Kėdainių profesinio rengimo centre – profesijų maratonas (FOTOGALERIJA)

 Kėdainių profesinio rengimo centre – profesijų maratonas (FOTOGALERIJA)

Jau kelintus metus iš eilės pavasarį visuose šalies profesinio rengimo centruose (PRC) vyksta karjeros mugės. Ne išimtis ir Kėdainių profesinio rengimo centras, kuriame dvi dienas – ketvirtadienį ir penktadienį – vyko profesijų maratonas. Jo metu krašto jaunuoliai galėjo susipažinti tiek su paties Kėdainių PRC siūlomomis mokslų kryptimis, tiek su krašto verslininkais, kurie ateities darbuotojų ieško jau dabar. PRC bendradarbiavimas su krašto verslininkais neretai tampa vienu iš lemiančių veiksnių apsisprendžiant, kokių gi profesijų reikia mokyti jaunuolius Kėdainių PRC.

Pristatė ir profesijas, ir darbo vietas

„Į savo atvirų durų dienas mes kviečiame ne tik jaunuolius, norinčius mokytis mūsų įstaigoje, bet ir krašto įmones. Jos reprezentuoja savo produkciją, kaip, tarkime, „DADU“ ledus, kuriais vaišinami mokiniai. Reprezentuodamos savo produkciją įmonės kartu pristato ir galimybes dirbti jose.

Įmonės šiame mūsų renginyje kasmet vis keičiasi. Stengiamės, kad kiekvienais metais vaikams save pristatytų kuo daugiau krašto verslininkų. Labai džiaugiamės savo socialiniais partneriais, kurie atvykę padeda skleisti profesinio mokslo idėją ir naudą mūsų rajone“,  – sako Kėdainių PRC direktorius Dangiras Kačinskas.

Ir degustacijos, ir grožio specialistų konsultacijos

Kėdainių PRC atvirų durų dienoje, kuri šiemet pavadinta profesijų maratonu, pristatytos ir darbo vietos, ir profesijos, kurių galima įgyti mokantis Kėdainiuose. Šios įstaigos mokytojai ir mokiniai įdomiai ir žaismingai svečiams pristatė barmenų-padavėjų, konditerių, grožio specialistų profesijas, kurios sulaukė itin didelio lankytojų dėmesio.

Čia buvo galima pasivaišinti Kėdainių PRC mokinių pagamintais skanėstais, pasimėgauti būsimųjų grožio specialistų atliekamomis procedūromis, tad ne vienas atvirų durų dienos dalyvis pasinaudojo proga ne tik išgirsti ir pamatyti iš arti, kokios gi yra tos profesijos, bet ir įvertinti, kokie specialistai yra ruošiami darbo rinkai.

Suvokimas apie profesinio mokymo svarbą turėtų būti diegiamas nuo pat mažens

Kaip pastebi D. Kačinskas, Lietuvoje vis dar gajus yra stereotipas, kad aukštojo mokslo diplomas yra būtinybė, tačiau praktika rodo, kad nemažai tų, kurie baigia aukštąsias mokyklas, dažnai yra priversti tuos diplomus susikišti į stalčius ir realiai praktikoje jų net nepanaudoja, tad yra priversti keisti specializaciją.

Po „Vikonda grupės“ skėčiu yra daug įmonių, daug pasirinkimų ir daug darbo galimybių. Kavinėje „Uršulė“ gali dirbti barmenai, padavėjai, virėjai, mūsų gamybinėse įmonėse Kėdainių konservų fabrike ir DADU ledus gaminančioje „Vikedoje“ yra itin daug karjeros galimybių: nuo gamybos darbuotojų, operatorių iki įvairių darbo pozicijų administracijoje, taip pat labai kviečiame apskaitininkus ir buhalterius į mūsų įmonę „EVA paslaugos“.

Aut. past.

