Kėdainiuose lankėsi Aplinkos ministras S. Gentvilas

 Kėdainiuose lankėsi Aplinkos ministras S. Gentvilas

Kėdainiuose apsilankęs Aplinkos ministras Simonas Gentvilas su bendruomene ir rajono vadovais kalbėjo apie Kaltenio parko projektą, užtvankų būklę, planuojamą vėjo jėgainių parką bei niekaip neišsprendžiamą blogų kvapų problemą/ Eglės Kuktienės nuotrauka

Šiandieną Kėdainiuose vizitavo Aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Kėdainiuose jis lankėsi Kaltenio parke, taip pat prie planuojamos demontuoti Kruosto užtvankos, susitiko  su vietos gyventojais, taip pat ministras lankėsi ir cukraus fabrike. Be abejonės, paliestas ir niekaip neišsprendžiamas nemalonaus kvapo,kankinančio Kėdainius, klausimas. 

Kalbėjo apie K. Kaltenio parką

S. Gentvilas kartu su gyventojais, miškų urėdijos atstovais bei miesto vadovais kalbėjo apie Kaltenio parko tvarkymo, atnaujinimo ir priežiūros reikalus. Urėdija sakė, kad parko tvarkymo projektas šiuo metu dar tik rengiamas, o jį įgyvendinus bus užtikrintas dendrologinės kolekcijos augalų išlikimas, taip pat pasirūpinta lankytojų rekreaciniais poreikiais, o parke jau esanti infrastruktūra bus modernizuota. Finansavimą šiam projektui teikia ministerija, darbai prasidės jau kitąmet.

„Tikrai gerbiamas K. Kaltenis padarė milžinišką darbą ir Kėdainiai turi visa tai išlaikyti. Urėdija šiuo metu prižiūri šį parką, o projektas rengiamas kartu su Žemės ūkio akademijos specialistais. Jau netrukus projektas bus pristatytas savivaldybei ir bendruomenei. 

Bus išryškinti unikalūs medžiai, vaizdingieji kraštovaizdžio elementai, kitų metų vasarą jau prasidės darbai“, – žadėjo ministras. Parke bus sužymėti augalai, atsiras informacinės lentos, bus pažymėtas ir K. Kaltenio indėlis.

„Bendruomenė taip pat turi įsitraukti į parko gerinimą, kūrimą, taip sumažės noro gadinti, niokoti, todėl tikrai visi kartu su bendruomene darysime tvarkybos darbus parke“,– pridūrė S. Gentvilas.

Kruosto užtvanką demontuos ministerijos lėšomis

Avarinės būklės Kruosto užtvanka bus demontuota, laimė, savivaldybei tai nekainuos.

„Kruosto užtvankos demontavimą mūsų ministerija finansuoja, tam skirta beveik pusė milijono eurų. 

Kėdainių krašte, kai toks lygus kraštovaizdis ir mažai ežerų, užtvankos yra svarbus dalykas. Tačiau kai kurios yra perteklinės arba avarinės būklės. Savivaldybė apsisprendė Kruosto užtvanką demontuoti, o mes tam pritarėme“, – kalbėjo S. Gentvilas.

Paklaustas, ar yra kažkokių sprendimų dėl miesto užtvankos, jis teigė, kad kol kas apie ją kalba neina.

„Dėl jos turėtų apsispręsti pati savivaldybė. Ministerijos priežiūroje iš viso yra apie 1,1 tūkst. savivaldybėms priklauso apie 300 užtvankų. Jomis pačios savivaldybės ir turi rūpintis“, – sakė ministras.

Tikisi, kad Josvainių kiaulininkystės kompleksas susitvarkys

Nemalonūs kvapai, kamuojantys Kėdainius, yra ne vienos valdžios spręstas ir neišspręstas klausimas. Žemės ūkio kraštas, na ko gi norite? Tačiau akivaizdu, kad ne visi rajone veikiantys žemės ūkio subjektai rūpinasi, kad gyventojams būti šalia jų būtų bent kiek maloniau.

„Kvapai, kurie sklinda nuo Josvainių, užterštas Šerkšnio upelis – na, Kėdainiai nusipelno drąsiai maudytis Nevėžyje ir kvėpuoti grynu oru, o ne būti priversti užsidarinėti langus. Kalbėjome nemažai apie tai, kaip čia padaryti, kad tą problemą būtų galima išspręsti, o kartais niekšelius ir pagauti. 

Kėdainiečiai žino, kad gyvena žemės ūkio krašte. Kiekvienas žino, koks kvapas būna tvarte, na, o Josvainiuose esantis kiaulininkystės kompleksas, panašu, nelabai nori investuoti. Galėtų lagūnas ir užsidengti, pasistatyti biometano dujų gamybos įrenginius, kalbėjome, kaip čia su ta bendrove bendrauti, kad jie apsispręstų pasistatyti rezervuarus ir kvapus panaikintų, o kartu ir pagamintų biodujas“,– sakė S. Gentvilas ir pridūrė, kad ministerija kaip tik tokiems projektams teikia paramą, tad viliamasi, kad ir Josvainių kiaulininkystės kompleksas susigundys pinigais ir padarys pakeitimus savo ūkyje. 

Ramino pernaraviškius dėl vėjo jėgainių

Tuo tarpu Pernaravos seniūnijoje planuojama statyti iki 31 vėjo jėgainių parką, kuriam priešinasi vietos gyventojai. Ministras sakė viena vertus suprantantis gyventojų baimes, tačiau kita vertus, jo teigimu, regionai turėtų kariauti tarpusavyje dėl galimybės, kad pas juos kas nors statytųsi vėjo jėgaines.

„Apšvietėme bendruomenę apie jų teises, kada ir kaip reaguoti į projekto rengimą. Iš vystytojo ministerija negavo jokios informacijos apie projektą, kol kas jie rengia dokumentus. Kai gausime, pradėsime viešus derinimus, svarstymus. 

Bendruomenei pasakėme ir keletą gerų dalykų, nes atstumai iki gyvenamųjų namų padidinti – 4 vėjo jėgainės stiebo aukščių atstumas yra mažiausias, kiek leidžiama priartėti prie gyvenamųjų namų. Seniau buvo 200-300 metrų. Dabar gaunasi apie kilometro atstumas.

Be to planuojama, kad vietos bendruomenė gaus po 0,0013 eur. už pagamintą kilovatvalandę elektros, tai nemaži pinigai, kurie atkeliaus į savivaldybes, tad regionai turėtų muštis dėl tokių investicijų, o ne jas stabdyti“, – įsitikinęs ministras. 

8 Komentarai

  • Nieki naujo, tik pakslbėjimsi😀

  • A jo birce tokia plika kaip ir galva? Intieresna…

    • Baik, mažuli, ne prie visų. Neprisidaryk šposų kaip aš su Dyšliūnu 🙂

      • Kada pajemsi į gerklyke mažule?

    • Birce plika ar plaukuota?

  • šnekoriau,žėk kad besimušdami dėl investicijų žmonės ir tau netyčia neužplotų…

  • Liberalai valdo rajoną, o socdiemai atarnauja valdančius.

  • Tuščios kalbos ir tiek. Nerūpi valdžiažmogiams nei Lietuvos gamta, nei žmonės. Patekę į valdžią, rūpinasi tik savo ir savo artimųjų gerove. Nekvėpuosim grynu oru ir nesimaudysim švariose upėse bei ežeruose.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content