Kėdainiai užsikrėtė muzikos virusu (galerija)

 Kėdainiai užsikrėtė muzikos virusu (galerija)

Nebijokite, į medikus kreiptis nėra reikalo: šįryt miesto centre pasklidęs muzikos virusas – visai nepavojingas. Užtat buvo labai smagus, mat jungtinis orkestas – dešimtys Kėdainių muzikos mokyklos mokytojų ir moksleivių netradiciškai, interaktyviai paminėjo Tarptautinę muzikos dieną, atlikdami pasirodymą prancūzų kompozitoriaus Moriso Ravelio kūrinio „Bolerotema.

[quote author=“R. Kutraitė“]Kai žmonės dega meile tam, ką daro, norimą rezultatą galima pasiekti greitai.[/quote]

Idėjų mėnesiai

Šeštadienio ryto interaktyvus muzikinis pasirodymas – vienas iš visuomeninės organizacijos „Idėjų malūnas“ rugsėjo–spalio mėnesiais vykdomo projekto „Muzikos virusas 1“ renginių. Projekto partneriai – Kėdainių muzikos ir dailės mokyklos.

„Ne kur kitur, bet pačiame miesto centre susibūrėme dėl to, kad mus pamatytų ir stabteltų pasigrožėti kuo daugiau praeivių. Kad kuo daugiau išgirstų, kiek yra muzikuojančių žmonių, ir kad tuo muzikiniu virusu užkrėstume ir kitus“, – „Rinkos aikštei“ sakė Kėdainių muzikos mokyklos direktorė Rūta Kutraitė, visuomeninės organizacijos „Idėjų malūnas“ pirmininkė. 

Dalyviai – euforijoje

Muzikos mokyklos vadovė neslepia: nors pasirodymas tetruko penkiolika minučių, po jo tiek praeiviai, tiek muzikantai išsiskirstė pakilios nuotaikos. „Muzikos mokyklos darbuotojai, moksleiviai, jaunieji šokėjai – euforijoje. Pirmiausia, džiugu, kad pavyko sujungti Kėdainių muzikos ir dailės mokyklas. Šios mokyklos auklėtiniai mūsų „Muzikos virusui“ sukūrė logotipą. Euforija – dar ir dėl to, kad įrodėme sau, jog galime susiburti, be didelių pastangų, be juodo darbo galime sukurti gražų rezultatą. Įprastai mūsų dirbamas darbas – išties juodas ir sudėtingas, o šįkart jis buvo baltas ir labai smagus“, – šyptelėjo R. Kutraitė.

Mažiausiai 100 užsikrėtusiųjų

Pasiruošimas Tarptautinės muzikos dienos pasirodymui miesto centre užtruko ilgokai. Tiesa, repeticijų prireikė vos kelių. „Kai žmonės dega meile tam, ką daro, norimą rezultatą galima pasiekti greitai. Daugiausia laiko pareikalavo atrinkti M. Ravelio „Bolero“ vietas, kurias esame pajėgūs pagroti, nes šis, XIX a. pabaigos-XX a. pirmosios pusės kompozitoriaus kūrinys yra pakankamai sudėtingas. Padaryti jį greitai ir populiariai reikalauja daug darbo. Džiugu tai, kad šįsyk prie aranžuočių, partijų pritaikymo darbavosi ne kas kitas, o mūsų šaunuoliai mokytojai vyrai, – po renginio, kurio metu pasirodė visų Kėdainių muzikos mokyklos instrumentų skyrių moksleiviai, juokėsi įstaigos vadovė. – Buvo džiugu stebėti, kaip noriai į šią veiklą įsitraukė tiek pedagogai, tiek auklėtinių tėvai, tiek patys jaunieji muzikantai. Pasirodė ir vyresnėliai, ir ankstyvojo muzikinio ugdymo vaikučiai, ir mokyklos balerinos. Koks žmonių skaičius šįryt „užsikrėtė“ muzikos virusu – pasakyti sudėtinga. Tačiau šimto skarelių su „Muzikos viruso“ logotipu, kurias dalijome visiems grojusiems ir šokusiems, nepakako. Pritrūkome.“

Antra tiek, kiek dalyvių, jeigu ne daugiau, susibūrė pasiklausyti kėdainietiškojo „Bolero“.

[quote author=“R. Kutraitė“]Džiugu tai, kad šįsyk prie aranžuočių, partijų pritaikymo darbavosi ne kas kitas, o mūsų šaunuoliai mokytojai vyrai.[/quote]

Muzika daro stebuklus

Paklausta, kaip visa Muzikos mokyklos bendruomenė reagavo į kvietimą miesto centre, prie SEB banko susiburti pasirodymui šeštadienį, R. Kutraitė tikina sulaukusi tik teigiamų reakcijų: „Jokių problemų! Žinote, kai esi „užsikrėtęs“ muzikos virusu, tai muzika tave nuveda bet kur ir bet kada…“

[#gallery=1014#]

 

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video