Kėdainiečių ramybė – profesionalų rankose

 Kėdainiečių ramybė – profesionalų rankose

27 tūkst. kilometrų – panašiai tiek yra nuo Kėdainių iki Naujosios Zelandijos ir atgal. Tokį atstumą per praėjusius metus Kėdainių mieste ir rajone į iškvietimus suvažinėjo UAB „Kėdainių nepriklausomų patarėjų agentūros“ (NPA) darbuotojai. Jau daugiau nei dvidešimtmetį kėdainiečius sauganti saugos tarnyba 2020 metais į pagalbą klientams skubėjo beveik puspenkto tūkstančio karto. Padalinus, per mėnesį gautųsi apie 370, per parą – apie 12–13 kartų. Tai – tik sausa statistika, už kurios slepiasi sunkus, kasdienis saugos darbuotojų darbas, kad kraštiečiai jaustųsi saugūs.

Klientų saugumas – prioritetas

Gintautas Tijūnaitis: „Nemažai mūsų klientų mus vertina vien dėl to, kad kėdainiečiai dirba kėdainiečiams.Saugos tarnybos NPA vadovas Gintautas Tijūnaitis pripažįsta, kad nors laikas ir nėra lengvas, bet įtakos darbo kokybei tai tikrai neturi.

„Šis laikotarpis mums, kaip ir visiems kitiems, daro įtaką darbui, jo organizavimui, darbui su klientais – niekur nuo to nepabėgsi.

Jei pavasarį COVID–19 susirgimų pavyko išvengti ir apsaugoti tiek darbuotojus, tiek klientus, tai atėjus rudeniui, jie neaplenkė ir mūsų įmonės žmonių.

Kadangi mūsų darbas visus metus yra 24 valandos per parą septynias dienas per savaitę, todėl turime užtikrinti, kad bet kurioje darbo vietoje nuolat būtų žmogus, atliktų savo darbą, – sako įmonės vadovas. – Kai vieni darbuotojai sirgo, kiti kolegos geranoriškai ir supratingai tuo laikotarpiu dirbo. Kad pagelbėtų, grįždavo iš atostogų. Todėl neturėjome jokių trikdžių, kurie galėtų pakenkti mūsų veiklai ir dėl ko nukentėtų klientai.

Esu darbuotojams labai dėkingas už supratingumą ir atsakingai atliktą darbą.

Pandemija tikrai turi įtakos mūsų darbams, bet ne klientų saugumui, nes jų gerovė yra mūsų prioritetas.“

2000-aisiais veiklą pradėjusi vykdyti pirmoji privati saugos įmonė Kėdainiuose, daugiausiai dirba savo mieste ir rajone.

„Nemažai mūsų klientų mus vertina vien dėl to, kad kėdainiečiai dirba kėdainiečiams, – pažymi G. Tijūnaitis. – Turime visokios gyvenimiškos praktikos, todėl kalbame su klientu ir padedame atsirinkti, kas jam būtų aktualiausia, reikalingiausia ir gali apsaugoti jo pasirinktą objektą.

Pas mus atėjęs žmogus visada gauna profesionalių patarimų, kuriuos prisitaikęs, išvengia negerovių.“

Dirba be subrangovų

Apsaugos tarnybos vadovas pabrėžia, kad vienas iš įmonės privalumų yra tas, jog ji su klientais dirba tiesiogiai.

„Netaikome jokių subrangos saugojimo variantų. Gyvename čia, problemas sprendžiame čia, saugome čia, – sako pašnekovas. – Esu ne kartą sulaukęs naujų klientų klausimų, ar mes dirbame tiesiogiai, ar esame kažkieno subrangovai. Žmonėms yra svarbu žinoti, kad jie visada galės greitai ir kokybiškai gauti informaciją iš pirmų lūpų, iš tiesioginių vadovų.

Mes šiame rajone gyvename, kai kurie esame užaugę, yra užsimezgę žmogiški, draugiški ryšiai su klientais, gyventojais, kurie tikrai šiame darbe padeda.

Darbas nėra atliekamas atmestinai. Visos problemos sprendžiamos čia ir dabar.

Stengiamės atlikti savo darbą kokybiškai ir profesionaliai, kad nebūtų gėda pažiūrėti miestiečiams į akis.“

NPA apsaugos tarnybos vadovas pripažįsta, jog įmonė turi nemažai konkurentų, bet nepaisant to, dėl savo klientų, atliekamo darbo kokybės taip pat sugeba konkuruoti ir mato perspektyvą.