Kitaip sakant, aukštąjį mokslą baigia tik dėl „popieriuko“. Tad nėra ko stebėtis, kad specialistai vis garsiau ir griežčiau kalba apie tai, kad nors išsilavinimas ir svarbus, bet profesija yra gerokai svarbesnė. Ją turėdamas, visada turėsi ir darbo, ir pinigų. O kartais net žymiai daugiau, nei būtų galima uždirbti vien tik pamosavus aukštojo mokslo diplomu.

„Tarp vaikinų yra labai populiarios profesijos, susijusios su statybomis. Taip pat dažnai mokomasi suvirintojo, automechaniko specialybių. Merginos, be abejo, renkasi iš grožio srities specialybių.

Vis dėlto realybė rodo, kad Kėdainiams reikia daugiau žmonių, kurie rinktųsi maisto pramonės specialybes“, – pastebi D. Kačinskas.

Jis priduria, kad labai svarbu, jog verslininkai ir įmonės aktyviai šviečia jaunuolius apie tai, kokios gi specialybės iš tiesų labiausiai reikalingos.

„Svarbu, kad nuo mažens vaikas augdamas nusiimtų rožinius akinius ir suprastų, kokie darbai iš tiesų reikalingi ir būtini, kurie kurs pridėtinę vertę ir leis užsidirbti.

Šis suvokimas turi būti ugdomas nuo darželio. Gaila, bet kartais net mokyklose nuskamba savotiški raginimai vaikams, kurie skamba taip, esą nesimokysi, eisi į „profkę“.

Na, žinote, taip neturėtų būti, juo labiau kad vis dažniau pasitaiko atvejų, kai baigę aukštąjį mokslą žmonės eina ne kur kitur, o į profesines mokyklas ir įgyja profesiją“, – pastebi D. Kačinskas.

Pasak jo, Lietuvai reikėtų žvelgti ir į Vakarų pavyzdį, kur gyventojų išsilavinimas yra maždaug tolygus – pusė turi aukštąjį išsilavinimą, o kita pusė yra įgijusi profesijas. Lietuvoje bent jau kol kas aukštąjį mokslą renkasi du trečdaliai jaunuolių, o profesinį – vos vienas trečdalis. Tačiau pastebima, kad tendencijos krypsta gera linkme, kai vis daugiau žmonių suvokia, kaip svarbu yra mokėti dirbti darbus, kurie kuria realią naudą ir pridėtinę vertę.

„Dabar planuojame įvesti naujos profesijos mokymą – būtent mechatronikos. Daugelyje Kėdainių įmonių yra gamybinės linijos, kurioms prižiūrėti reikalingi specialistai. Turint šią profesiją specialistai galės rasti darbą kone bet kurioje gamybos įmonėje.

D. Kačinskas

Nori įvesti naują specialybę, reikalingą Kėdainių krašto įmonėms

Kėdainių PRC turi planų gauti finansavimą naujos, Kėdainiams itin reikalingos profesijos mokslams.

„Dabar planuojame įvesti naujos profesijos mokymą – būtent mechatronikos. Daugelyje Kėdainių įmonių yra gamybinės linijos, kurioms prižiūrėti reikalingi specialistai. Turint šią profesiją specialistai galės rasti darbą kone bet kurioje gamybos įmonėje.

Prieš porą savaičių vyko Kauno regiono profesinių mokyklų susitikimas, kuriame kiekviena mokykla pristatė savo idėjas.

Mes pristatėme būtent mechatronikos specialybę. Labai džiugina tai, kad mūsų palaikyti ir paantrinti idėjai, jos svarbai bei naudai atvyko ir krašto įmonių atstovai iš Kėdainių konservų fabriko, „Vikedos“ „Krekenavos“, „Sakret“, „Nordic Sugar“. Svarbu parodyti, kad Kėdainių PRC atliepia Kėdainių krašto įmonių poreikius“, – sako Kėdainių PRC vadovas.

