Kėdainiečių atlyginimai jau perkopė 1 tūkst. eurų į rankas

 Kėdainiečių atlyginimai jau perkopė 1 tūkst. eurų į rankas

BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

„Sodra“ skaičiuoja, kad kėdainiečių pajamos per metus į rankas padidėjo beveik šimtu eurų ir pagaliau jau perkopė 1 tūkst. eurų į rankas. Tiesa, džiaugtis nėra kuo – trečdalį padidėjusių pajamų „suvalgė“ infliacija, o atotrūkis tarp didžiųjų miestų ir regionų vis dar yra labai ženklus.

Atotrūkis – 43 proc.

Kaip skelbia „Sodra“, atotrūkis tarp didmiesčių ir regionų trečiąjį metų ketvirtį nemažėjo: Vilniuje uždirbama 43 proc. daugiau nei regionuose. Rugsėjį vidutinės darbo pajamos Vilniuje siekė 2 tūkst. 291 eurą, o likusiose savivaldybėse – vidutiniškai 1 602 eurus popieriuje. Skirtumas į rankas – 377 eurai.

„Sodros“ Statistikos, analizės ir prognozės skyriaus patarėjos Kristinos Zitikytės duomenimis, vidutinės apdraustųjų pajamos, nuo kurių sumokėtos socialinio draudimo įmokos, per metus Kėdainių rajone padidėjo 10,7 proc. ir siekė 1 tūkst. 618 Eur prieš mokesčius.

„Skaičiuojame, kad į rankas vidutiniškai dirbančiojo pajamos Kėdainių rajone padidėjo 10,3 proc. arba 97 eurais ir šių metų rugsėjo mėn. siekė 1 tūkst. 039 eurus“, – kalbėjo „Sodros“ atstovė.

Atotrūkio priežastys – kelios

Kalbėdama apie atlyginimų atotrūkio priežastis, Kristina Zitikytė pažymėjo, kad tam įtakos turi tiek demografinės, tiek ir ekonominės priežastys: „Darbingo amžiaus žmonės palieka regionus ieškodami geresnio darbo užmokesčio, o tie, kurie norėtų likti, susiduria su darbo vietų trūkumu“./BNS Juliaus Kalinsko nuotr.

Kalbėdama apie atotrūkio priežastis, patarėja pažymėjo, kad tam įtakos turi tiek demografinės, tiek ir ekonominės priežastys: „Darbingo amžiaus žmonės palieka regionus ieškodami geresnio darbo užmokesčio, o tie, kurie norėtų likti, susiduria su darbo vietų trūkumu“.

Jos duomenimis, šalyje trečiąjį 2023 metų ketvirtį vidutinės visą mėnesį dirbusių darbuotojų darbo pajamos, nuo kurių sumokėtos socialinio draudimo įmokos, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, didėjo 11,7 proc. arba 209 eurais ir siekė 1 tūkst. 989 eurus neatskaičius mokesčių. Darbo pajamos į rankas per metus didėjo 119 eurų iki 1 tūkst. 235 eurų, t. y. 10,7 proc. Tačiau metinė infliacija rugsėjį siekė 3,7 proc., todėl realios pajamos buvo trečdaliu mažesnės.

„Visus metus stebėjome panašią situaciją: didėjo septynių iš dešimties apdraustųjų pajamos, o vieno iš dešimties – mažėjo. Metinis pokytis galėjo būti labiausiai juntamas minimalią mėnesio algą (MMA) ir mažiau uždirbančių žmonių grupėje – 80 procentų iš jų darbo pajamos didėjo. Tai labiausiai lėmė MMA didinimas“, – sakė K. Zitikytė.

„Apdraustųjų skaičius per metus Kėdainių rajono savivaldybėje sumažėjo 1 proc. Ir šiuo metu apdraustųjų skaičius joje siekia 19,6 tūkst. žmonių.

K. Zitikytė

Atotrūkį mažina išmokos

Ji taip pat pažymėjo, kad skirtumus tarp regionų šiek tiek sumažina socialinio draudimo išmokos. Nors dešimtyje savivaldybių, kur vidutinės darbo pajamos mažiausios (948 eurai į rankas), jos 29 proc. mažesnės nei dešimtyje savivaldybių, kur jos didžiausios (1 226 eurai į rankas), socialinio draudimo išmokų atotrūkis mažesnis.

„Mažiausiai uždirbančiose savivaldybėse vidutinė nedarbo išmoka (469 eurai) buvo 21 proc. mažesnė nei daugiausia uždirbančiose (569 eurai). Skirtumai tarp pensijų siekė 15 proc.: vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu buvo 519 eurų mažesnių darbo pajamų savivaldybėse ir 596 eurai didesnių pajamų savivaldybėse“, – komentavo „Sodros“ patarėja.