„Darbuotojų kaita įmonėje yra pakankamai maža. Kolektyve žmonės dirba daugiau nei 10 metų. O mūsų darbe tai itin svarbu, nes nuo kolektyvo darnos bei profesionalumo priklauso ir mūsų klientų saugumas.

Dalis mūsų darbuotojų yra buvę policijos pareigūnai, kuriems tas darbas nesvetimas. Kita dalis – ilgametį stažą turintys apsaugos darbuotojai, – apie kolektyvą pasakoja G. Tijūnaitis. – Kiekvienais metais mes pasirašome per 60 sutarčių su naujais klientais.

Aišku, gyvenimas vietoje nestovi ir būna, kad pasikeitus savininkui ar dėl kažkokių kitokių priežasčių klientai mūsų paslaugų atsisako. Tačiau žvelgiant į ilgametę perspektyvą, auga tiek naujų klientų skaičius, tiek ir mūsų įmonės pajamos.“

Su didžiąją klientų dalimi NPA apsaugos tarnyba bendradarbiauja jau daug metų. Visas įmonės darbas vyksta nenutrūkstamai.

„Žmonės dirba pamainomis po 24 valandas – tiek postuose, tiek prie pulto, tiek ekipažuose.

Jei tai yra darbas prie pulto, stebimas kiekvienas objektas kompiuterio ekrane ir reaguojama į kiekvieną įtartiną įvykį, kad laiku būtų išsiųstas ekipažas.

Apsaugos darbuotojas atvykęs į vietą, turi įvertinti situaciją, apžiūrėti, duris, langus ir pan.

Jeigu matoma, kad yra kažkokia pavojinga situacija, į pagalbą kviečiama policija ar kitos spec. tarnybos“, – sako įmonės vadovas.

[quote author=“G. Tijūnaitis“]Dalis mūsų darbuotojų yra buvę policijos pareigūnai, kuriems tas darbas nesvetimas. Kita dalis – ilgametį stažą turintys apsaugos darbuotojai[/quote]

Apsauga yra būtina

Paklaustas, kokias patalpas šiuo metu saugoti reikia dažniausiai – privačias ar verslo, – G. Tijūnaitis sako: „Mes pagal signalizacijos pajungimą ar išjungimą matome, kiek žmonės būna privačiuose būstuose ar verslo patalpose.

Dabar labai daug kas dirba nuotoliniu būdu iš namų.

Jei anksčiau verslo patalpos būdavo saugomos dažniausiai tik nakties ar išeiginių metu, nes darbo metu žmonės būdavo darbo vietose, tai dabar šitas segmentas yra saugomas visą parą. Tačiau mums tai nėra jokio skirtumo: jeigu objektas priduotas apsaugai, tai 24 val. per parą nėra jokių išimčių. Jeigu ateina bet koks pavojaus signalas, visada reaguojame ir tikriname.“

Pašnekovas apgailestauja, kad dažnai žmonės savo turto apsauga susirūpina tik susidūrę su vagystėmis. Tačiau pastebi, kad lyginant nusikaltimus ilgalaikėje perspektyvoje, jų pastaraisiais metais sumažėjo.

„Dėl konkrečios kriminogeninės situacijos reikėtų klausti policijos ar analizuoti suvestines, bet, remiantis mūsų patirtimi, būna, ateina pas mus žmonės, kurie nukenčia nuo vagių ir gailisi, kad anksčiau nepagalvojo apie apsaugą, apsaugos sistemas ir jų priežiūrą, – mintimis dalijasi G. Tijūnaitis. – Jeigu situaciją lygintume plačiąją prasme, dešimtmečius, tai dabar ji, aišku, yra ramesnė, o didžioji dauguma nusikaltimų – vagystės iš gyvenamųjų patalpų – jų kaip buvo taip ir yra. Todėl apsauga visą laiką yra gerai ir atsarga gėdos nedaro.“

Nelaimių išvengta darbuotojų dėka

Pagrindinė ir populiariausia apsaugos priemonė, anot NPA apsaugos tarnybos vadovo, – apsaugos signalizacija – nesvarbu, ar tai būtų sandėliukas, garažas, angaras, butas, ofisas, namas – tai yra elementariausia ir populiariausia apsaugos priemonė.