Jis akcentavo, kad Kėdainių PRC labai rimtai atsižvelgia į tai, kokių gi specialybių darbuotojų reikia būtent Kėdainių krašto įmonėms ir maksimaliai stengiasi tą poreikį atliepti. Nors, tiesa, ne visada pavyksta šimtu procentu išpildyti verslininkų lūkesčius, mat į kai kurias specialybes, nors ir reikalingas, tarkime, elektriko ar siuvėjo, mokiniai tiesiog nenori eiti mokytis.

„Vikondos grupė“ siūlo itin platų karjeros galimybių spektrą

PRC profesijų maratone viena iš dalyvavusių įmonių – „Vikonda grupė“. Jos stendas sulaukė itin didelio dėmesio. Jaunuolius viliojo šiame stende rengiamos natūralaus pieno „DADU“ ledų degustacijos. Skanaudami ledus moksleiviai domėjosi, kokius gi darbus galėtų dirbti vienoje iš didžiausių ir žinomiausių Kėdainių krašto įmonių grupėje.

Besidomintieji darbo perspektyvomis „Vikonda grupės“ įmonėse, pildė anketas, kad su jais galėtų susiekti potencialūs darbdaviai.

„Šiame Kėdainių profesinio rengimo centro profesijų maratone pristatome visas „Vikonda grupės“ įmones. „Vikondos“ įmonių grupė jungia 17 įmonių, tad yra ir daug galimybių, ir profesinių sričių pasirinkimo variantų.

Mūsų kavinėje-gero maisto namuose „Uršulė“ galimybę padirbėti turi barmenai, padavėjai, virėjai, mūsų gamybinėse įmonėse Kėdainių konservų fabrike ir DADU ledus gaminančioje „Vikedoje“ turime nemažai karjeros galimybių: nuo gamybos darbuotojų, operatorių iki įvairių darbo pozicijų administracijoje, taip pat labai kviečiame apskaitininkus ir buhalterius į mūsų įmonę „EVA paslaugos“.

Jei į mus kreipiasi pilnamečiai PRC moksleiviai, turime galimybių vasarai – siūlome padirbėti terminuotų darbo sutarčių pagrindu.

Kviečiame jaunuolius ne tik kreiptis dėl darbo galimybių, bet ir skatiname papasakoti apie mūsų įmones darbo ieškantiems draugams ar artimiesiems“, – pasakojo „Vikonda grupės“ UAB personalo vadybininkė Laura Šliavaitė.

Kėdainių PRC moksleiviai neretai ateina atlikti praktikos į grupės įmones, o dažnai po praktikos pasilieka ir visam laikui. Žinant, kad šiais laikais jaunuoliai, ieškodami darbo, kelia didelius reikalavimus įmonėms, galima tik daryti išvadą, kad „Vikonda grupė“ atliepia net įnoringiausiųjų karjeros poreikius.

Aut. past.

„Vikonda grupės“ personalo vadovė Jolita Maurutytė pasakojo, kad Kėdainių PRC moksleiviai neretai ateina atlikti praktikos į grupės įmones, o dažnai po praktikos pasilieka ir visam laikui. Žinant, kad šiais laikais jaunuoliai, ieškodami darbo, kelia didelius reikalavimus įmonėms, galima tik daryti išvadą, kad „Vikonda grupė“ atliepia net įnoringiausiųjų karjeros poreikius.

J. Maurutytė neabejoja, kad jei dabar Kėdainių PRC sėkmingai startuos su mechatronikos studijomis, dar daugiau baigusių šią specialybę jaunuolių bus tiesiog graibstomi krašto įmonių.

„Šioje programoje – ir automatika, ir elektronika, ir internetinių sistemų administravimas. Iš esmės tai yra tai, ko Kėdainių rajonui labai reikia. Gamyba plečiasi, modernėja, daug kas automatizuojama, matome didelį poreikį inžinerinių specialybių, tad viliamės, kad studijos sėkmingai startuos, o jas baigę specialistai ateis pas mus, kur mes juos toliau auginsime ir mokysime tam, kad jie pasiektų aukščiausią lygį“, – sako „Vikonda grupė“ UAB personalo vadovė J. Maurutytė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content