Dabar jau yra 185 ugdymo dienos per metus – jau turime artimiausiems naujiems dvejiems mokslo metams ugdymo planus, mokslo metai daugiau nebeilgės, tai belieka tik skatinti pedagogus ieškoti naujų ugdymo formų ir būdų.“

Kaip apsisaugoti nuo karščio?

• Stengtis būti vėsiose patalpose, ypač tokiose, kuriose yra įrengti
ventiliatoriai ar oro kondicionieriai.

• Gerti daugiau skysčių. Juos būtina gerti net ir tada, kai netroškina.

• Vengti riebių ir sunkiai virškinamų patiekalų.

• Vengti maisto produktų, kurie greitai genda.

• Naudoti apsauginius kremus nuo saulės.

• Vengti saulėkaitos, tiesioginių saulės spindulių, riboti buvimo
atviroje saulėje laiką.

• Uždarytame automobilyje nepalikti vaikų, senyvo amžiaus žmonių ir
gyvūnų net ir tuomet, jei visi langai atviri ir išeinate tik trumpam.

• Riboti fizinį aktyvumą, ypač vidurdienį – nuo 11 iki 15 valandos.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video