Kėdainiuose – nauja gamykla: investuos per 40 mln. Eur, įdarbins – 156 žmones
rinkosaikste.lt
Kėdainių pramoninėje zonoje – naujas vardas. Stambias investicijas čia suplanavo bendrovė „Epsoma“, kuri ketina statyti magnio sulfato heptahidrato, dar vadinamo karčiąja druska, gamyklą. Pirmuoju etapu planuojama investuoti daigiau kaip 21 mln. Eur bei įdarbinti daugiau kaip 156 žmones. Gamyklos poveikio aplinkai vertinimas jau atliktas ir pradedama pristatymo gyventojams bei savivaldybei procedūra.
„Kiekvienas naujas investuotojas Kėdainių rajone – gera žinia mūsų kraštui, nes tai naujos darbo vietos, naujos galimybės mūsų žmonėms ir mūsų regiono verslams. Šiuo atveju rezultatas miestui dvigubai naudingesnis, nes įsikurdama pas mus „Epsoma“ išvalė apleistą ir chemikalais užterštą teritoriją“, ‒ sako Kėdainių meras Valentinas Tamulis.
„Epsoma“ gamykla turėtų iškilti buvusioje „Kėdainių odos“ teritorijoje, kurioje buvo palikta pavojingų chemikalų ir daugybė nemalonų kvapą skleidžiančių gamybinių atliekų. Šiuo metu gamyklos teritorija jau sutvarkyta, pavojingos medžiagos utilizuotos.
„Gamykloje ketiname gaminti magnio druską, kuri naudojama žemės ūkyje, medicinoje ir kitose pramonės šakose. Svarbus šios gamybos elementas – ji beatliekė, t. y. nebus jokių šalutinių produktų, kuriuos reikėtų utilizuoti, sandėliuoti ar pan.“, ‒ sako „Epsoma“ chemikas technologas prof. habl. dr. Andriejus Edvardas Ancuta.
Jo teigimu, Kėdainių pramoninė zona pasirinkta dėl patogios logistikos, ypač ‒ dėl artumo su „Lifosa“. Iš šios gamyklos tikimasi gauti magnio sulfato gamybai reikalingos sieros rūgšties. Iš „Lifosos“ ji būtų atgabenama autotransportu.
Sieros rūgštimi būtų apdirbami aplinkai ir žmogui saugūs mineralai brusitas bei serpentinitas. Pastaruosius planuojama atsivežti iš Ukrainos bei Europos Sąjungos. Visas Kėdainiuose pagaminamas magnio sulfatas bus eksportuojamas.
Anksčiau „Epsoma“ siekė įsikurti Alytaus pramoninėje zonoje, tačiau, susidūrusi su suinteresuotais vietos verslais bei politikų pasipriešinimu, bendrovė nutarė pakeisti planus ir perkelti gamyklą. Buvo gauti pasiūlymai iš trijų savivaldybių, Kėdainių pramoninė zona pasirinkta dėl geriausios logistikos: galimybės patogiai atsivežti žaliavas ir išvežti produkciją geležinkeliais, gero susisiekimo su kitais šalies regionais bei „Lifosos“ kaimynystės.
12 Komentarai
Dabar Juodeliene ir ant tos imones varys, kad vatniku imone, nes su lifosa dirba
Vatnikai yra vatnikai, o jei nėra, tai nėra. Niekas ir ne varys. Įjungei durniu, o dabar išjunk.
Eisiu ten dirpt
kur siusti CV?
Statys gamykla ir planuoja imti rugsti is lifosos, nors dar neaisku ar lifosa po pusmecio i lauza nebus isardyta. Statytojai-Planuotojai-ekstrasensai? 😀
Tegul patys ir uosto tą druską, tokiam darbui reikia vyriškų rankų kas moka su keltuvais dirbt ir pakelt belenkiek tonų per pamainą. Makaronuose iš sandėlio pastoviai ieškoma naujų darbuotojų ten nepadirba su keltuvu po 12 val. kaip ir Norfos mažmenoje pardavėja turi dirbt su keltuvu sandėlyje ir kasoje sėdėt.
https://www.savaite.lt/namieirsode/darzas/9513-naujoji-trasu-karaliene-karcioji-druska.html
Kur siusti cv? 🙂
kad sieros rūgštis,paveikusi kai kuriuos mineralus,su jais kartu darosi nepavojinga aplinkai.Čia bent naujiena netyčia išpylusiems ją ant betoninių grindų.
Čia kaip dviračiai žada, žada ir žada… o statybų kaip nėra taip nėra….:)
Statybos prasideda nuo įdėjos, toliau seka projekto rengimas, privalomų dokumentų gavimas ir t.t. Tai ilgas procesas kol prasideda fiziniai darbai statybos aikštelėje, bet ne aklom vištom suprast… Ne lauko tualetas visgi bus statomas…
Kada nustosit santykius aiškintis? Jau taip atsibdo viskas. Ligoninėj bardelis ir visi akis užpylę sėdit? Tik ponais norit būt: valdiškos mašinos, tūkstantinės algos ir pasakų sekimas rinkėjui. Užknisot visi. Darbų nulis, o pasigirimų tonos.