Kėdainietė sukūrė natūralų produktą skrandžio gleivinei gydyti
Jonė Paukštytė
Gydomosios mitybos specialistė Ingrida Kuprevičiūtė patiems sunkiausiems – onkologiniams – ligoniams reiškia saugų uostą. Kiekvieną pacientą apgaubdama nuoširdaus dėmesio skraiste, ji pirmiausia įvertina bendrą organizmo būklę ir pradeda gydyti skrandžio problemas, tokias kaip gastritas, kurios, pasak jos, dažnai yra pagrindinė problemų priežastis. Siekdama padėti žmonėms, ji sukūrė natūralų produktą, skirtą skrandžio gleivinei gydyti.
Vaistai pašalina simptomus, bet problemos nesprendžia
„Skrandis yra mūsų sveikatos pagrindas“, – pokalbį pradėjo Ingrida. Gydydama pacientus ji pastebėjo, kad skrandžio sutrikimai atsikartoja dažniausiai, o juos neretai lydi kitos – kasos, plonosios žarnos, tulžies – problemos.
Ingridos teigimu, dabartinis gydymo metodas yra skrandžio rūgštingumą mažinantys vaistai, kurie pašalina simptomus, bet nesprendžia problemos esmės.
Sumažėjus skrandžio rūgštingumui prastai virškinami baltymai ir blogai pasisavinamos maisto medžiagos, dėl to atsiranda sunkumo, pilnumo jausmas, nevirškinimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas. Su šiomis problemomis susiduria daugybė žmonių, patiriančių nuolatinį stresą.
Produktą sukūrė sujungusi du natūralius gamtos vaistus
Inovatorė norėjo sukurti savo pacientams visiškai natūralų ir efektyvų produktą skrandžio gleivinei gydyti, kuris neturėtų šalutinio poveikio. Sujungusi du natūralius gamtos vaistus – sėmenų nuovirą ir kopūstų sultis – ji pagamino papildą be jokių pridėtinių medžiagų.
„Tokio papildo dar niekur nėra. Pasitarėme su mokslininke ir nusprendėme, kad vėliau prie šio junginio pridėsime papildomų ingredientų, tokių kaip alavijas ar saldymedis, kurie pagerins produktą“, – apie inovaciją kalbėjo Ingrida.
Savo praktikoje ji vadovaujasi filosofija, kad mityba turi gydyti ir būti pritaikyta kiekvienam žmogui individualiai.
„Visais atvejais mityba turi slopinti uždegimą. Gydomoji mityba padeda užtikrinti pakankamą maistinių medžiagų, vitaminų, mineralų, gerųjų riebalų kiekį ir sumažinti angliavandenių vartojimą“, – pabrėžė gydomosios mitybos specialistė.
Inovatorė norėjo sukurti savo pacientams visiškai natūralų ir efektyvų produktą skrandžio gleivinei gydyti, kuris neturėtų šalutinio poveikio. Sujungusi du natūralius gamtos vaistus – sėmenų nuovirą ir kopūstų sultis – ji pagamino papildą be jokių pridėtinių medžiagų.
Aut. past.
Kas padeda puikiai jaustis pačiai mitybos specialistei?
Ar pačiai pavyksta sveikai maitintis?
„Aš tik žmogus (juokiasi.) Kartais nuklystu, bet 80 procentų atvejų stengiuosi valgyti sveikai ir vadovautis pagrindinėmis taisyklėmis: riboti cukrų, miltinius ir grūdinius produktus, į maisto racioną įtraukti kuo daugiau daržovių ir prieskonių. Svarbiausia mokėti tvarkytis su stresu, nes jei žmogus nesusitvarko, suprastėja maistinių medžiagų pasisavinimas, stipriai suaktyvėja uždegimo procesai ir sutrinka skrandžio veikla“, – pasakojo I. Kuprevičiūtė.