Prie apsaugos signalizacijos taip pat gali būti įrengiamas pavojaus mygtukas, į kurį apsaugos darbuotojai reaguoja kaip į bet kurį kitą pavojaus signalą – skubiai išvyksta į įvykio vietą.

Ši paslauga papildomai nekainuoja, o įeina į bendrą kainą.

„Aišku, kiekvienais metais technika, galimybės žengia į priekį, bet pats principas – signalizacija norimoje apsaugoti patalpoje – nesikeičia, – pabrėžia pašnekovas. – Kita grėsmė – gaisras.

Vagis išneš kažką vertingo, o ugnis nesirinks, ką sudeginti, todėl kartu su apsaugine signalizacija montuojame ir priešgaisrinę.

Tai ypatingai aktualu privačiuose namuose, kur yra atskiros šildymo sistemos. Ją žmonėms visą laiką rekomenduojame.“

Kaip pavyzdį, kad gaisro signalizacija yra reikalinga, G. Tijūnaitis pateikia praėjusių metų pavyzdį: „Ekipažas, nuvažiavęs į iškvietimą, nieko įtartino nepastebėjo. Tačiau, apėjęs kelis kartus objektą, pajuto dūmų kvapą. Pasirodo, viduje jau buvo pilna dūmų. Gaisras kilo nuo elektros instaliacijos.

Aišku, iš karto buvo iškviesti ugniagesiai ir gaisras užgesintas. Tačiau mūsų darbuotojo budrumo ir pastabumo dėka buvo išvengta didesnių nuostolių.

Panaši situacija buvo kitame objekte, kai nuo netvarkingai užkurto ir palikto pečiaus kilo daug dūmų. Suveikus gaisro signalizacijai, mūsų ekipažas nuvažiavęs į įvykio vietą ir pamatęs situaciją, vėl iškvietė ugniagesius.“

Be jau minėtos elektroninės apsaugos signalizacijos NPA saugos tarnyba taip pat turi ne vieną fizinį postą, kur saugos darbuotojai arba atitinkamą laikotarpį, arba visą parą saugo teritoriją, pastatus. Didelę darbo dalį atlieka ir darbuotojai, stebintys pultą bei betarpiškai bendraujantys su klientais.

„Mes pagal gaunamus signalus matome, kokia grėsmė yra mūsų saugomame objekte – ar perimetro pažeidimas, ar daviklio signalas patalpoje, ar signalizacijos gedimas, sugadinimas, įtampos dingimas. Netgi tais atvejais, kai įsibraunama į patalpą, pagal daviklių suveikimo seką, būdami per nuotolį, galime pasakyti, iš kokio kambario ar per kokias duris, iš kokios į kokią vietą ėjo pašalinis žmogus“, – apsaugos darbo ypatumus vardijo G. Tijūnaitis.

Dirba savo srities profesionalai

Paprašytas papasakoti apie įmonėje dirbančių darbuotojų kvalifikacijas ir kompetencijas, agentūros vadovas sako: „Mūsų įmonėje apsaugos objektuose ar ekipažuose dirbantys darbuotojai turi turėti apsaugininko kvalifikaciją.

Reikia baigti apsaugos darbuotojo kursus, žmogus supažindinamas su asmens ir turto apsaugos įstatymo normomis, išduodamas leidimas ginklui ir tik tada suteikiamas specialus apsaugos darbuotojo pažymėjimas. Be jo mūsų įmonėje žmonės dirbti negali.

Pavyzdžiui, prie stebėjimo pulto daugiausiai dirba moterys. Dažniausiai būtent jos turi geresnius komunikacijos įgūdžius, o su klientais reikia daug ir dažnai bendrauti, jos yra kruopštesnės. Dirbant prie pulto taip pat reikia elementarių technologijų išmanymo ir atsakingumo.“

G. Tijūnaitis jau buvo užsiminęs, jog įmonėje dirba ir buvusių policijos pareigūnų. Jo teigimu, anksčiau įgyta praktika šiame darbe gali būti pranašumas.

„Nežiūrint to, negalėčiau išskirti, kuo pareigūnas pranašesnis už įprastą apsaugos darbuotoją.

Taip, gal jis turi daugiau ilgametės praktikos, bet jeigu lygintume apsaugos darbuotoją, kuris dirba 10, 15 ar 20 metų, jis lygiai taip pat yra sukaupę daug patirties.