„Skaičiuojame, kad į rankas vidutiniškai dirbančiojo pajamos Kėdainių rajone padidėjo 10,3 proc. arba 97 eurais ir šių metų rugsėjo mėn. siekė 1 tūkst. 039 eurus.

K. Zitikytė

Automatizacija mažina darbuotojų poreikį

Analizuodama situaciją darbo rinkoje, K. Zitikytė pastebėjo, kad ji išliko stabili – apdraustųjų skaičius, palyginti su praėjusių metų trečiuoju ketvirčiu, padidėjo 10 tūkstančių. O nedarbo išmokos gavėjų skaičius buvo 9,5 tūkst. didesnis nei prieš metus, tačiau jis nedidėjo taip sparčiai, kaip šių metų pradžioje. Ji skaičiuoja, kad rugsėjį nedarbo išmoką gavo 77,6 tūkst. žmonių.

Žvelgdama į situaciją mūsų rajone ji sakė: „Apdraustųjų skaičius per metus Kėdainių rajono savivaldybėje sumažėjo 1 proc. Ir šiuo metu apdraustųjų skaičius joje siekia 19,6 tūkst. žmonių“.

Kalbėdama apie atskirus ekonominius sektorius „Sodros“ patarėja sakė, kad traukėsi tik du iš jų – darbuotojų mažėjo apdirbamojoje gamyboje ir prekyboje.

„Apdirbamosios gamybos srityje darbuotojų ėmė mažėti praėjusių metų rugsėjį. Nuo to laiko šis sektorius neteko 7,3 tūkst. darbuotojų. Tačiau jei lygintume su 2019 metais, kurie buvo paskutiniai priešpandeminiai metai, t. y. atmestume COVID-19, pokarantininio laikotarpio, karo ir kitų aplinkybių įtaką darbo rinkai, tuomet matytume, kad nuosmukis fiksuojamas tik baldų gamyboje, o bendras darbuotojų skaičius šiame sektoriuje grįžo į priešpandeminį lygį“, – paaiškino K. Zitikytė.

Prekyboje apdraustųjų mažiau nei prieš metus, mažiau ir lyginant su priešpandeminiais metais.

„Palyginti su 2019 metais, 6,2 tūkst. darbuotojų mažiau liko didmeninėje prekyboje ir 2 tūkst. mažiau mažmeninėje prekyboje. 22 procentais sumažėjo pardavėjų skaičius didžiuosiuose prekybos tinkluose“, – sakė K. Zitikytė.

Tai, anot jos, rodo automatizavimo procesų įtaką darbo rinkai – kai kurių profesijų paklausa nuolat mažėja.

13 Komentarai

  • Afrikos lygio pasiekimas!!!! Visiems po banana 😀

    • Aferistai kur galima uždirbti Kėdainiuose tūkstantį tėvas dyrba miške vos tris šimtus gauna aferistai ką rasinejet reikia gerai papurtyti ymones žmonės apgaudineja

  • Mažai pakilo, man visais 2000eurų pakilo.

  • tai didelis melas!

  • Kaip sakoma utopija

  • Lidlo kasininkė -salės darbuotoja įrankas gauna 1063 eur.!

  • Kėdainiečių atlyginimai jau perkopė 1 tūkst. eurų į rankas – kam tas melas ????????????????????????????
    Ar daug tokių , kurie gauna TŪKSTANTĮ į rankas???????????????????????????????????????????????????????????

    • mano visi šeimos nariai, draugai gauna daugiau kaip po 1000 į rankas, ir ką?

    • Ar žinai ką reiškia frazė „vidutinis atlyginimas“ ????????

  • O tai dar įmanoma uždirbti mažiau nei 1000 ?

    • Iš mėnulio nukritai?

    • Taip, įmanoma uždirbti mažiau nei 1000 ir nėra čia ko stebėtis, nes iki 1000 dar daug trūksta.Ir nereikia čia taip garsiai aiškinti ir skleisti gandus, kad Kėdainiečių atlyginimai perkopė tūkstantį į rankas.
      TAI NE-TIE-SA!!!!!!!!!

  • Vieni kvailiai giriasi ,kad gauna tą nulaižytą tūkstantį o kiti ,tiksliau didesnė pusė gauna nulaižytą minimumą ir vieni ant kitų loja kaip šunys.Tad linkiu toliau laižyti Ponams batus,ubagai nelaimingi! Vietoi to kad pradėtumėte mastyti mažiau į smegenis skiepų reikėjo susidaryti,!

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content