Kėdainiai moka daugiausia iš mažųjų savivaldybių

Kėdainių rajono savivaldybė kartu su kitomis Kauno regiono savivaldybėmis yra Kauno regiono plėtros tarybos narė. Tos pačios, kurioje Kėdainiai norėjo turėti tris narius, bet buvo pavaryti su tokiais norais ir šie taip ir liko tik norais. Paaiškėjo, kad Kėdainiai ir moka už dalyvavimą šioje taryboje daugiausia iš visų mažųjų savivaldybių.
Moka tūkstančiais
Dar 2020 metais įsteigtos Kauno regiono plėtros tarybos dalyvių mokesčių dydį nustato Visuotinis dalyvių susirinkimas, priimdamas atskirą sprendimą. Šių metų sausio pradžioje buvo nuspręsta, kiek kiekviena savivaldybė mokės už tai, kad gali dalyvauti šios tarybos veikloje.
Už dalyvavimą tarybos veikloje Kauno miesto savivaldybė nemoka nė cento, Kauno rajono savivaldybė – 4,9 tūkst. eurų.
Kėdainiams už tai reikia susimokėti 2,8 tūkst. eurų.

Jonava moka 2,6 tūkst. eurų, Raseiniai – 2,2 tūkst. eurų, Kaišiadorys – 2,1 tūkst. eurų, Prienai – 2 tūkst. eurų, o Birštonas – vos 1,2 tūkst. eurų per metus.
Tiesa, galima nebent pasidžiaugti, kad mokestis Kėdainiams, kaip ir visoms kitoms savivaldybėms, šiemet bent jau sumažėjo. Mat pernai priimtuose nutarimuose buvo numatyti gerokai didesni mokesčių dydžiai visoms savivaldybėms, išskyrus, žinoma, Kauno miesto savivaldybei, kuri pernai, kaip ir šiemet, nemoka visai jokio mokesčio.
O štai pernai Kėdainių rajono savivaldybė už dalyvavimą Kauno regiono plėtros tarybos veikloje mokėjo net 4,8 tūkst. eurų – daugiausia iš visų mažųjų savivaldybių.
Kėdainiams už dalyvavimą tarybos veikloje reikia susimokėti 2,8 tūkst. eurų.
Aut. past.
Kodėl Kaunas nieko nemoka?
Kaip sakė Kauno regiono plėtros tarybos administracijos vyriausioji specialistė Inga Kupcikevičiūtė, metinis dalyvių mokestis nustatomas įvertinus Kauno regiono plėtros tarybai reikalingas vykdyti funkcijas, jų apimtį.
„Kaip žinia, regiono savivaldybės yra skirtingos įvairiais aspektais, įskaitant gyventojų skaičių, atstovų, deleguojamų į Kauno regiono plėtros tarybos kolegiją, skaičių, vykdomomis funkcijomis ir kt.“, – sakė ji.
Priminsime, kad Kaunas taryboje turi 8 narius, Kauno rajonas – 4 narius, o mažosios savivaldybės turi po 2 narius.
Specialistė priminė, kad Kauno miesto savivaldybė, kaip ir visos regiono savivaldybės, yra sumokėjusi stojamąjį įnašą, kuris naudojamas pagal atskirus Kauno regiono plėtros tarybos visuotinio dalyvių susirinkimo sprendimus – stojamojo įnašo dydis siekė 5 tūkst. eurų.
„Didžioji dalis funkcijų, kurių vykdymui užtikrinti skiriamas metinis dalyvių mokestis, nėra vykdomos Kauno miesto savivaldybės, taigi atitinkamai nėra poreikio mokėti metinį dalyvio mokestį“, – aiškino Kauno regiono plėtros tarybos darbuotoja.
Na, vis dėlto apie tai, kokias funkcijas, kurios nėra vykdomos Kaune, nebuvo paaiškinta. Bet reziumė gana paprastas: 8 balsai taryboje ir 0 eurų metinio mokesčio.
Kodėl Kėdainiai moka daugiausia, deja, taip niekas ir nepaaiškina. Matyt, iki šiol niekam dėl to nekilo nei klausimų, nei problemų, juk pinigus savivaldybė moka ne iš savo asmeninės kišenės…
Kodėl Kėdainiai moka daugiausia, deja, taip niekas ir nepaaiškina. Matyt, iki šiol niekam dėl to nekilo nei klausimų, nei problemų, juk pinigus savivaldybė moka ne iš savo asmeninės kišenės…
Aut. past.
Mokės mažiau
Taigi, gera naujiena nebent ta, kad šiemet visos savivaldybės, tarp jų ir Kėdainių, regiono plėtros tarybai mokės mažesnį mokestį.
„Metinis dalyvių mokestis numatomas mažesnis šiais metais dėl to, kad funkcijų vykdymui užtikrinti galimi lėšų šaltiniai yra įvairūs, t. y. ir Kauno regiono plėtros tarybos dalyvių stojamieji įnašai, valstybės biudžeto lėšos.
Siekiant efektyviai naudoti lėšas, kiekvienais metais atskirai įvertinama, kaip buvo naudojamos visos Kauno regiono plėtros tarybos veiklai skiriamos lėšos ir galimi finansavimo būdai.
Įvertinus skirtų lėšų panaudojimą, 2025 m. reikalingų vykdyti funkcijų apimtį, šiais metais metinis dalyvių mokestis planuojama bus mažesnis“, – sakė I. Kupcikevičiūtė.
Lengviau pasinaudoja ES investicijomis
Kaip sakė Kėdainių rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Kristina Kemešienė, dalyvavimas Kauno regiono plėtros taryboje Kėdainių rajono savivaldybei leidžia įgyvendinti Regioninės plėtros įstatyme keliamus tikslus, suteikia galimybę pasinaudoti ES investicijomis, kurios planuojamos regionų plėtros planuose ir gali būti panaudojamos tik tuo atveju, jei savivaldybės priklauso regiono plėtros tarybai ir vykdo įstatyme nustatytas pareigas.
„Bendrai savivaldybės dalyvauja ir priima sprendimus regiono plėtros tarybos formatu nuo Regioninės plėtros įstatymo įsigaliojimo, t. y. nuo 2000 metų. Laikui einant šiek tiek keitėsi, kas konkrečiai buvo deleguojami į regionų plėtros tarybas. Įsteigus juridinius asmenis, 10 regionų kolegialaus formato pavadinimas pasikeitė į „regiono plėtros tarybos kolegija“.
Konkrečiai apie praėjusį 2024–2020 m. ES finansavimo laikotarpį Kėdainių r. sav. įgyvendino 31 projektą už 28,9 mln. ES lėšų.
Šiame 2021–2027 m. ES finansavimo laikotarpyje Kėdainių rajono savivaldybė planuoja investuoti per 32 mln. eurų“, – sakė K. Kemešienė.
Kauno regiono plėtros taryboje Kėdainiams atstovauja meras Valentinas Tamulis bei rajono tarybos narys Saulius Grinkevičius, kuris pasitraukė iš liberalų frakcijos po to, kai buvo sulaikytas neblaivus prie vairo.
3 Komentarai
Tikriausiai dėl to,kad jei mokėtume mažiau,daugiau liktu gale metu išsimokėti premijoms už „gera darba“.
Daugiau galim mokėti, kad tik daugiau liktu metų galui ir didesnėm premijom!!! Svarbu daugiau!!!
Pamatytumėte mūsų rajono merą toje regiono taryboje, sėdi be žodžio… ką jis ten pasisakys su savo tokiu proteliu… o apie kažkokias derybas Kėdainių labui tai net šnekos nėra… balys be išsilavinimo.