Pavyzdžiui, pas mus dirba vienas policijos darbuotojas, kuris visą savo darbinį laikotarpį, dirbo apsaugos policijoje. Tad šiuo atveju, jam pasikeitė tik automobilis, apranga, bet darbo specifika liko ta pati.

Jeigu žmogus atsakingas, nesvarbu, kuo jis prieš tai yra buvęs“, – įsitikinęs taip pat buvęs policijos pareigūnas dabar vadovaujantis saugos agentūrai.

[quote author=“G. Tijūnaitis“]Pandemija tikrai turi įtakos mūsų darbams, bet ne klientų saugumui, nes jų gerovė yra mūsų prioritetas[/quote]

Aktyviausias laikotarpis – žiemos šventės ir vasara

Klausant G. Tijūnaičio pasakojimų apie darbo specifiką, įdomu pasidaro ir tai, kokiu laikotarpiu saugos darbuotojai darbo turi daugiausiai.

„Pagal daugiametę praktiką galėčiau turbūt išskirti kalėdinį laikotarpį, – atsako patyręs vadovas. – Nors, aišku, 2020 metai buvo kitokie. Tačiau kalbant bendrai, gruodžio mėnesį iki Naujų metų vagys atakuodavo parduotuves kaimo vietovėse.

Netgi artėjant tam laikotarpiui su kolegomis visada apsitariame, kad reikia atkreipti ypatingesnį dėmesį į tuos objektus, kaip įmanoma sutrumpinti mūsų reagavimo laiką. Nes būdavo, kad įbėga į parduotuvę, čiumpa kokią dešrą, tabaką, alkoholį ir bėga lauk.

Tokių atvejų kasmet pasitaikydavo. Turbūt nebuvo metų, kad taip neįvyktų.“

Kam vasara atostogos, o kam pats darbymetis. Pašnekovas, pasakoja, kad, nors tamsus metas ne toks ir ilgas, bet padaugėja įsibrovimų į gyvenamąsias ar ūkines patalpas, kur laikomi įvairūs įrankiai, žoliapjovės ir kiti įrankiai bei technika.

„Yra buvę netgi tokių atvejų, kai žmonės sėdėjo terasoje, o priešingoje namo pusėje durys atdaros ir darbuojasi vagis.

Aišku, tai jau nėra tiesiogiai susiję su mūsų apsauga, nes patys žmonės būna namie, bet taip yra nutikę mūsų klientui“, – prisimena ir įspėja „Vikonda grupei“ priklausančios saugos tarnybos vadovas.

Saugotis būtina patiems

G. Tijūnaitis apibūdina ir dar vieną vagysčių būdą, kuomet jos atliekamos net šeimininkams esant namuose.

„Kai žmonės miega, pavyzdžiui, antrame namo aukšte, signalizacija tuo metu būna išjungta, o vagis susirenka viską, kas yra vertinga, pirmame aukšte. Todėl, kai žmonės kreipiasi į mus dėl namo apsaugos, pirmas mūsų klausimas būna, kuriame namo aukšte yra miegamasis, kokiu būdu pridavinės signalizaciją, kiek įrengti pultelių, kad būtų galima tą namo plotą, kuris naktį būna nenaudojamas, priduoti apsaugai“, – patirtimi dalijasi profesionalas.

Todėl pabaigai visiems, kas rūpinasi savo turtu, G. Tijūnaitis siūlo nedvejoti ir būtinai pasirūpinti namų ar kitų patalpų apsauga.

„Žinot, kaip būna? Dažniausiai žmonės sako, kad pas mane nėra ką saugoti. Bet, kai įvyksta kažkokia vagystė ar pasikėsinimas, tada, pasirodo, kad turto buvo ne tiek ir mažai – nebūtinai brangaus materialiai, bet ir moraliai. Todėl visiems rekomenduoju saugotis. Net ir posakis yra: kas pats saugosi, tą ir Dievas saugo.

Kai aš kalbu su klientais, dažniausiai paminiu keletą dalykų: apsauga yra labai gerai, bet labai gerai yra ir geras kaimynas, ir prožektorius ant sienos kieme, ir šuo, ir informacijos apie save neviešinimas socialiniuose tinkluose – visa tai padaro aplinką saugesnę.

Niekas kitas mūsų aplinka nepasirūpins taip, kaip mes patys.“

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content