Kėdainiuose paminėta Kovos su prekyba žmonėmis diena
Dimitrijus KUPRIJANOVAS
Kėdainių miesto Didžiosios Rinkos aikštėje buvo surengtas performansas „Prekybos žmonėmis muziejus“, kurio metu policijos pareigūnai kartu su socialiniais partneriais teikė kraštiečiams informaciją apie pagalbą nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis, apie verbavimo pavojus ir apsisaugojimo priemones.
Tikros istorijos
Renginio metu demonstruoti daiktai – įrankiai, drabužiai, manekenai bei įgarsintos tikros istorijos, praeivius supažindino su prekybos žmonėmis išnaudojimo formų gausa.
„Ši diena minima visoje Lietuvoje. Dirbame kartu su policijos pareigūnais, socialiniais partneriais.
Šiandien kalbamės tarpusavyje – tarp institucijų, kalbamės su praeiviais kėdainiečiais. Suteikiame jiems naudingos informacijos“, – paaiškino Aidas Zigmantavičius, savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius.
Augantis reiškinys
Policijos pareigūnai pabrėžė, kad minėdami Kovos su prekybos žmonėmis dieną, jie nori atkreipti visuomenės dėmesį į šį nuolat augantį nusikalstamą socialinį reiškinį.
„Žmonės gėdijasi prisipažinti, kad buvo papuolę į prekybos žmonėmis pinkles.
Jiems gėda pasakyti, kad buvo išvažiavę į užsienį, nieko neuždirbo, įbrido į skolas, dirbo vergišką darbą vergiškomis sąlygomis.
Taip pat žmonės įklimpsta į prostitucijos liūną ir labai retai kreipiasi pagalbos.
Žmonės turėtų išdrįsti kreiptis pagalbos, mes apie tai jiems ir aiškiname. Jei nedrįsta kreiptis į policiją, yra daugybė nevyriausybinių organizacijų, į kurias galima kreiptis.
Pagalbos rankų šiandien tikrai yra“, – kalbėjo Kauno miesto policijos pareigūnas Egidijus Šeputis.
Rizikos grupės
Į pinkles papulti gali bet kas, tačiau didesnė rizika yra socialiai pažeidžiamiems žmonėms.
„Visko būna. Būna, kad į vergiją papuola per „gerus“ draugus, per pažintis. Žmonės patiklūs, tiki, kad ten bus aukso kasyklos, tačiau taip tikrai nėra.
Žinoma, bet kas gali susivilioti geru pasiūlymu, tačiau reikia vertinti rizikas, važiuoti į užsienį tik per oficialias, legalias bendroves, važiuoti pas šeimos narius, o ne pas menamus draugus ar aukso kalnus žadančius žmones.
Išsilavinę žmonės rečiau papuola į tokias pinkles, dažniau papuola socialiai pažeidžiami, rizikos grupei priklausantys, mažiau išprusę, mažiau apsiskaitę, mažiau besidomintys rizikomis žmonės“, – paaiškino E. Šeputis.
1 Komentaras
o ta mergaite, kuria rado dabar po puse metu nebuvo to auka? tai labai tiketina,,,,