Kaip tinkamai pasiruošti skyryboms?

 Kaip tinkamai pasiruošti skyryboms?

Skyrybos paprastai yra vienas iš emocionaliai sunkiausių gyvenimo etapų, tačiau kartais toks sprendimas yra neišvengiamas. Greitas ir efektyvus skyrybų procesas gali padėti žymiai sumažinti tiek emocinę, tiek finansinę naštą, kurią patiria abi šalys.

Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kaip tinkamai pasiruošti skyryboms, kad jos vyktų kuo sklandžiau. Aptarsime teisinius, emocinius ir kitus skyrybų aspektus bei suteiksime praktinių patarimų padėsiančių efektyviai įveikti skyrybų sukeltus iššūkius.

Vienas efektyviausių ir greičiausių būdų nutraukti santuoką – skyrybos bendru sutarimu, kuomet procese nedalyvauja advokatas.

Skyrybos bendru sutarimu užtrunka vos iki 30 dienų nuo skyrybų dokumentų teismui pateikimo. Teismo sprendimas dėl santuokos nutraukimo įsiteisėja dar per 30 dienų nuo jo priėmimo.

Todėl santuokos nutraukimo bendru sutarimu procesui vykstant sklandžiai po mėnesio nuo dokumentų parengimo jau žinosite, kad teismas nutraukė jūsų santuoką, o po dviejų mėnesių jau galėsite gauti ir tai patvirtinantį dokumentą iš Civilinės metrikacijos įstaigos.

Skyrybų procesas: pagrindiniai žingsniai

Skyrybų procesas prasideda nuo sprendimo išsiskirti ir baigiasi teisminiu arba notariniu sprendimu dėl santuokos nutraukimo. Pagrindiniai žingsniai šiame procese yra:

Pareiškimo pateikimas: Pirmasis žingsnis yra pareiškimo apie skyrybas pateikimas, kuriame nurodomos pagrindinės skyrybų priežastys, turto pasidalijimo, vaikų globos, išlaikymo ir kitų aspektų informacija.

Reikalingų dokumentų paruošimas: Po pareiškimo pateikimo, dažnai reikia paruošti kitus dokumentus ir kreiptis į notarą ar teismą priklausomai nuo jūsų situacijos.

Lietuvos įstatymai leidžia tik patyrusiems teisininkams atlikti daugelį skyrybose reikalingų procesinių veiksmų, įskaitant skyrybų dokumentų teismui parengimą, duomenų surinkimą iš valstybės įstaigų, teismo proceso inicijavimą ir pan. Profesionalūs mūsų skyrybų teisininkai turi pakankamai kvalifikacijos, kad tiksliai ir kompetentingai parengtų skyrybų dokumentus.

Daugeliui klientų pasitikėjimas skyrybų teisininkų profesionaliomis teisinėmis paslaugomis dažnai ne tik sutaupo laiko ir pinigus, bet taip pat užtikrina sėkmingą ir greitą skyrybų procesą. Lengva pamatyti, kodėl būtų naudinga pasirinkti profesionalius skyrybų teisininkus, kurie specializuojasi tik vienoje srityje, t. y. skyrybose. Šie specialistai ne tik puikiai mato skyrybų teisinės reguliavimo subtilybes, bet ir nuolat atnaujina savo žinias šioje srityje. Tai užtikrina ne tik tikslų ir kvalifikuotą požiūrį į kiekvieną atvejį, bet ir sukuria aplinką, kurioje klientas gali pasitikėti ir jaustis saugiai per visą skyrybų procesą.

Finansų ir turto tvarkymas

Išsamus turto sąrašas: Finansų ir turto tvarkymas skyrybų metu yra vienas iš sudėtingiausių skyrybų aspektų.

Pirmiausia reikia sudaryti išsamų turtinių vertybių, įskaitant nekilnojamąjį turtą, banko sąskaitas, investicijas ir asmeninius daiktus, sąrašą.

Skolų identifikavimas: Taip pat būtina identifikuoti visas turimas abiejų sutuoktinių skolas ir finansinius įsipareigojimus. Svarbu nepamiršti, kad turto dalinimas turi atitikti teisinius reikalavimus ir būti teisingas abiejų šalių atžvilgiu. Į šį procesą dažnai įtraukiami finansų konsultantai, turto vertintojai ar net teisininkai, kurie padeda nustatyti turto vertę ir teisingai jį paskirstyti.

