FK „Nevėžis“: susitvarkė su „Vilniaus Vyčiu“, sužinojo aštuntfinalio varžovą

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Pirmos lygos dešimtojo turo dvikovos startavo Kėdainiuose. Namų aikštėje „Nevėžio“ futbolininkai iškovojo solidžią pergalę prieš rimtą varžovą – Vilniaus „Vilniaus Vytį“ – rezultatu 4:2 (2:0).

Pirmąjį kėlinį laimėjo „sausai“. Besibaigiant pirmajai rungtynių pusei, varžovus dukart nubaudė Kėdainių vienuolikės saugas Evaldas Kugys (42-ąją ir 44-ąją minutėmis). Ruoštis antrajam susitikimo kėliniui komandos į rūbines išsiskirstė kėdainiečiams pirmaujant „sausu“ rezultatu 2:0.

Neišnaudojo susikurtų galimybių. Tiesa, per pirmąsias 45-ias mačo Kėdainių stadione minutes svečiai iš sostinės buvo susikūrę net kelias labai realias progas išsiveržti į priekį, tačiau vilniečių viltis daužė puikiai rungtyniavęs „Nevėžio“ vartininkas Martynas Matijoška.

Beliko tik sušvelninti. Antrajam kėliniui prasidėjus ledus pralaužė ir „Vilniaus Vytis“. 47-ąją susitikimo minutę pirmąjį vilniečių įvartį rungtynėse pasiekė legionierius iš Gruzijos Otari Kvernadze (2:1). 56-ąją minutę „Nevėžio“ pranašumą atstatė kėdainietis saugas Aretas Gėgžna (3:1), o 61-ąją trečiuoju įvarčiu pasižymėjo E. Kugys (4:1).

Per arbitro pridėtą rungtynių laiką „Vilniaus Vyčio“ deficitą sušvelnino aštuoniolikmetis Ernestas Andriušis (4:2).

Vairininkas. „Pergalė pradžiugino, bet kainavo išties nemažai nervų“, – po mačo konstatavo Kėdainių „Nevėžio“ vairininkas Vitalijus Stankevičius.

„Nevėžio“ solistas. Kėdainių „Nevėžio“ ekipos saugas E. Kugys šiose rungtynėse pelnė tris įvarčius ir pasižymėjo vienu rezultatyviu perdavimu. Kėdainių vienuolikės lyderis, rezultatyviausias 2018 m. LFF Pirmos lygos žaidėjas E. Kugys aplenkė šiųmetėse pirmenybėse pelnytais įvarčiais ilgą laiką dominavusį Šiaulių futbolo akademijos komandos puolėją Donatą Koniką (8 įvarčiai).

Kitos. Būtent su saulės miesto ekipa Kėdainių „Nevėžis“ susitiks LFF Pirmos lygos 11 turo išvykos rungtynėse birželio 8 dieną.

Treti. Po pergalės prieš Vilniaus „Vilniaus Vytį“ kėdainiečiai 2019 m. LFF Pirmos lygos šešiolikos komandų įskaitoje įsitvirtino trečioje vietoje (20 taškų, 6 pergalės, po 2 nesėkmes ir lygiąsias). Turnyrinės lentelės lyderiai – Gargždų „Bangos“, antri – Telšių „Džiugo“ futbolininkai (25 taškai). Ketvirtoje pozicijoje – Jonavos „Jonava“ (18 taškų).

Aštuntfinaliui ginklus galanda kybartiškiai. LFF būstinėje Vilniuje buvo ištraukti ištraukti 2019 m. „SHARP LFF taurės“ aštuntfinalio etapo burtai, 16 komandų suvedę į 8 poras. Burtų traukimo ceremonijoje paaiškėjo, jog reprezentacinės Kėdainių futbolo ekipos žaidėjai ketvirtajame  „SHARP LFF taurės“ etape susitiks su LFF II lygoje rungtyniaujančia Kybartų „Sveikata“.

Aštuntfinalio etapo rungtynės bus žaidžiamos birželio 18-19 ir 25-26 dienomis.

Primename, kad trečiajame Taurės etape – šešioliktfinalyje – rezultatu 3:1 „Nevėžis“ įveikė ir iš tolimesnės kovo eliminavo Pakruojo „Pakruojį“.