Nors individualios konsultacijos, paskaitų, seminarų vedimas ir įvairūs projektai kartais pasiglemžia net savaitgalius, Ingrida stengiasi skirti dėmesio savo kūnui.
Profesionali pirtis su pirtininku bent kartą per savaitę, šalčio terapija, kuri iš šalto dušo greitai persikelia į ledinį tvenkinį, lėti pasivaikščiojimai ir ankstyvas kėlimasis ryte, kai aplinkui visi dar miega, – tai sveikatinimo įrankiai, kurie jai teikia didžiulį malonumą ir relaksaciją. Moteris nepamiršta ir trumpų pabėgimų į Palendrių vienuolyną, kur, anot inovatorės, įsikrauna save naktinėse mišiose lotynų kalba.
Paklausta, iš kur tiek motyvacijos, Ingrida atsiveria ir neslepia, kad labiausiai ją motyvuoja paprasti žmonės, jos seneliai.
„Ingridos kuriamas produktas taps proveržiu sveikesnio ir kokybiškesnio gyvenimo link. Beje, šią inovaciją ji jau pristatė „EIT Food“ organizuojamos ir „AgriFood Lithuania“ koordinuojamos EWA programos, siekiančios paskatinti moterų verslumą agromaisto sektoriuje, metu“.
G. Alčiauskienė
„Močiutė buvo tikinti ir be galo rūpinosi kitais, senelis beprotiškai mylėjo gyvūnus, o jie – jį. Kai jis susirgo onkologine liga, aš nežinojau, kaip jam padėti, ir tai mane labai sukrėtė. Tačiau studijuodama Didžiojoje Britanijoje konsultavau pacientus, kurie sakė, kad sunki liga buvo geriausias dalykas, nutikęs jų gyvenime. Supratau, kad žmogus gali pasveikti, transformuoti savo gyvenimą, ir taip atėjau į onkologijos sritį“, – pasakojo idėjos iniciatorė, kuri padėdama žmonėms jaučiasi atiduodanti duoklę savo seneliui.
Mentorė patikėjo Ingridos kuriama inovacija
Ingridos mentorės, „Vikonda grupės“ UAB „Sibena“ direktorės Gintarės Alčiauskienės teigimu, Ingrida yra ne tik savo srities profesionalė, bet ir visa širdimi tiki savo kuriamo produkto verte.
„Tai mane ir sužavėjo. Aš tikiu ja, tikiu jos inovacija. Nedažnai sutiksi verslo inovatorių, kuriam svarbiausia būtų kurti vertę klientui“, – teigė mentorė.
Ji pastebi, kad Lietuvoje skrandžio veiklos sutrikimai yra itin dažni, o natūralių gydymo būdų dar nėra.
„Ingridos kuriamas produktas taps proveržiu sveikesnio ir kokybiškesnio gyvenimo link. Beje, šią inovaciją ji jau pristatė „EIT Food“ organizuojamos ir „AgriFood Lithuania“ koordinuojamos EWA programos, siekiančios paskatinti moterų verslumą agromaisto sektoriuje, metu“, – sakė Gintarė.
Apie EWA
„EWA“ yra pirmaujančios maisto inovacijų iniciatyvos Europos Sąjungoje programa, skirta paskatinti moterų įsitraukimą į verslo kūrimą bei atskleisti jų potencialą būti ateitį keičiančių sprendimų inovatorėmis. Projektas šįmet vykdomas 12 Europos valstybių.
Apie „EIT Food”
„EIT FOOD“ – pirmaujanti maisto inovacijų iniciatyva Europos Sąjungoje, siekianti tvaresnės, sveikesnės ir patikimesnės maisto sistemos visame žemyne. Tai – prestižiškiausia tokio tipo organizacija ES, o jos tinklas jungia centrus visame kontinente. Daugiau sužinoti apie „EIT FOOD“ organizaciją galite apsilankę jų internetiniame puslapyje.