Emocinis pasiruošimas

Emocinis pasiruošimas skyryboms taip pat yra labai svarbus, nes šis procesas dažnai yra lydimas didelių emocinių išgyvenimų. Siekiant emocinės pusiausvyros, svarbu ieškoti paramos artimiausių draugų ar šeimos narių tarpe, kreiptis į psichologus.

Profesionali psichologinė pagalba gali padėti susidoroti su skyrybų keliamu stresu, padėti susigrąžinti pasitikėjimą savimi ir suteikti reikalingus įrankius sveikai tvarkytis su savo emocijomis.

Taip pat svarbu pasirūpinti ir savo fizine sveikata, kas reiškia tinkamą mitybą, miegą, fizinį aktyvumą ir kitas praktikas.

Vaikų klausimai skyrybų metu

Vaikų gerovė skyrybų metu turėtų būti didžiausias abiejų tėvų prioritetas. Svarbu kuo labiau sumažinti jų patiriamą stresą šiuo laikotarpiu.

Jei įmanoma, tėvai turėtų kartu bendradarbiauti rengiant vaikų gyvenimo ir bendravimo su kiekvienu iš tėvų tvarkaraštį (bendravimo tvarką), atsižvelgiant į jų amžių, poreikius ir ryšį.

Tinkamai suderintas vaikų išlaikymo ir bendravimo su tėvais planas, kuris apima finansinę paramą, auklėjimo išlaidas ir kitus svarbius aspektus, yra būtinas. Bendraukite su vaikais atvirai apie susidariusią situaciją ir viską paaiškinkite jiems suprantamu būdu.

Teisinė pagalba ir konsultacijos

Profesionali teisinė pagalba skyrybų metu yra itin vertinga.

Teisininkas ne tik padės parengti ir pateikti būtinus dokumentus, bet ir suteiks reikalingas konsultacijas svarbiausiais klausimais, susijusiais su turto dalybomis, vaikų išlaikymu, gyvenamosios vietos nustatymu, alimentų dydžiu ir kt.

Renkantis teisininką, svarbu atsižvelgti į jo turimą patirtį dirbant su skyrybų bylomis, profesionalumą, atkreipti dėmesį į jo komunikacinius sugebėjimus. Kartais gali būti naudinga pasikonsultuoti su keleta specialistų prieš priimant galutinį sprendimą.

Be to, teisinė konsultacija padeda išvengti nesusipratimų ir galimų klaidų, kurios gali turėti įtaką skyrybų procesui ir jo rezultatams.

Draugų patarimai, pavyzdžiai internete negali prilygti su individualia skyrybų teisininko konsultacija, padėsiančia tiksliai ir konkrečiai suderinti skyrybų sąlygas, kuriomis buvę sutuoktiniai gyvens po skyrybų – ypač kai jie buvo ir lieka susieti vaikais, kreditoriniais įsipareigojimais ir pan.

Psichologinė pagalba

Kaip užsiminėme prieš tai, psichologinė pagalba skyrybų metu yra svarbus žingsnis, padėsiantis įveikti įvairius emocinius iššūkius. Profesionalus psichologas gali padėti įveikti skyrybų sukeliamą stresą, spręsti neaiškumus dėl ateities, suteikiant įrankius ir strategijas, sveikai tvarkytis su emocijomis.

Verta pabrėžti, jog psichologinė pagalba yra svarbi ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, kurie gali patirti daug sunkumų per šį laikotarpį. Konsultacijos padės geriau suprasti savo jausmus, įgyti naujų įgūdžių streso valdymui, padės atgauti pasitikėjimą savimi ir planuoti ateitį po skyrybų.

Svarbu atsiminti, kad psichologinė pagalba – tai nėra silpnumo ženklas, o drąsus žingsnis link sveikesnio ir harmoningesnio gyvenimo.

Pabaigai

Skyrybos – sudėtingas procesas, reikalaujantis tiek emocinio, tiek teisinio pasiruošimo. Svarbu žengti kiekvieną žingsnį apgalvotai, siekiant išvengti ilgalaikių neigiamų pasekmių.

Parengta pagal teisesangelai.lt informaciją

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content