Kėdainiuose – negalią turinčių žmonių forumas
Dimitrijus KUPRIJANOVAS
Nei lietus, nei prastos oro sąlygos neįgaliųjų draugijų draugystei nesutrukdė. Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijoje vyko projekto „Žmonių su negalia bendruomenės telkimas, stiprinimas ir palaikymas“ forumas „Draugystė mus vienija“. Net septynios draugijos, susijungusios į vieną, dalijosi savo patirtimi, palaikymu ir nuoširdumu.
Veikia aktyviai
Kėdainių rajono neįgaliųjų draugija, vadovaujama pirmininkės Daivos Sipavičienės, aktyviai tęsia savo veiklą, geba suburti ne tik savo kraštiečius, bet susitikti ir su kitų miestų skyriais.
Surengtame forume bendruomenės nariai pasidalino nuveiktais darbais, ateities planais.
„Šiandien pas mus suvažiavo daug mūsų bičiulių, bendraminčių iš visos Lietuvos. Jie atsivežė savo ansamblius, savo rankdarbius, vyksta puikus renginys.
Mūsų kiemas didelis, tad visi svečiai puikiai sutilpo, blogas oras nuotaikos tikrai nesugadino. Džiaugiamės šiuo projektu, džiaugiamės, kad turime, kas tuos projektus rašo, kas juos vykdo“, – pasidžiaugė D. Sipavičienė.
Daugiau nei aštuoni šimtai
Neįgaliųjų draugija didelė ir veikli organizacija, kurią vienija net aštuoni šimtai žmonių.
„Mūsų draugiją vienija daugiau nei aštuoni šimtai narių. Žmonės ateina, reiškia savo nuomonę, pageidavimus, norus. Aš tuo labai džiaugiuosi, noriu pakviesti dar daugiau jaunimo pas mus.
Mes džiaugiamės gavę autobusą, nes mums labiausiai reikalinga pavėžėjimo paslauga, kur žmonės yra vežami į gydymo įstaigas. Mūsų žmonės nori sportuoti, nori siūti, nori dainuoti.
Turime minčių apie teatro būrelį. Visokių tų planų yra, stengiamės ir einame į priekį“, – džiaugėsi bendrijos pirmininkė.
Norėjosi veikti
Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos projektų vadovė Regina Rylienė pažymėjo, kad projektas gimė po pandemijos, nes žmonėms norėjosi veikti, atsibodo būti uždarytiems.
„Žmonės buvo atskirti nuo savo šeimų, kai kurie net su tėveliais nesimatė. Reikėjo bendravimo, buvimo kartu.
Žmonės nemokėjo naudotis technologijomis, nemokėjo naudotis mobiliųjų telefonų teikiamomis galimybėmis. Mes šiuos mokymus organizuosime, mokysime, kad žmonės nebūtų vieni, kad galėtų susisiekti mobiliaisiais įrenginiais“, – kalbėjo R. Rylienė.
Daug svečių
Šventėje dalyvavo Lietuvos neįgaliųjų pirmininkas Ignas Mačiukas, Seimo nariai Viktoras Fiodorovas ir Tomas Bičiūnas, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, jo pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius ir dar daug svečių, kurių dėka renginys pavyko puikiai.
„Tariu nuoširdų ačiū už dalyvavimą, už gerą žodį, už šilumą jūsų visų, už supratimą ir atjautą bei ryšį su negalią turinčiais žmonėmis. Bičiulystė, draugystė ir geri norai bei ketinimai mus vienija“, – apibendrino D. Sipavičienė.
4 Komentarai
matosi ir be negalios žmonių, truputį politinis šou, be kaukių, atstumų nesilaikymas, jei ką tai rizikos grupes žmonės, ką galvoje Tamulis, tuoj būsime juodoje zonoje.
Baikit su savo tom kaukem ir pasais ,maziau liskim ministrams ir isrinktai valdziai i viena vieta.Jiems nerupi nei musu sveikata nei ,kad zmogus negali gauti normalaus gydymo ,jvaldziai tik rupi kaip jiems isisavinti greiciau milijardus ,kuriuos gauna ,o mes kaip bezdziones pataikaujame ju visu norams .Dabar pamate be kaukiu nu ir kas ,ko pergyvenat jau mnumire dau seniu numirs ir dar daugiau ,juk tuo ir siekiama ,kam ta nasta pasauliui reikalinga senu klipatu .
Prie ko mero garbintoja Selestina, atrodo, kad neturi negalios😀, ar čia reklaminė poniutė atidirbinėtoja už kai kà😀
Protinė negalia taip pat – negalia. Ar Byno garbinimas ne silpnaprotystė?