Kėdainiuose – ekspozicinio orlaivio „Wilga-35A“ atidarymo šventė

Penktadienį Kėdainiuose įsikūrusioje Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijoje lankėsi gausus būrys svečių, kurie norėjo pasidžiaugti naujo eksponato „Wilga-35A“ atidarymu. Vaikai galėjo susipažinti ne tik su naujausiu eksponatu, bet ir su sklandytuvais „LAK-14“ ir „BRO-11“ bei sraigtasparniu „Mil MI-2“.
Visi dalyviai savo jėgas išbandė treniruoklyje-lėktuvėlyje, kruopštumą išreiškė smėlio paveikslėlių dirbtuvėse. Ir nors atidarymo šventę apkartino prieš savaitę įvykdyta vagystė, kuomet buvo pavogtos orlaivio durys, tačiau iki atidarymo dienos pavyko sutaisyti apvogtą orlaivį.
Utenos aeroklubas labai padėjo aviacijos mokyklai, jo dėka lėktuvas galėjo savo šventę pasitikti su naujomis durimis.
Beveik 100 dalyvių
„Šiandien mus aplankė beveik 100 dalyvių – viena grupė vaikų buvo iš darželio „Laimingi vaikai“, dvi priešmokyklinukų grupės iš Kėdainių lopšelio-darželio „Žilvitis“ ir pavieniai svečiai.
Visi šventės dalyviai buvo registruojami iš anksto ir lankėsi akademijoje atskiromis grupėmis jiems paskirtu laiku. Šventė buvo skirta prieš savaitę (rugsėjo 29 d.) vagių dėmesiui patraukusio ekspozicinio-edukacinio lėktuvo „Wilga 35A“ atidarymui.
Labai džiaugiamės, kad Utenos aeroklubo dėka lėktuvas savo atidarymo šventėje galėjo pasipuošti naujomis durimis“, – „Rinkos aikštei“ pasakojo Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos skyriaus vedėja Kristina Virgailė.
Pristatė ir kitus orlaivius
Akademijos kieme taip pat puikavosi ekspoziciniai Lietuvoje pagaminti sklandytuvai „LAK-14“ ir „Bro-11“ bei sraigtasparnis „Mil Mi2“. Visiems šventės dalyviams orlaiviai buvo pristatyti paukščių vardais „Wilga-35A“ – Volungė, „Lak-14“ – strazdas ir „Bro-11“ – zylė, o sraigtasparniui vardą kūrė patys lankytojai, mažyliai jį lygino ir su laumžirgiu, ir su buožgalviu.
„Visi dalyviai trumpai susipažino su kiemelyje esančių orlaivių istorija ir charakteristikomis, galėjo ištyrinėti prietaisų skydelius ir orlaivių valdymo ypatumus. Mažiausieji galėjo išbandyti savo jėgas pilotuodami A. Rimkevičiaus sukonstruotą lėktuvėlį-treniruoklį TUNUNUKĄ“, – šypsojosi K. Virgailė.
Vykdo ekologinį konkursą
Šventės metu taip pat veikė smėlio paveikslėlių dirbtuvės, visi buvo vaišinami karšta arbata su sausainiais. Ir nors lietus sprogdino muilo burbulus, kurie turėjo būti vienu iš šventės akcentų, tačiau tai nesugadino puikios dalyvių nuotaikos.
„Šiuo metu taip vykdome ekologinį konkursą Lietuvos darželiams „Žaliasis lėktuvėlis“, kuriame darželio grupė pagamina lėktuvėlį iš antrinių žaliavų, siunčia mums lėktuvėlių nuotraukas, kurias vertins aviatorių komisija.
Trys konkurso nugalėtojai laimės TUNUNUKO atvykimą į akademiją visam savo darželiui. O spalio 17 dieną laukia baigiamasis akademijos egzaminas, tad veiklos pasibaigus skrydžių sezonui akademijoje tikrai netrūksta“, – dėstė Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos skyriaus vedėja.
Priims pavasarį
Naujų mokinių priėmimas vyks kitų metų balandžio mėnesį. Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos laukia visų 9–13 metų vaikų, norinčių išmokti pilotuoti sklandytuvą, išmokti sklandytuvo paruošimo skrydžiui pagrindų, sužinoti daugybę įdomybių aviacijos teorijos pamokose ir įgyti vaikų aviacijos piloto licenciją.
„Visgi reikia prisiminti, kad vaikų aviacija nėra vien linksmybės ir norintiems tikrai kažko išmokti teks paplušėti iš širdies bei bent trumpam, bet pamiršti internetą. Akademijoje mokslai vaikui trunka iki jam sueina 15 metų, per tą laiką vaikas išmoksta pakilti sklandytuvu į 5 metrų aukštį ir valdyti orlaivį ore, sužino aviacinės teorijos ir mechanikos pagrindus, patys uoliausi mokiniai atstovauja savo miesto eskadrilei ir dalyvauja kasmet Kėdainių vaikų aviacijos aerodrome organizuojamame Broniaus Oškinio taurės čempionate“, – priminė ir vaikus kvietė K. Virgailė.