Kėdainių gatvėmis riedėjo senoviniai automobiliai (fotogalerija)
Dimitrijus KUPRIJANOVAS
Šeštadienio rytą Kėdainių mieste lankėsi senovinių automobilių klubas „Klasika“. Tądien vyko šio klubo sezono atidarymo šventė, kurios metu buvo aplankytas ne vienas Lietuvos miestas ir miestelis. Kėdainiečiai turėjo galimybę pamatyti daugiau nei tris dešimtis išpuoselėtų senovinių technikos stebuklų.
Atidarymo šventė
Klubo „Klasika“ 2021 metų sezono atidarymui buvo pasirinkta kelionė istoriniais automobiliais maršrutu Kaunas–Kėdainiai–Krekenava–Panevėžys.
Pirmasis „Klasikos“ sustojimas – Kėdainių mieste. Čia automobiliai išsirikiavo Senosios Rinkos aikštėje, tad nuo pat ryto iki pietų kraštiečiai galėjo pamatyti įspūdingų 5–7 dešimtmečio galingų ir didžiulių amerikietiškų automobilių. Jiems nenusileido ir europietiški klasikiniai eksponatai.
Buvo į ką paganyti akis ir besidomintiems sovietine technika – renginyje sulaukta ir „volgų“.
Išskirtiniai automobiliai
Beveik visi istoriniai automobiliai, menantys tarpukario ar dar senesnius laikus, paprastai turi vieną bendrą bruožą – jie iš tiesų išskirtiniai.
„Negalėčiau išskirti kažkurio vieno automobilio kaip „pačio pačiausio“, nes iš tiesų gerbiu visus atvyksiančius į mūsų renginius“, – komentavo klubo „Klasika“ vadovas ir renginio rengėjas Egidijus Einoris.
Dalyvavo ekskursijoje
Kol kėdainiečiai apžiūrinėjo senovinės technikos stebuklus, jų savininkai dalyvavo ekskursijoje po Kėdainių senamiestį. Kraštiečiai gyrė jų automobilius, o jie – mūsų senamiestį.
„Klubas „Klasika“ rengia senovinės technikos paradus ir parodas, vykdo švietėjišką veiklą, vienija tuos, kurie neabejingi istorinei technikai ir jos išsaugojimui“, – tęsė E. Einoris.
Įkurtas Biržuose
Pelno nesiekianti asociacija senovinių automobilių klubas „Klasika“ įkurta 2008 metais Biržuose.
Klubas organizuoja senovinės technikos paradus bei parodas.
Viena iš jų – nuo 2008 metų kasmet rengiama istorinių automobilių paroda „Nesenstanti klasika“.
Šis tarptautinis senovinių automobilių suvažiavimas tradiciškai vyksta rugpjūčio pirmą savaitgalį Biržuose.
Tik čia galima išvysti seniausius, įdomiausius, rečiausius Lietuvos ir kaimyninių šalių istorinius automobilius, sutikti žinomiausius senovinės technikos restauratorius, kolekcininkus bei ekspertus.